ŠTA ZNAČI izjava na Slavi DS -a g-dina... TADIĆA.PRIHVATIĆU SVE RIZIKE.....

opanak

Domaćin
Poruka
3.447
Na proslavi Slave u SOKO BANJI.....stranke DS, u govoru koji je održao, a masa dece angažovanih od DS Soko Banja /da li su zloupotrebljena u političke svrhe?/sat vremena su ga čekali i kada je stigao pitao je masu dece KAKO STE DECO....pri tom mu je jedan dečak odgovorio -NISMO GLADNI-/jasan odgovor da jasniji ne može biti/.....a onda je g-din Tadić dao izjavu -DA PRIHVATA SVE RIZIKE i pored nezadovoljstva naroda ili društva i da NEĆE BEŽATI OD TEŠKIH ODLUKA............../novinski mediji Srbije od Politike do Kurira/ su to i detaljnije opisale.................

Pa da li se iko pita a ja ću Vas:
-Po ustavu koje su ingerencije Predsednika ./ja znam/...u odnosu na....donošenje odluka sa ili bez verifikacije Skupštine Srbije..,može li sam odlučivati u ime naroda a bez saglasnosti istog preko svojih prestavnika....pa i sa minimalnom većinom.......
......................................................................................................................
Koje su to TEŠKE ODLUKE koje /po njegovoj izjavii mogu bit TEŠKE ODLUKE/i da li su to:?
-Priznavanje otcepljenja Kosova i Metohije...a dosta je u uvijenoj formi po tom pitanju učinjeno.......?
-Bez REFERENDUMA zvaničan ulazak Srbije u NATO i EU....bez alternativno.........?
-I u naš deo Dunava se može baciti *sve i svja* što je od DRŽAVNOG ZNAČAJA ZA EU INTEGRACIJE...............?

A VOLEO BIH DA ZNAM KOJE SU TO TEŠKE ODLUKE..po Vama...mislim...........

PS

SVE OSTALO je medjuredno napisano ko inače čita i sadržaj redni i medju redni......................i na kraju da vas pitam....-DA LI JE IZDAJA BILO ČEGA /SEBE,PORODICE,IDEALA,DRŽAVE i Tome slično/ TEŠKA ODLUKA.........?

Moderatori brišite temu ako je van vaših upustava...Pozdrav.davno pozdravljenima.........:think:
 
Poslednja izmena:
Na proslavi Slave u SOKO BANJI.....stranke DS, u govoru koji je održao, a masa dece angažovanih od DS Soko Banja /da li su zloupotrebljena u političke svrhe?/sat vremena su ga čekali i kada je stigao pitao je masu dece KAKO STE DECO....pri tom mu je jedan dečak odgovorio -NISMO GLADNI-/jasan odgovor da jasniji ne može biti/.....a onda je g-din Tadić dao izjavu -DA PRIHVATA SVE RIZIKE i pored nezadovoljstva naroda ili društva i da NEĆE BEŽATI OD TEŠKIH ODLUKA............../novinski mediji Srbije od Politike do Kurira/ su to i detaljnije opisale.................

Pa da li se iko pita a ja ću Vas:
-Po ustavu koje su ingerencije Predsednika ./ja znam/...u odnosu na....donošenje odluka sa ili bez verifikacije Skupštine Srbije..,može li sam odlučivati u ime naroda a bez saglasnosti istog preko svojih prestavnika....pa i sa minimalnom većinom.......
......................................................................................................................
Koje su to TEŠKE ODLUKE koje /po njegovoj izjavii mogu bit TEŠKE ODLUKE/i da li su to:?
-Priznavanje otcepljenja Kosova i Metohije...a dosta je u uvijenoj formi po tom pitanju učinjeno.......?
-Bez REFERENDUMA zvaničan ulazak Srbije u NATO i EU....bez alternativno.........?
-I u naš deo Dunava se može baciti *sve i svja* što je od DRŽAVNOG ZNAČAJA ZA EU INTEGRACIJE...............?

A VOLEO BIH DA ZNAM KOJE SU TO TEŠKE ODLUKE..po Vama...mislim...........

PS

SVE OSTALO je medjuredno napisano ko inače čita i sadržaj redni i medju redni......................i na kraju da vas pitam....-DA LI JE IZDAJA BILO ČEGA /SEBE,PORODICE,IDEALA,DRŽAVE i Tome slično/ TEŠKA ODLUKA.........?

Moderatori brišite temu ako je van vaših upustava...Pozdrav.davno pozdravljenima.........:think:

NAROD SRBIJE JE DAVNO PREVIDEO DA JE TADIC PROGLASIO PREDSEDNICKI SISTEM U SRBIJI....kakva crna demokratija...radi se o najperfidnijoj diktaturi...niko u vladi i skupstini ne sme da prdne dok tadic ne odobri...vidis da se i stvarni zvanicnici ponekad zeznu i nazovu ga PREDSEDNIKOM VLADE.....pa bre on je toliko uzeo sebi za pravo da pocinje da uredjuje odnose i u republici srpskoj...izigrava covek titovog klona...a nije mu ni za nokat na malom prstu i to na nozi...
 
Та његова изјава на слави ЗНАЧИ ДА НЕКО ТРЕБА ДА МУ ДОНЕСЕ УСТАВ И ДА МУ ГА ПРОЧИТА - МОЖДА ДО САДА НИЈЕ ИМАО ВРЕМЕНА...:cool:



2. Predsednik Republike


Položaj predsednika Republike


Član 111.

Predsednik Republike izražava državno jedinstvo Republike Srbije.

Nadležnost


Član 112.


Predsednik Republike:

1. predstavlja Republiku Srbiju u zemlji i inostranstvu,

2. ukazom proglašava zakone, u skladu s Ustavom,

3. predlaže Narodnoj skupštini kandidata za predsednika Vlade, pošto sasluša mišljenje predstavnika izabranih izbornih lista,

4. predlaže Narodnoj skupštini nosioce funkcija, u skladu sa Ustavom i zakonom,

5. postavlja i opoziva ukazom ambasadore Republike Srbije na osnovu predloga Vlade,

6. prima akreditivna i opozivna pisma stranih diplomatskih predstavnika,

7. daje pomilovanja i odlikovanja,

8. vrši i druge poslove odredjene Ustavom.

Predsednik Republike, u skladu sa zakonom, komanduje Vojskom i postavlja, unapredjuje i razrešava oficire Vojske Srbije.

Proglašenje zakona
Član 113.
Predsednik Republike je dužan da najkasnije u roku od 15 dana od dana izglasavanja zakona, odnosno najkasnije u roku od
sedam dana ako je zakon donet po hitnom postupku, donese ukaz o proglašenju zakona ili da zakon, uz pismeno obrazloženje,
vrati Narodnoj skupštini, na ponovno odlučivanje.
Ako Narodna skupština odluči da ponovo glasa o zakonu koji je predsednik Republike vratio na odlučivanje, zakon se izglasava
većinom od ukupnog broja poslanika.
Predsednik Republike je dužan da proglasi ponovno izglasani zakon.
Ako predsednik Republike ne donese ukaz o proglašenju zakona u Ustavom predvidjenom roku, ukaz donosi predsednik
Narodne skupštine.

Izbor
Član 114.

Predsednik Republike bira se na neposrednim izborima, tajnim glasanjem, u skladu sa zakonom.
Izbore za predsednika Republike raspisuje predsednik Narodne skupštine 90 dana pre isteka mandata predsednika Republike,
tako da se izbori okončaju u narednih 60 dana, u skladu sa zakonom.
Prilikom stupanja na dužnost, predsednik Republike, pred Narodnom skupštinom polaže zakletvu koja glasi:
″Zaklinjem se da ću sve svoje snage posvetiti očuvanju suverenosti i celine teritorije Republike Srbije, ukuljučujući i Kosovo i
Metohiju kao njen sastavni deo, kao i ostvarivanju ljudskih i manjinskih prava i sloboda, poštovanju i odbrani Ustava i zakona,
očuvanju mira i blagostanja svih gradjana Republike Srbije i da ću savesno i odgovorno ispunjavati sve svoje dužnosti.″

Nespojivost funkcija
Član 115.

Predsednik Republike ne može obavljati drugu javnu funkciju ili profesionalnu delatnost.

Mandat
Član 116.

Mandat predsednika Republike traje pet godina i počinje da teče od dana polaganja zakletve pred Narodnom skupštinom.
Ako mandat predsednika Republike ističe za vreme ratnog ili vanrednog stanja, produžava se, tako da traje do isteka tri meseca
od dana prestanka ratnog, odnosno vanrednog stanja.
Niko ne može više od dva puta da bude biran za predsednika Republike.
Mandat predsednika Republike prestaje istekom vremena na koje je izabran, ostavkom ili razrešenjem.
Predsednik Republike podnosi ostavku predsedniku Narodne skupštine.

Ostavka
Član 117.

Kad predsedik Republike podnese ostavku, on o tome obaveštava javnost i predsednika Narodne skupštine.
Danom podnošenja ostavke, predsedniku Republike prestaje mandat.

Razrešenje
Član 118.

Predsednik Republike razrešava se zbog povrede Ustava, odlukom Narodne skupštine, glasovima najmanje dve trećine narodnih
poslanika.
Postupak za razrešenje može da pokrene Narodna skupština, na predlog najmanje jedne trećine narodnih poslanika.
Ustavni sud je dužan da po pokrenutom postupku za razrešenje, najkasnije u roku od 45 dana, odluči o postojanju povrede Ustava.

Imunitet
Član 119.

Predsednik Republike uživa imunitet kao narodni poslanik.
O imunitetu predsednika Republike odlučuje Narodna skupština.
Zamenjivanje predsednika Republike
Član 120.
Kada je predsednik Republike sprečen da obavlja dužnost ili mu mandat prestane pre isteka vremena na koje je biran,
zamenjuje ga predsednik Narodne skupštine.
Predsednik Narodne skupštine može da zamenjuje predsednika Republike najduže tri meseca.
Izbore za predsednika Republike predsednik Narodne Skupštine je obavezan da raspiše tako da se održe najkasnije tri meseca
od nastanka sprečenost predsednika Republike odnosno prestanka mandata na koji je biran.

Zakon o predsedniku Republike
Član 121.

O predsedniku Republike donosi se zakon.
 
Изјава значи да председник Тадић полако почиње предизборну кампању која ће се као и свака до сада сводити на празна обећања.
Јасно је да од прихватања ризика и одговорности нема ништа.Сва његова раније дата обећања остварила су се у својој супротности,тако да уместо очувања суверенитета и територијалног интегритета имамо радикализацију територијалног проблема и државу ограниченог суверенитета.Уместо радних места имамо највећу незапосленост у историји.Уместо раста стандарда имамо рапидни пораст броја сиромашних...Скоро сви економски показатељи сврставају Србију на последње место европе и ни један политичар није прихватио одговорност за тако катастрофалан друштвено-економски положај србије и њених грађана,тако да немамо ни један разлог да поново верујемо Тадићу који се до сада показао као неспособан политичар који своју политику базира на безочној обмани грађана.
 
Изјава значи да председник Тадић полако почиње предизборну кампању која ће се као и свака до сада сводити на празна обећања.
Јасно је да од прихватања ризика и одговорности нема ништа.Сва његова раније дата обећања остварила су се у својој супротности,тако да уместо очувања суверенитета и територијалног интегритета имамо радикализацију територијалног проблема и државу ограниченог суверенитета.Уместо радних места имамо највећу незапосленост у историји.Уместо раста стандарда имамо рапидни пораст броја сиромашних...Скоро сви економски показатељи сврставају Србију на последње место европе и ни један политичар није прихватио одговорност за тако катастрофалан друштвено-економски положај србије и њених грађана,тако да немамо ни један разлог да поново верујемо Тадићу који се до сада показао као неспособан политичар који своју политику базира на безочној обмани грађана.

You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.
tvoj problem je sto dobro pamtis...
 
sat vremena su ga čekali i kada je stigao pitao je masu dece KAKO STE DECO....pri tom mu je jedan dečak odgovorio -NISMO GLADNI

Klinja mu je odlično odgovorio-
Mamicutitvoju, stojimo ovde ko budale sat vremena, gladni žedni, provreli na suncu, a ti još našo da nas pitaš kako smo.
E ne bi ti sad reko kako sam, ni da mi daš sendvič sa praškom šunkom i sirom trapistom
:evil:
 
Sto bi se reklo, na "zapadu" nista novo, i sve sto kaze Boris Tadic lici (i jeste) obicno estradno stivo namenjeno pre svega kvazimedijima i svojim i "tudjim", tako da u svetlu toga treba sagledati i ovo sto je izrekao pred ogladnelom i zednom decicom. Kad se u jednoj drzavi stalno vrtimo oko toga jesmo li ili nismo gladni, dete je reklo da nije, moguce da bi dobilo "packe" da je reklo drugacije.

Koliko ja znam a osvedoceni sam protivnik Amerike, predsednik u istoj obavezan je da se s vremena na vreme obrati Senatu, nas nije obavezan godinama da to ucini, osim sto je obavezan da nesto izdeklamuje svom Glavnom odboru a njegovi kvazimediji citav dan prenose -d'umres!
I sto rece i sto ce tek, uglavnom sluzi gradjanima kao resavanje rebusa, kome - kako god ga resio, resenje nije tacno. Jer, kad je u pitanju Boris Tadic, nikad se ne zna sta se iza brda valja, osim da ne valja:(
 
@ Тема:
Не значи ништа.
Цар је го!

A svi ga hvale kako mu je lepo odel,o, a o šnajderu ili krojaču posebna priča.u prenosnom značenju.krojač je poznat........transparentno-bez alternativan sa grejs periodom....
@Lepi Bora.......da dodam Evropa se ne osvaja jer je geografski pojam kontinenta kome pripadamo....osvajati IDEOLOGIJU koja se NAMEĆE kroz BELOSVETSKU GLOBALIZACIJU u liku EU i još se neznanju podsmevati sopstvenom je lični problem .........ako je van ingerencija po Ustavu, samostalno donositi TEŠKE ODLUKE -TEŠKO-bez NARODA, onda su teške za onog ko ih donosi...NAROD ili ROD zna šta mu je SVETO i šta CENI.......IZROD ne zna ni SVETO a kamoli šta treba ceniti sem mentorisane vizije ili zablude....pa za glavu odgovaraj sam..a ja ću za zid.........ekzemplarno pokazano neumeće čitanja rednog i medju rednog ili marginalnog gde je čak i srž pitane sadržine..............:hahaha:

P.S.
Ima pisani pokušaj JEDAN, ali sa velikim balansiranjem.misaonim..ili neodlučnim sagledavanjem sebe i td i Tome sl.....ma dosta je i ovo....Poz.pa zatvaraj.Katanac.
 

Back
Top