Quantcast

STAFORDI IZUJEDALI MLADIĆA KOD BEOČINA

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.940
Zar opet? Ne prodje ni deset dana a da neki pit bul i slicno ne unakaze coveka. A nazalost cesto napadnu i decu.

- - - - - - - - - -

Код мене у крају људи углавном чувају разне мале псе, као играчкице су. Мој комшија има 4 померанца:

Ово није мој комшија, али личи
To je vec preterivanje i zabijanje prsta u oko prirodi. Normalan pas, obican dzulov je dovoljan, samo im treba dati malo hrane i paznje. I po bibliji ti rasni psi koje ukrstaju nisu dozvoljeni.

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
18.914

trustnoone

Iskusan
Poruka
5.871
po zakonima srbije ima nekoliko zasticenih vrsta

sve ostale imaju jednak, nezasticen status .

u medjuvremenu novi napad https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3056151-horor-na-novom-beogradu-dva-staforda-napala-i-do-smrti-izujedala-malog-psa-koji-je-branio-komsinicu

zar su vlasnici pasa toliko nesvesni desavanja oko sebe.

kako bar ne pomisle - imam rasu pasa koja napada , da povedem malo vise racuna o svojim psima.
Tu i jeste problem,u vecini slucajeva.
Ovde kad kazes da vlasnici pre kupovine psa treba da idu na obuku,da znaju kako da dresiraju ili prepoznaju agresiju kod psa-ljudi misle da sam lud jbt.
Staford je prilicno agresivan,i meni nije jasno zasto ga gaje ljudi koji ne znaju sa njim.Danas komsijskog psa,sutra ce njega ili nekog od ukucana da rastrgne...Ima toliko poslusnih i dobrih pasa cuvara,koji nece nogom krociti van dvorista..
To sa stafordima me podseca na histeriju iz 90ih kad je san svakog krimosa pocetnika bilo da kupi kajlu od kilo,pitbula i mercedes...i odma' uspeo u zivotu.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
102.721
po zakonima srbije ima nekoliko zasticenih vrsta

sve ostale imaju jednak, nezasticen status .

u medjuvremenu novi napad https://www.telegraf.rs/vesti/beograd/3056151-horor-na-novom-beogradu-dva-staforda-napala-i-do-smrti-izujedala-malog-psa-koji-je-branio-komsinicu

zar su vlasnici pasa toliko nesvesni desavanja oko sebe.

kako bar ne pomisle - imam rasu pasa koja napada , da povedem malo vise racuna o svojim psima.
Naravno da to nije tačno, da ne napišem da je glupost. Recimo, da li si ikad čuo za Zakon o dobrobiti životinja?

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
119.869
zanimljivo je da se samo u srbiji , godisnje pojede oko 2 mil svinja

ugrubo racunavsi na osnovu prosecne potrosnje od 35 kg mesa po osobi

https://www.blic.rs/biznis/koliko-mesa-pojede-prosecan-stanovnik-srbije-za-godinu-dana/4dfgvxr

verovatno i vise , jer se dosta prasica ispece kad imaju oko 20 kg

ali nikog nije briga za 2 miliona svinja

o pilicima i da ne razmisljam
pa to je izbor da li si vegetarijanac ili nisi :/
drugo je kako se te životinje drže u kakvim uslovima, al na tome se valjda radi
a psi i mačke imaju drugu funkciju pa je valjda većini :eek: ako se muče ili ubijaju

- - - - - - - - - -

Naravno da to nije tačno, da ne napišem da je glupost. Recimo, da li si ikad čuo za Zakon o dobrobiti životinja?
ja jesam :zcepanje:
to je prema EU zakonima rađeno
ali mislim da i oni nisu zadovoljni kako je kod njih, viđala sam neke peticije po FB na tu temu

Kamael

Buduća legenda
Poruka
35.940
UŽAS NA NOVOM BEOGRADU Dva odvezana i opasna STAFORDA napala i izujedala DO SMRTI vlasničkog psa

- - - - - - - - - -

- Išli smo ulicom kad su odjednom naišla dva ogromna psa i počela da laju na našu komšinicu. Moj pas, koji je uginuo, krenuo je da je brani, da bi u sledećem trenutku stafordi skočili na njega i krenuli da zarivaju zube.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
102.721
gde u tom zakonu pise da su psi kucni ljubimci

a svinje hrana

nego licni izbor
Hahah, kakav neuspešan odgovor, očekivano. Sve piše, jasno, samo treba pročitati. Naročito je zanimljiv član 15 o lišavanju života životinja, koji pokazuje da ti, kao moderator, ne umeš da obavljaš svoj forumski posao i da tolerišeš reklamiranje trovanja, kao i laži o štetnim glodarima. Drugim rečima, sve je napisano, ali su ljudi ti koji ne umeju, ili ne žele, da se drže propisa.

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
18.914
Hahah, kakav neuspešan odgovor, očekivano. Sve piše, jasno, samo treba pročitati. Naročito je zanimljiv član 15 o lišavanju života životinja, koji pokazuje da ti, kao moderator, ne umeš da obavljaš svoj forumski posao i da tolerišeš reklamiranje trovanja, kao i laži o štetnim glodarima. Drugim rečima, sve je napisano, ali su ljudi ti koji ne umeju, ili ne žele, da se drže propisa.
pitam te jedno a ti odgovaras drugo

tipicno nefer

- - - - - - - - - -

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_dobrobiti_zivotinja.html

15. 3) se koristi za ishranu ljudi