Šta vam pokazuje da vas žena ne poštuje?

Neko je napisao a ja cu da parafraziram; kako je danas in i kul one night stand i popusit ga prvu noc u izlasku, ali je jeres oprati noge coveku koji je danas mozda crncio ceo dan za tebe i decu.
Danas retko koja pere noge muzu, ali se kare sisaju kao dobar dan - jer su kujice samoprozvane feministkinje to objasnile kao seksualne slobode koje “oslobadjaju” zenu i njena “prava”.
Zato ce Evropljanke na popravni kod arapa i afrikanaca koji dolaze da prevaspitaju stanovnike evropskog kontinenta. :cool:
btw. Sketch ✍️ je bio samo šala.
Prvo - ne konzumiram one-night-stand.
Drugo - nisam tip žene koja je samo u kući, i to je jedina obaveza i da samo brinem oko kuće, a da samo on radi - pa tako da pranje nogu iz moje perspektive nema smisla u tom starinskom smislu što je imao.

A tu nema ništa loše da ja to radim iz ljubavi i ako želim činiti, jer je on umoran/umorniji i zaslužio je, treba mu itd. Ali i moj lartner da meni opere noge, kada meni treba.
Taj dio nisi napisao, tako da nisam bila sigurna da li uopšte ima smisla pisati, jer djeluješ kao jedan od mnogih koji ograničeno razmišljaju na ovu temu

Ne slazem se, zato sto brakovi gde si opusten da kazes sta hoces i nema nikakvih stega, obicno uspevaju,
dok brakovi gde moras da se ustezes, pucaju. Jednostavno, postovanje znaci da moras necim da se ustezes.
Zene su nekad trpele i zbog toga im zivot nije bio lak, opet, kazem, sa emancipacijom, otvorila se mogucnost
da i zena bude zadovoljna. Normalno, to radja sukobe, ali ako postoji ljubav i razum, sve se dobro resi.
Tačno.
Čuj poštovanje među supružnicima- smešno.
Nekada su muškarci i mogli da očekuju poštovanje od žena jer su one bile hebane, ali sad kad i one jašu, smešno je očekivati da ih i dalje - poštuju.

Ma i među bliskim ljudima poštovanje ubija slobodu i na kraju ljubav. Drugo je razumevanje za nešto konkretno, ali ako me drugar folira prirodno je da mu kažem - aj ne lupaj. Ili ne seri, mada ne kažem tako, ali mi je OK i to.

Tačno.
Čuj poštovanje među supružnicima- smešno.
Mora to postojati sa ljudima koji dijele iste vrijednosti.
I ja na forumu poštujem ljude koji imaju osobine i ponašanje u komunikaciji koje ja vrednujem.

Ali i razlika je između toga što ne poštujem osobu ili ne poštujem samo postupak te osobe.

Ma i među bliskim ljudima poštovanje ubija slobodu i na kraju ljubav.
Ma ja radim šta oću i on, ali kažemo sa poštovanjem da ti smeta.

Više se sloboda gasi ako ne komuniciraš kako treba, jer ako ne kažeš nešto lijepo, onda druga osoba može prestati biti toliko slobodna iz straha od reakcije druge osobe...

Drugo je razumevanje za nešto konkretno, ali ako me drugar folira prirodno je da mu kažem - aj ne lupaj. Ili ne seri, mada ne kažem tako, ali mi je OK i to.

Pa i ebemo se i poštujemo se :lol:
Ma da... :mrgreen:
Mora to postojati sa ljudima koji dijele iste vrijednosti.
I ja na forumu poštujem ljude koji imaju osobine i ponašanje u komunikaciji koje ja vrednujem.

Ali i razlika je između toga što ne poštujem osobu ili ne poštujem samo postupak te osobe.

Ma ja radim šta oću i on, ali kažemo sa poštovanjem da ti smeta.
To zahtevanje nekakvog poštovanja je zbog neiskrenosti i samoljubivosti i krhkog ega. Mi ljudi smo često pokvareni, nedosledni, dosadni, neiskreni, težimo da se izvlačimo itd. I sad ova druga strana kad nas provali u tome jel treba da nas poštuje ili da kaže - Aj ne kenjaj, ne foliraj, skrati malo, mrdni se itd.
Više se sloboda gasi ako ne komuniciraš kako treba, jer ako ne kažeš nešto lijepo, onda druga osoba može prestati biti toliko slobodna iz straha od reakcije druge osobe...
Dobro, ima i toga, kako reći nešto. Ali ako previše odmeravaš ideš u političku korektnost i ubijaš sebe. Uostalom, zato i biraš nekog ko će te razumeti, a ne da se stalno nešto pravdaš i ispipavaš.

Ma da... :mrgreen:

To zahtevanje nekakvog poštovanja je zbog neiskrenosti i samoljubivosti i krhkog ega. Mi ljudi smo često pokvareni, nedosledni, dosadni, neiskreni, težimo da se izvlačimo itd. I sad ova druga strana kad nas provali u tome jel treba da nas poštuje ili da kaže - Aj ne kenjaj, ne foliraj, skrati malo, mrdni se itd.

Dobro, ima i toga, kako reći nešto. Ali ako previše odmeravaš ideš u političku korektnost i ubijaš sebe. Uostalom, zato i biraš nekog ko će te razumeti, a ne da se stalno nešto pravdaš i ispipavaš.
Aha, isto mislimo, ali zavisi šta kome spada u poštovanje.
Po meni, Nije poštovanje samo ono pretjerano uviđavno pričanje kao prema starijim.
I ja sam protiv političke korektnosti.

Poštovanje je možda malo širi pojam,
ispoštuješ nekoga kad nešto treba,
uvažiti razmišljanje/kritiku i usvojiti,
reći šta misliš, ali ne vrijeđati...

Vrijeđanje je nepoštovanje.

Ali imati osjećaj da te neko poštuje je subjektivna kategorija.
Može se čak desiti da ti nekog poštuješ, ali neko to ne osjeti jer činiš nešto što toj osobi ne znači poštovanje.
Sto ljudi, to ćudi :mrgreen:

Prvo - ne konzumiram one-night-stand.
Drugo - nisam tip žene koja je samo u kući, i to je jedina obaveza i da samo brinem oko kuće, a da samo on radi - pa tako da pranje nogu iz moje perspektive nema smisla u tom starinskom smislu što je imao.

A tu nema ništa loše da ja to radim iz ljubavi i ako želim činiti, jer je on umoran/umorniji i zaslužio je, treba mu itd. Ali i moj lartner da meni opere noge, kada meni treba.
Taj dio nisi napisao, tako da nisam bila sigurna da li uopšte ima smisla pisati, jer djeluješ kao jedan od mnogih koji ograničeno razmišljaju na ovu temu
Ti si se jedina primila na sketch ✍️ i relikt proslosti, nesto sto danas ne praktikuje ni 0.0001% zena, ali nikad vise dronfuljica medju istim; jos se ponose kao i oni degenerici koji organizuju parade u čast glabanja qurca.

Pa i ebemo se i poštujemo se :lol:
Heheheh, bolje da ne komentarisem..

Inace postovanje je vise odnos osobe prema vrednosti pa i prema coveku...
Ali to kod onih koji traze reciprocitet nije slucaj, nego se postovanje zasluzuje...
Tako da tu nema postovanja nego je to kao novac, trgovina...
Jeste postovanje na neki nacin, samo sto se mora odmah plasirati i odmah naplatiti , po mom iskustvu trgovci vremenom devalviraju tudje postovanje a uzdizu svoje postovanje u ceni...

ispoštuješ nekoga kad nešto treba,
Iako je u korenu ove relativno nove reči poštovanje, njeno značenje je ukazati poštovanje, što opisuje nečije delo, govori o subjektu, dok je objekat nebitan, čak i ne mora da bude poštovan, a reč poštovanje opisuje osećanje subjekta prema objektu i objekat je bitan, on je centar.
uvažiti razmišljanje/kritiku i usvojiti,
reći šta misliš, ali ne vrijeđati...

Vrijeđanje je nepoštovanje.
Da, vređanje je uglavnom nepoštovanje. Ali da li bi se uvredila da ti muž kaže - Dosadna si. Mislim, ne kao stalnu osobinu jer onda bi ti njemu mogla da kažeš da je glup što te je izabrao, nego u određenoj situaciji kad si zaista dosadna?
Ali imati osjećaj da te neko poštuje je subjektivna kategorija.
Može se čak desiti da ti nekog poštuješ, ali neko to ne osjeti jer činiš nešto što toj osobi ne znači poštovanje.
Sto ljudi, to ćudi :mrgreen:
Pa da, desilo mi se skoro sa jednom bliskom osobom. Bukvalno je držao tiradu o nekoj društvenoj temi (ali ono kad nije usmeren ka tebi i kad mu nije bitno da li je dosadan, kako ti to usvajaš, doživljavaš, nego mu služiš kao publika od drveta da istrese svoj filozofski traktat) i ja ga prekinem da se nadovežem, dodam, prokomentarišem. U svakom slučaju ga nisam prekinula da bih skrenula temu i preuzela reč (možda podsvesno da se malo i prizove), da bi se on tako naljutio i održao mi kratku lekciju o nepoštovanju. Što je najgore ja sam tu osobu stvarno poštovala i volela. Ali više ne, mada ovaj slučaj nije bio razlog (iako bi takvo ponašanje moglo da bude). Zato nije video sve ono gde sam mu ukazivala poštovanje. I što je najveća fora, sad kad je zatražio poštovanje, ne samo da ga više ne volim nego ga i (u duši) ne poštujem. Nekako mi je cela ta priča promenila stav i srušila izuzije o tom famoznom "poštovanju".

Šta za vas znači da vas žena ne poštuje u međusobnoj interakciji/razgovoru (bez drugih ljudi)?

Dodatno pitanje:
Da li kada vas žena savjetuje, doživljavate za nepoštovanje? Ta žena može biti tvoja sestra, majka, partnerka, drugarica....
Da li vam to smeta?

Kad me žensko savetuje u vidu nekog poboljšanja konstruktivnog je ok, kad me "savetuje" u vidu kritike jer ona lično ne smatra da je to nešto ne znam ni ja šta, to mi nije ok, jer ni ja to ne radim drugima. Za nepoštovanje uvek uzimam to kad me neko uzme zdravo za gotovo i kad se neki moji potezi umanjuju ili se ne vrednuju dovoljno.

Dosta toga se na samom startu resava. Mnogi cekaju da zasluze postovanje vremenom. Oces *****.
Na prvu loptu se to radi. Cim ti kaze da ocekuje da joj platis pitje ti lepo kazes: noup, i od tog trenutka ima dve strane puta.
1. Da postuje to i leptirici u stomaku jer je srela muskarca a ne djentlmencica.
2. Da odstiklara dalje u suton i nikad nece saznati a cesto ce se pitati.

Back