Šta vam pokazuje da vas žena ne poštuje?

Šta za vas znači da vas žena ne poštuje u međusobnoj interakciji/razgovoru (bez drugih ljudi)?

Dodatno pitanje:
Da li kada vas žena savjetuje, doživljavate za nepoštovanje? Ta žena može biti tvoja sestra, majka, partnerka, drugarica....
Da li vam to smeta?
Kad slusa mamu kako bi trebao da izgleda zivot u braku.

Pa kada uslovljavaju muskarce a zena ne postuje muskarca zato sto je lijep ili ruzan,pametan ili glup ili sto je bogat ili siromasan

Zena svaka postuje muskarca zbog nekog djela koji je neki muskarac ucinio a zbog kojeg ga postuju svi drugi muskarci,to zena uvidi i podsvjesno ce postovati tog muskarca nikada nece prevariti takvog muskarca.Zenska je biologija takva da one ne varaju muskarce koje postuju.Jel koliko god zeni djelovala primamljiva ponuda nekog super lika koji je privlaci ona nece zbog 1 seksualnog odnosa da rizikuje da izgubi muskarca kojeg jako postuje jer podsvjesno zna da vecu vrijednost mijenja za manju vrijednost a to niko ne radi.Seksat se moze neko sa svakim al ne nalazi se svaki dan partner koji je postovan u drustvu e sada mnoge zene su u vezi sa muskarcima koje ne postuju a vole ih i simpatisu al vole ljudi i konja pa ga ne postuju nego jasu,cak imate slucajeve zena voli nekog muskarca imaju tema zajednickih al ga prevari jer podsvjesno zna da taj muskarac koliko god meden bio ili ulicar nema postovanje drugih muskaraca

A muskarac je po definiciji neko ko ima neko djelo zbog sebe zbog kojeg ga drugi muskarci postuju,a to ne moze da se lazira tipa imate neku diplomu ili novac ili titulu u drustvu ili ste ulicar

Taj muskarac logicno da ima karakter jak i da ne pokazuje emocije a npr nesto je herojsko uradio u zivotu,e sada to mogu biti razne stvari, tipa sam sve stvorio u zivotu od nule iz najvece bijede i siromastva.Muskarac koji se odrice uzitaka u zivotu zarad nekih uvjerenja ili muskarac koji je spasio neciju kucu koja plamti ili muskarac koji je dobio odlikovanja za hrabrost.To ne postuju sve zene vec i svi muskarci,to je u biologiji ljudi da postuju junake kako u svalodnevnom zivotu tako i na
tv

Zena koja prevari muskarca kojeg postuju drugi muskarci gubi vrijednost kao kada padnete sa 1 mjesta na 100 mjesto a taj muskarac ne gubi zato sto on je i dalje postovan najurice je i naci ce novu a nju ce da pljuju ali ako neka prevari muskarca kojeg drugi muskarci ne cijene onda takvoj zeni i ne pada vrijednost vec tom muskarcu.To je surova realnost musko zenskih odnosa koja mi se nikad nije svidjala ,ruzna biologija ljudska

Poslednja izmena:
Nekad pohrlim, tačno. To mnogi ljudi rade, ali ja se za svaki svoj brzi zaključak korigujem, i lagano priznam svoju grešku. A i ako ne skontam svoju grešku sada, skontaću je nekada zato što ja funkcionišem po principima zdrave logike, trudim se biti bolja, mudrija, moralnija itd.
Otkad znam za sebe, radim na korekcijama slabosti i mana, i jačanju dobrih stvari.

To je super materijal za radnu biografiju, znam da poslodavci vole da vide kad je kandidat pun samopouzdanja, ali meni licno ne znaci mnogo :)

Ja preferiram da se covek pokaze na delu, ili ako iz nekog razloga to ne moze da se izvede, barem da cujem sta ljudi kojima verujem misle o njemu. U tvom slucaju, ima jedan covek koji te je par puta pohvalio -- zapravo rekao isto ovo sto si ti rekla. Evo ovde. Samo nemoj nista da uobrazavas.

Ja nisam naletila na tvoju poruku, a da ne forsiraš žensku emancipaciju, feminizam, patrijahat.

Stoga daješ utisak da očekuješ od žene da ti je rob, a da ona neće da bude haha

i da si frustriran zbog toga.

Na ovom forumu generalno pricam o onome o cemu drugi ljudi pricaju. Ako ne pominju feminizam, ne pominjem ga ni ja. Medjutim, cesto se pominje, a i promovise, i onda se osecam u obavezi, zbog naroda koji aktivno i pasivno ucestvuje na ovom forumu, da odgovorim na takve poruke. Ako se secas one tvoje teme gde si pitala kako muskarci i zene treba da razgovaraju, ja nisam pominjao feminizam sve dok ga ti nisi prva pomenula.

A cak i da ne radim nista drugo osim sto pricam o feminizmu, to moze prosto da znaci da sam ozbiljan covek koji se bavi ozbiljnim problemima u drustvu :cool: Svakako, smatram da je feminizam poguban za drustvo a da je patrijarhat -- mada ne bilo koji oblik patrijarhata -- dobra stvar. ( Obrati paznju na to da patrijarhat nije nista drugo nego zajednica kojom upravljaju muskarci te da nisu svi muskarci isti. )

Lako je doneti zakljucak unapred, "On je protiv feminizma, zalaze za patrijarhat, znaci on bi da porobi zene, mrzi ih, hoce da ih iskoristi za svoje licne potrebe zanemarujuci njihove, da leci svoje frustracije, itd." Ali da li je pametno? Jedan takav prerano doneti zakljucak ne bi isao na stetu samo meni vec i tebi -- sama bi sebi predstavila svet mnogo crnjim nesto sto zapravo jeste.

Pored tebe i mene postoji jos jedno trece, nevidljivo, lice za koje sam siguran da manje vise znas. I to trece lice kontrolise nas dijalog putem medija tako sto muskarce, a posebno odredjenu vrstu muskaraca, tj. konzervativne muskarce, nastoji da predstavi u sto crnjem svetlu. Tako se zene pumpaju predrasudama koje im onemogucavaju ne samo da se pare nego da uopste imaju zdravu interakciju s takvim muskarcima.

I ne mislim ni da si malen, ni ružan ni išta fizički.
Samo mislim da si u glavi sam sebe osakatio svega divnoga i dobroga na ovom forumu, jer ko o čemu, Svetozar o feminizmu hahaha

Mislis da sam frustriran zato sto ne mogu da nadjem poslusnu zenu.

A sta ako ja vec imam poslusnu zenu?

Sta cemo onda?

kad ga žena savetuje, onda ga ne poštuje? čak i ako i toj stvari npr ima više znanja ili ima neutralniju perspektivu?

o bože
Hahahaha

Ups, loše pitanje. :D

Inspiraciju mi je dala druga tema.
Aaa i, mnoge žene su učene da brinu o drugima, pa iz brige savjetuju i što ne traži neko.
Npr.ako procjene da nešto on ne zna, ne ide mu, pa savjetuju bez traženja savjeta od nje :mrgreen:

to uživo, na forumu može šta ko hoće :mrgreen:

Vladeta Jerotić je govorio:
"Pokornost je iz straha,
A poslušnost iz ljubavi."

Laskavo je imati samosvjesnu ženu, koja te svejedno bira. Isto tako i obrnuto vrijedi.
Poštovanje je po meni poslušnost iz ljubavi - i obostrano!

Da dodam:
Pokorna žena je žena kojoj nešto nedostaje: bolje djetinstvo,
psihoterapija,
intelekt,
samopouzdanje...ili nastavi niz
dai neki citat od dučića pa das obesim :roll:

jedini nacin da se muskarac oseti manje muzevno u nekoj interakciji sa zenom je da ga zena prebije ko macku. mada i to ako je neka slina. muskarci zene gledaju kao na neku vrstu deteta, prosto niste konkurencija. znaci potrebno je da bas zaserete da bi bile shvacene kao iole pretnjica, ako i tada. ako muskarac misli da se osetio manje muzevno zbog neke zene, to je najverovatnije zbog toga sto se u stvari osetio manje zenstveno. prepun je zenskih hormona pa kao takav bolju zenu oseca kao pretnju

Ako nema problema sa samopuzdanjem, ne bi trebalo....

Milja nije muskarac, Sladjo. Znam da kruze glasine da jeste ali nije :)

Plus, pitanje podrazumjeva i doživljaj muževnosti.

Da li se muškarac osjeća manje muževno ako ga žena nešto na svoju ruku savjetuje

Zavisi kakav savet dajes i zavisi kome ga dajes. Savet, kao i bilo koji drugi cin, moze slucajno, znaci nenamerno, da promeni percepciju muskarca o sopstvenoj muzevnosti. To je verovatno nesto sto ne moze da se predvidi, pa s tim, ni da se izbegne. Tako da, ako ti se to desi, a muskarca to iziritira, treba samo da ti kaze da ga ostavis samog na trenutak, ti da ga poslusas i to je to.

jedini nacin da se muskarac oseti manje muzevno u nekoj interakciji sa zenom je da ga zena prebije ko macku. mada i to ako je neka slina. muskarci zene gledaju kao na neku vrstu deteta, prosto niste konkurencija. znaci potrebno je da bas zaserete da bi bile shvacene kao iole pretnjica, ako i tada. ako muskarac misli da se osetio manje muzevno zbog neke zene, to je najverovatnije zbog toga sto se u stvari osetio manje zenstveno. prepun je zenskih hormona pa kao takav bolju zenu oseca kao pretnju

Zene itekako preteruju kad treba da se protumaci zasto se neki muskarac ponasa na nacin koji se njima ne svidja i imaju tendenciju da sve vide kroz feministicku prizmu koja se zove "Strah od jakih zena".

Evo recimo mene ova ista Sladja je jednom optuzila da se bojim nje zato sto je "logicarka" i to samo zato sto nisam pazljivo procitao sta je pisala na toj temi.

A da me pitas da ti je ocenim na skali od 1 do 10 koliko je logican njen um, i to samo na osnovu onoga sto pise ovde, ja bih rekao 1.

Bukvalno.

No offense to Sladja.

Zenskasta je jako.

Zena 95% zvoca, jer to ide uz sebicnost, a nek bude ovih 5% da savetuje...
Mesas pojmove kako ti odgovara....
Ima i toga. Danas mi je mizoginija na nizem nivou nego inace, pa nisam nesto narocito motivisan da se rvem s feministkinjama i borcima u ringu, tako da je za ocekivati da mi neke stvari promaknu. Ocigledno sam se opet zaljubio.

Mnogo se uopsteno prica, nikad nema konkretnih detalja.

Provokacija

Brada na čiči nije brada znanja, već sranja
Neko je napisao a ja cu da parafraziram; kako je danas in i kul one night stand i popusit ga prvu noc u izlasku, ali je jeres oprati noge coveku koji je danas mozda crncio ceo dan za tebe i decu.
Danas retko koja pere noge muzu, ali se kare sisaju kao dobar dan - jer su kujice samoprozvane feministkinje to objasnile kao seksualne slobode koje “oslobadjaju” zenu i njena “prava”.
Zato ce Evropljanke na popravni kod arapa i afrikanaca koji dolaze da prevaspitaju stanovnike evropskog kontinenta. :cool:
btw. Sketch ✍️ je bio samo šala.

Back