Quantcast

Stadioni po Srbiji su stratišta našeg naroda!

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.951
Dobro veče. Autorska tema!

Na današnji dan komunisti su streljali hiljade srba na Borčevom stadionu kraj Morave u Čačku. Među stradalima je bio i pradeda mog druga Milija Drobnjak.
I posle se čudimo zašto nam se svašta dešava, a igramo po kostima predaka. Isti scenario se dešavao na dosta stadiona po Srbiji, npr. na stadionu JNA, zato navijače Partizana zovu Grobari!
Isti taj plac gde je danas stadion Borca je oduzet je čoveku Sutic Slobodanu. Njegov otac Jakov Sutic je bio predratni seoski staresina u selu Pakovracu, pa su imali jako dosta zemlje..
Ko zna koliko stadiona još po srbiji. Zašto su baš na tim velikim stratištima nikli stadioni? Da li neko ima još nekih primera?

difrent from others...

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.946

Na današnji dan komunisti su streljali hiljade srba na Borčevom stadionu kraj Morave u Čačku. Među stradalima je bio i pradeda mog druga Milija Drobnjak.
I posle se čudimo zašto nam se svašta dešava, a igramo po kostima predaka. Isti scenario se dešavao na dosta stadiona po Srbiji, npr. na stadionu JNA, zato navijače Partizana zovu Grobari!
Isti taj plac gde je danas stadion Borca je oduzet je čoveku Sutic Slobodanu. Njegov otac Jakov Sutic je bio predratni seoski staresina u selu Pakovracu, pa su imali jako dosta zemlje..
Ko zna koliko stadiona još po srbiji. Zašto su baš na tim velikim stratištima nikli stadioni? Da li neko ima još nekih primera?
cela Srbija se nalazi na jednom velikom groblju. od srema,beograda pa do kosova. :kafa:
kosti su ostavljali osvajaci, izdajnici,prokletnici, branioci a kraj se jos ne nadzire. bice tu ratova sve dok ima ljudi.

balkan rulzzzz :cool:

fobos11

Domaćin
Poruka
3.086

Jedan jako plitak post. Lepo neko rece dole, cela Srbija je stratiste i uvek cemo igrati ili hodati na necijim kostima. Eto recimo, stadion Obilica na Vracaru je takodje stratiste, gde su Rusi streljali nekoliko hiljada nemackih ratnih zarobljenika. Moj pokojni deda je licno gledao streljanje. I da me neko ne shvati pogresno, necu bas da suzu pustam zbog toga. U mom selu je stadion izgradjen na svapskom groblju. Na tom groblju su sahranjivane Svabe koje su do kraja Drugog svetskog rata zivele u selu.

Sta reci za Cile, gde je Pinoce bas na stadionima postavljao koncentracione logore. Da li mislis da nemacki stadioni nisu na mestima stradanja.

Tako da mi nije jasno sta si hteo da kazes i koja je svrha ovog posta i ove teme.

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.951
Jedan jako plitak post. Lepo neko rece dole, cela Srbija je stratiste i uvek cemo igrati ili hodati na necijim kostima. Eto recimo, stadion Obilica na Vracaru je takodje stratiste, gde su Rusi streljali nekoliko hiljada nemackih ratnih zarobljenika. Moj pokojni deda je licno gledao streljanje. I da me neko ne shvati pogresno, necu bas da suzu pustam zbog toga. U mom selu je stadion izgradjen na svapskom groblju. Na tom groblju su sahranjivane Svabe koje su do kraja Drugog svetskog rata zivele u selu.

Sta reci za Cile, gde je Pinoce bas na stadionima postavljao koncentracione logore. Da li mislis da nemacki stadioni nisu na mestima stradanja.

Tako da mi nije jasno sta si hteo da kazes i koja je svrha ovog posta i ove teme.
Plitko razmisljas.. Mislim da se u javnoj sferi o tome ne priča. Pitanje za sve zašto su baš načičkali stadione na masovnim stratistima? Pa da stradalnici nemaju spomen obelezja i da pri prikrili zločine. Ja bih danas bagerima razrovio stadion kao sto je JNA, zato sto ne sluze nicemu a moze da se dodje do kostiju mucenika i da se na tom mestu podigne spomen obelezje nevinim zrtvama komunizma i da se o tome govori u javnosti da se zna kakvo je komunizam doneo zlo kod nas.

djurapen

Primećen član
Poruka
580
И у Северној Америци су многи стадиони изграђени на некадашњим гробљима. Читао сам давно чланак о томе.То је изгледа свуда традиција. Не бих овде због чега.
Svaka civilizovana zemlja odrzava groblje 99 godina posle zadnje sahrane, ne znam za Ameriku ali na Balkanu nije tako.

qvey

Primećen član
Poruka
595
Svaka civilizovana zemlja odrzava groblje 99 godina posle zadnje sahrane, ne znam za Ameriku ali na Balkanu nije tako.
Pa to ispada ovako.. sto je po meni normalno ukoliko smatras da tebi treba to mesto na groblju kada ostaris, normalno da se secas roditelja ako su na tom groblju..deda i baba sa kojima si eventualno odrastao..i iz pricha od starijih generacija chukunbaba i chukundeda shto otprilike i daje izmedju 90 i 100god koliko po meni nijedno groblje netreba dirarti nikuakve normalne svrhe ako smo ljudi..

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.