Sta za Vas predstavlja Bog?

  • Začetnik teme Nullianac
  • Datum pokretanja
Anonymous:
Smisao citavoga zivota i nas jedini spas kojeg trebamo da postujemo
Naravno, ptica Srbicus Domesticus je veoma sklona verovanju da je ceo svet nastao od ogromne ptice Omnipotentia ultimata koja je živela pre svih ptica i sve ih stvorila po svom liku. Naravno, ona nema nikakve dokaze za to, ali što ima manje dokaza ona čvršće veruje, što je inače karakteristika svih Slovenaria.
 
Sizif:
Anonymous:
Smisao citavoga zivota i nas jedini spas kojeg trebamo da postujemo
Naravno, ptica Srbicus Domesticus je veoma sklona verovanju da je ceo svet nastao od ogromne ptice Omnipotentia ultimata koja je živela pre svih ptica i sve ih stvorila po svom liku. Naravno, ona nema nikakve dokaze za to, ali što ima manje dokaza ona čvršće veruje, što je inače karakteristika svih Slovenaria.

Nije mu dokaz to, što je došao do života a ništa nije platio. Nije mu dokaz, što je svet oko njega napravljen tako, da savršeno funkcioniše i da je uz to i lep. Nije mu dokaz to, što ima čak i on savest... Nije mu dokaz ništa. Jer on on ne želi, da uzima u obzir svtari, koje bi mu mogle išta dokazati... Inaće, po procentu deklarisanih vernika Srbija nije nipošto u svetskom vrhu, pa je tako u tome pogledu tvoje aludiranje na narodnu karaktrenu osobinu bez osnove...
 
Kissko:
Nije mu dokaz to, što je došao do života a ništa nije platio.
Kissko, ja sam za svoj život platio ama baš u cent isto kao i ti - a to je ništa. Ovo što si napisao je jedna najobičnija floskula i jadan ti ako misliš da si nešto umno rekao.
Kissko:
Nije mu dokaz, što je svet oko njega napravljen tako, da savršeno funkcioniše i da je uz to i lep.
Svet oko mene je sve, samo ne savršen. Ako ti vidiš da je svet savršen, onda molim te reci i meni gde da nabavim te ružičaste naočari koje nosiš. Ili su te naočari religija? Glad, bolest, smrt, patnja, neznanje, rat... i sam znaš da nastaviš listu. Lepih stvari ima, naravno, ali svet NIJE savršen.
Kissko:
Nije mu dokaz to, što ima čak i on savest...
ČAK i ja imam savest, lepo si to primetio. Ne, Kissko, ne treba mi religija da bih imao savest. Znam više "vernika" bez savesti nego što možeš da zamisliš. Jedino što nemam te ružičaste naočari...
Kissko:
Nije mu dokaz ništa.
Ništa od ovoga što si naveo, jer to i nisu dokazi. Dokaz da ljudim treba kiseonik za život je taj što čovek bez kisenoika umire u roku od tri minuta, BEZ izuzetka. To je dokaz. A ovo što ti pričaš, to su emocionalni izlivi vernika kom je neko dirnuo u svetinju, a to nema veze sa dokazima.
Kissko:
Jer on on ne želi, da uzima u obzir svtari, koje bi mu mogle išta dokazati...
Ja željno čekam prave dokaze, kao što rekoh. Ovo što ti pričaš i nije u duhu hrišćanstva, jer za pravu veru ne treba fizički dokaz, kako su mi to mnogo puta rekli oni koji o tome dosta znaju. A to mene ne zadovoljava.
 

Back
Top