Šta Zapadom opijeni Srbi nikako ne razumeju

И још један фактор који је постављач теме одлично приметио...глобално загревање...будућност и благоостање помера се са медитерана на север на балтик, Сибир...глобално загревање ради за Русе то свако озбиљан зна...
 
Ако могу да лете свемиром зашто не би могли да среде своју економију...мислим да се о томе управо и ради у овом рату...

Не могу да лете свемиром. То су некад могли, у време СССР-а.

А своју економију не могу да среде већ 200 година, нити ће то икад моћи.

Већ је план да нападну случајног пролазника и отму му рецимо сву пшеницу.

Русија није држава у правом смислу речи, више је као нека пљачкашка банда која је обукла костим државе.

Као што неко ко се обуче као Полицајац на Маскенбалу има пластични пиштољ и лисице, тако Русија као има неке институције, амбасадоре и министре, међутим то је све имитација стварности, а циљ је наравно само да се оптимизује пљачка.
 
Не могу да лете свемиром. То су некад могли, у време СССР-а.

А своју економију не могу да среде већ 200 година, нити ће то икад моћи.

Већ је план да нападну случајног пролазника и отму му рецимо сву пшеницу.

Русија није држава у правом смислу речи, више је као нека пљачкашка банда која је обукла костим државе.

Као што неко ко се обуче као Полицајац на Маскенбалу има пластични пиштољ и лисице, тако Русија као има неке институције, амбасадоре и министре, међутим то је све имитација стварности, а циљ је наравно само да се оптимизује пљачка.
То се теби тако чини јер упоређујеш руску државу са глупавим Хунима и Монголима...међутим Русија опстаје вековима као држава и поред свих напада на њу...озбиљна држава, озбиљна...
 
У сваком случају, Руси увек имају сасвим оправдане могућности да нападају суседне земље, јер ипак су то добри Руси.

На исти начин имају и највећу земљу на свету, јер су пре свега праведници и борци против империјализма.

Те приче су апсолутно шупље и немам стрпљења за њих.

Te su priče završene. Rusi imaju najveću zemlju na svetu, dakle ne treba im još. Imaju i najviše resursa na planeti, ni toga im ne treba još. Zato pitam o nekim drugim razlozima koji bi uključili njihove ambicije prema nečemu tuđem. Jer, ono što ja gledam kao razlog je najjednostavnije rešenje, a ono je obično i tačno. U ovom slučaju, par dana pre početka ruske intervencije u Ukrajini, misija OEBS je zabeležila skoro hiljadu i po detonacija u Donjecku i Lugansku. Ako znamo da sve to nije prestalo čitavih osam godina, onda je najjednostavnije rešenje da je Rusima toga bilo dosta i rešili su da podele malo batina. Tačnije mnogo.

https://www.euronews.rs/evropa/vesti/38180/oebs-vise-od-1400-eksplozija-u-donjecku-i-lugansku/vest
 
То се теби тако чини јер упоређујеш руску државу са глупавим Хунима и Монголима...међутим Русија опстаје вековима као држава и поред свих напада на њу...озбиљна држава, озбиљна...
zapad ne shvata da su rusiju mogli da pregaze samo mongoli, a od tada niko, tako da je zapad gluplji i od mongola, danas je zapad zapravo mongoloid
 
Па и они не целу него највише овај украјински део...
pa da, ali kako su dosli do ukrajine, vidi gde je mongolija
zapad ako je ulazio u rusiju na kratko, i odmah bezanija,a mongoli syu gazili rusiju vekovima

znaci zapad ne vredi pisljva boba, jedna mongolija ako bi htela, mogla bi opet i ceo zapad da pregazi kao plitki potok

....a, ti mislis na zapad
 
pa da, ali kako su dosli do ukrajine, vidi gde je mongolija
zapad ako je ulazio u rusiju na kratko, i odmah bezanija,a mongoli syu gazili rusiju vekovima

znaci zapad ne vredi pisljva boba, jedna mongolija ako bi htela, mogla bi opet i ceo zapad da pregazi kao plitki potok

....a, ti mislis na zapad
Једина опасност по Русију у перспективи је Кина. Они могу и пешке да дођу а гурају се на релативно малој територији. Међутим ту Русија треба мудро да одигра...Хоћете ресурсе и бизнис може изволте али контролисано да се зна ко је главни баја овде. Јасно је зашто Русија "нема шта да понуди свету" по љубитељима Нато цивилизације...па зато што је од свог постанка нападана и била усмерена на развој наоружања. Коначно је данас остварила ту предност и морала би да је преточи и у економски модел...
 
Једина опасност по Русију у перспективи је Кина. Они могу и пешке да дођу а гурају се на релативно малој територији. Међутим ту Русија треба мудро да одигра...Хоћете ресурсе и бизнис може изволте али контролисано да се зна ко је главни баја овде. Јасно је зашто Русија "нема шта да понуди свету" по љубитељима Нато цивилизације...па зато што је од свог постанка нападана и била усмерена на развој наоружања. Коначно је данас остварила ту предност и морала би да је преточи и у економски модел...
ma kakva kina? pa jel vidis da zentare ne mogu tajvan koji im sedi ispred nosa da uzmu
radi se o broju nuklearnih bojevih glava i o ovom hipersonicnom za koji rusija tvrdi da su ostali dve generacije u zaostatku - nema tu nikakve price vise, nego da vidimo ko sme da zameni dolar osim rublje, jer ako ne sme niko - SVIMA SLEDI PROPAST

rusija je rekla, ili rublje ili se smrznite... mi ameri se valjamo od smeha; a jel im lepo rek'o tramp da se bolje spreme za sve ovo?
 
ma kakva kina? pa jel vidis da zentare ne mogu tajvan koji im sedi ispred nosa da uzmu
radi se o broju nuklearnih bojevih glava i o ovom hipersonicnom za koji rusija tvrdi da su ostali dve generacije u zaostatku - nema tu nikakve price vise, nego da vidimo ko sme da zameni dolar osim rublje, jer ako ne sme niko - SVIMA SLEDI PROPAST

rusija je rekla, ili rublje ili se smrznite
Кинези раде лагано, мека моћ и то је добро не би требало ту да буде неке фрке...Кина и Русија би могли да буду вишевековни савезници...
 
Кинези раде лагано, мека моћ и то је добро не би требало ту да буде неке фрке...Кина и Русија би могли да буду вишевековни савезници...
ma kakvi? ajde samo razmisli koliko je rusija cekala kinu da se odluci? i sta je bilo? nista, kinezi su zentare
ovo sto sada prave su ekonomski odnosi, tamte za vamte, nije to savez, vec svako za sebe, pare na sunce ako hoces moju robu, ZLATO
 
Добро али очигледно да нико не обраћа пажњу на глобално загревање. Шта ћемо са тим? можда опет добијемо Панонско море за којих 1000 година можда и пре кад крене да се топи лед...и ето Србије као поморске силе...:mrgreen:
 
Добро али очигледно да нико не обраћа пажњу на глобално загревање. Шта ћемо са тим?
Radi se o tome sto smo prevareni, kao da je to nesto lose, a u stvari to je dobro, bice vise hrane, bolje ce da radja sve kada se zagrejemo jos malo, a led otopljeni nam treba da navodnjavamo
hohstapleri vas lazu da je to nesto lose

kada bi temperatura jos malo porasla ustedeli bi i na energentima
 
За Русе свакако није лоше добиће идеалну климу за даљи напредак...
dobice mogucnost da visak energije usmere u proizvodnju vodonika - kada to urade svima ce bitio jasno da su oni novi gospodari planete... sada smo u tranziciji
 
...
Русија није држава у правом смислу речи, више је као нека пљачкашка банда која је обукла костим државе.

Као што неко ко се обуче као Полицајац на Маскенбалу има пластични пиштољ и лисице, тако Русија као има неке институције, амбасадоре и министре, међутим то је све имитација стварности, а циљ је наравно само да се оптимизује пљачка.

То описује управо Запад. С тим што Запад има институције које доносе одлуке које, потом, исти тај Запад крши, само да се оптимизује пљачка.
 
e ovu sintagmu prvi put cujem, odakle vam, tebi i Nosferatu___2:? i jel bi mogli malo da razradite?
Ја само копирам Носфија :mrgreen: покушавам да му одговорим његовим језиком да би ме боље разумео.
И мени је чудна та синтагма, али смисао је очигледан. :)
 
Ја само копирам Носфија :mrgreen: покушавам да му одговорим његовим језиком да би ме боље разумео.
И мени је чудна та синтагма, али смисао је очигледан. :)
men' to ne ide u glavu, i ne znam jel prvo moram da kradem, da budem lopov, da bih dosao do optimizacije - odakle to njemu uopste? kako ja na to nigde nisam naleteo da citam i istrazujem bar?
 
men' to ne ide u glavu, i ne znam jel prvo moram da kradem, da budem lopov, da bih dosao do optimizacije - odakle to njemu uopste? kako ja na to nigde nisam naleteo da citam i istrazujem bar?

Претпостављам да је то зато што не читаш немачку литературу. :mrgreen:

То значи да створиш најбоље услове да би опљачкао највише што можеш. Тако сам ја схватила.
 
Да, али поента је да западне фирме овде не долазе због нашег, већ због свог интереса - јефтинија радна снага (макар то био и ИТ сектор), субвенције од државе, и сл.

Тиме Запад не чини нама никакву услугу, да би Срби зато били опијени Западом.

Kada je rec o IT-u plate su u rangu Nemacke i trenutno rastu, medjutim IT je daleko od najplacenije grane u Nemackoj, a Srbija iako to nama deluje kao da je nekakav IT dzin jer se to tako predstavlja kroz medije je zapravo cista glupost, dovoljno je uporediti Srbiju sa Izraelom koji takodje ima oko 7 miliona stanovnika i videti koliki je Srbija IT patuljak zapravo.
Naravno sve se ovo odnosi ako radis za normalnu kompaniju jer je u IT-u u Srbiji i veliki broj "pilicarskih" kompanija narocito one koje su vecinom u srpskom vlasnistvu jer tu vaze uglavnom pravila kao i za ostale branse gde su nasi vlasnici, a to je gramzivost i gledanje da se zaposlenom sto vise zakine.
 
Poslednja izmena:
Претпостављам да је то зато што не читаш немачку литературу. :mrgreen:

То значи да створиш најбоље услове да би опљачкао највише што можеш. Тако сам ја схватила.
pa citam english
aha, znaci vise i manje da se pljacka - optizmizujes da bi sto vise nakrao
zato glupi zapad ne moze da sredi rusiju, jer je nezajazljiv, kada bi je kraduckali po malo, rusija se ne bi bunila do kraja sveta, malo komunizam, sve je zajednicko, malo oligarsi itd, ali bre ova otimacina - samo su sankcije lek za lopove, i imas rublje.zlato, onda moze, nemas, setnja
 
Poslednja izmena:
pa citam english
aha, znaci vise i manje da se pljacka - optizmizujes da bi sto vise nakrao
zato glupi zapad ne moze da sredi rusiju, jer je nezajazljiv, kada bi je kraduckali po malo, rusija se ne bi bunila do kraja sveta

Тако некако, ваљда :lol: ни ја не знам немачки.

Најбоље да @Nosferatu___2 објасни шта је тачно мислио.
 
Тако некако, ваљда :lol: ни ја не знам немачки.

Најбоље да @Nosferatu___2 објасни шта је тачно мислио.
ja sam na ignore sa sestrom med. bratom nosferatu, animozitet nas amera i 'dercina svaba koje prevrcu babe po germanijama za gazdu kurta/kurtza
 
Poslednja izmena:
Мени је све јасно у појму оптимизована пљачка. Зар то није од кад је света и века...свака цивилизација се прво добро налапа па крене да улаже у развој, науку и тиме даје свој допринос свету... у оваквом каквог га познајемо то је једини начин...буни ме неразумевање када Руси хоће свој део колача...
наравно супротно од тога је идеалан свет који је уснио смешни човек у старој приповеци...
 

Back
Top