Sta vam je vazno kad upoznate nekoga interesantnog?

Ruth

Obećava
Poruka
59
Muskarcima je najvaznije kako izgleda zena. Ako vam se u drustvu muskarac koji vas ne zna od ranije obrati, pocne neki pricu sa vama, to znaci da mu se sigurno svidja kako izgledate, i kako delujete.
Devojke, kada upoznate nekoga - pozdravili ste se, rekli jedno drugom svoja imena, i t d. - ako vam je simpatican, ako vas je zainteresovao izgledom, pokretima, osmehom, bilo cime od neverbalnih znakova, sta je sledeca stvar na koju obracate paznju? Kod muskaraca misli idu ovako:"Lepo izgledas. Da li mogu da prodjem kod tebe?" Kod zena to ide ovako: "OK, lepo izgledas, i sta dalje? (Pre nego sto eventualno mozes da prodjes kod mene)"
 
Moja sestra od tetke se zaljubila u jednog muskarca pre par meseci, ne mogu da se naviknem na to, svaki put kad ih vidim zajedno kao da gledam u neku gresku. Ne mogu da shvatim sta je privuklo na njemu, a dobro je poznajem, i ovaj uopste ne lici na njen ukus. A ona se ponasa kao da je upoznala princa iz bajke. Ja vidim, i nisam jedina, da on uopste nije za nju, a mozda ni ona za njega (ne poznajem ga dovoljno da bih mogla to da tvrdim).

Za neke muskarce vidim i znam sta kod njih privlaci zene, mogu da razumem zasto su atraktivni zenama, iako oni mene licno ne privlace, a kod ovoga ne vidim nista. Kad sam je pitala sta je privuklo na njemu, ni sama nije znala da mi kaze. Onda mi je palo na pamet da je mozda u nekim slucajevima nasa podsvest odlucujuca u tome kako biramo partnera, da nesto u nama trazi odgovor i neko resenje i nadje ga u nekome ko nam, u ocima onih koji nas dobro poznaju, "ne stoji". Da li je moguce da je to na primer njegov miris, koji je njoj neodoljiv, a da i ne zna to?

Sta je bolje - znati cime nas neko privlaci, ili ne znati?
 
Gazdarice, nije iz prirucnika. :) Ako mislis da to ne ide tako, reci kako mislis da ide. Ja sam do ovog dosla, gledajuci oko sebe i razgovarajuci sa prijateljima. Zena zaista mora da bude vrlo neprijatna ili neatraktivna osoba da bi muskarac kome se dopada kako ona izgleda "odustao" i pre nego sto ga ona otkaci. Zene, ukoliko nisu u fazi potcenjivanja sebe, traze jos nesto osim izgleda. Vrlo cesto ce i "preskociti" Njegov izgled, i odabrati muskarca koji ne lici na neki njihov "ideal".
Na primer, jedan moj prijatelj kaze da ga "spusti" zena koja ode u sred razgovora do toaleta i vrati se odatle sveze nasminkana i naparfimisana, ili ona koja mu pri razgovoru gura grudi pod nos. Sve ostalo "prolazi" kod njega.
Moje prijateljice "traze" mnogo vise. Tako da uglavnom svi mozemo da vidimpo sta ih je privuklo kod tih muskaraca. Ponekad nam nije jasno, kao u slucaju koji sam pomenula.
 
Tim gore ako nije iz prirucnika, jer onda ti sama povrsno gledas na stvari...
Po logici koju zastupas, proizilazi da bi se muskarci zaljubljivali i trajno vezivali za najljepse zene koje su upoznali, odnosno uspjeli da s njima ostvare neku intimnu vezu... Zivot nam na sve strane nudi demantije takve teze...
Na stranu to sto sama podjela na muskarce koji misle "ovako" i zene koje misle "onako", nema bas mnogo veze sa realnoscu, ali ima sa savjetima iz zenskih/muskih casopisa i slicnih jeftinih tiskovina...
 
HeBePoBaTaH_:
Hah..nije iz priručnika, ovo je autentična glupost :lol:
Neverovatan, molim te objasni mi sta mislis, kako je?

Inace, pogresila sam ovde, nisam bila jasna:"Zene, ukoliko nisu u fazi potcenjivanja sebe, traze jos nesto osim izgleda." U tim negativnim fazama im je dovoljno i da se muskarac samo otvoreno interesuje za njih.

Za mene, da bi me stvarno privukao, treba da bude interesantan, duhovit, da ima pricu, da je siguran u sebe ali ne agresivan, da je dominantan ali bez vidljivog pokazivanja moci, nego da se to oseti, da je darezljiv, da je komunikativan, da ima ukusa, da je u dobroj kondiciji, da je negovan, ali ne preterano uglancan, da zna ono sto zna.
 
Ruth:
:"Zene, ukoliko nisu u fazi potcenjivanja sebe, traze jos nesto osim izgleda." U tim negativnim fazama im je dovoljno i da se muskarac samo otvoreno interesuje za njih.
.

Ne poznajem nijednu ženu koja je u fazi samopotcenjivanja. Žene to ne rade, mogu da se pretvaraju, ali to je onda u cilju koketiranja..ima svrhu..

A sve ovo što si ispod navela, može da se svede pod jedno - "Da je siguran u sebe"...
 
Gazdarica:
Tim gore ako nije iz prirucnika, jer onda ti sama povrsno gledas na stvari...
Po logici koju zastupas, proizilazi da bi se muskarci zaljubljivali i trajno vezivali za najljepse zene koje su upoznali, odnosno uspjeli da s njima ostvare neku intimnu vezu... Zivot nam na sve strane nudi demantije takve teze...
Na stranu to sto sama podjela na muskarce koji misle "ovako" i zene koje misle "onako", nema bas mnogo veze sa realnoscu, ali ima sa savjetima iz zenskih/muskih casopisa i slicnih jeftinih tiskovina...
Nemislim da povrsno gledam na stvari. Da li znas za nekog muskarca koji trajno vezao za neku zenu za koju je prvo mislio da je ruzna, a da li znas neku zenu kojoj se to dogodilo? Ja znam nekoliko zena i samo jednog muskarca koji je ikad bio u takvoj vezi, a taj muskarac je latentni homoseksualac, koji je posle deset godina braka sa devojkom kojoj se, kad smo je upoznali podsmevao, najzad "izasao iz ormara". Sad, mozda je tvoje iskustvo drugacije, mozemo o tome da diskutujemo, ali molim te, samo nemoj da tudje misljenje karakterises olako.
Ne govorim ovde o "objektivnoj" lepoti zene, nego o tome kako je muskarac dozivljava. I obrnuto. Svakome je nesto drugo lepo, naravno.
 
HeBePoBaTaH_:
Ne poznajem nijednu ženu koja je u fazi samopotcenjivanja. Žene to ne rade, mogu da se pretvaraju, ali to je onda u cilju koketiranja..ima svrhu..

A sve ovo što si ispod navela, može da se svede pod jedno - "Da je siguran u sebe"...
Neverovatan, nisi mi odgovorio na pitanje. :) Sta je "autenticna glupost" po tebi, u mom zapazanju?

I ne bih se slozila sa tobom da to sve sto sam navela moze da se podvede pod "siguran u sebe". Muskarci su zbog razlicitih razloga sigurni u sebe, i na razlicite nacine to pokazuju.
 
Gazdarica:
Ti si pricala o izgledu, a ne o ljepoti... Ta dva pojma mogu, ali i uopste ne moraju da se podudaraju...
Ako ti se dopada neciji izgled i pojava ti ces ga svrstati u atraktivne - za tebe. Ja sam i pocela o privlacnosti, i mislim da sam bila jasna, i u naslovu - neko ko vas je svojim izgledom, pojavom zainteresovao.

Neverovatan, ta zena je za tebe neprivlacna, za tog kosarkasa je verovatno i privlacna. Neznam da li ih poznajes licno da bi znao sta ga je privuklo njoj. Tako su govorili i za zenu Johna Lenona, Joko Ono, ali ona je bila sigurno atraktivna za njega, jedino se njen izgled nije poklapao sa uvrazenim pojmom zenske lepote. A meni je, na primer, ona vrlo atraktivna zena.
To, da zene mnogo manje "padaju na izgled" mozemo da vidimo i po tome koliko poznatih licnosti, lepotica, koje imaju, kako nam se cini, najveci izbor, bira partnere koji su "na skali fizicke atraktivnosti" daleko ispod njih, dok je retko da ce te videti poznatog, uspesnog muskarca, koji "moze da bira" da nema pored sebe zenu koja je vrlo atraktivna za vecinu muskaraca.
 
divlja u srcu:
Nemam sta ja da obracam paznju, to ide intuicijski. U prvih 5 minuta uzivo mogu da osetim, ima li on nesto za mene ili nema, u svakom smislu, ne samo kao potencijalni partner, vec i kao prijatelj, drug, bla, bla. :lol:
Da, i ja mislim da zene reaguju intuitivno, ali sta je to sto on treba da ima za tebe, u svakom smislu? Mislim ovde na ljubavnog partnera, ne na prijatelje, drugove, i t d.


Mojickamala, mislim da ti govoris da ti u svakoj fazi treba nesto drugo, i slazem sa sa time. Menjamo se i ono sto nam je trebalo kad smo imale 15 sasvim se razlikuje od onoga sto nam treba sa 25, i privuci ce nas drugaciji muskarac. Svaku zenu, pored toga, najvise privlace drugacije osobine. Ali, koliko znamo sta nas privlaci, i sta nam treba?
 
Gazdarica:
Ovo je ono sto si rekla, a to samo za sebe sve govori...
Ajd sad vozdra!
Mislim da nisam time rekla da je muskarcu vazno da je zena lepotica sa naslovne strane, vec da joj je njen izgled prija, da mu se ona fizicki dopada. I da to za muskarca ostaje najbitnije, da ce ostale osobine koje otkrije u njoj imati manju vaznost od njenog izgleda.
Ali ako ti se ne prica dalje, Gazdarice, Vozdra, i navrati opet :)
 
Žena košarkaša --- jako je zanimljiva, duhovita, i pazi sad: PRIRODNA JE ..
Ona je objektivno fizički neugledna. Zna se po kojim estetskim kriterijumima se ceni fizička lepota. Kvazimodo nije lep, tako? Nije. Lotrek je fizički kreten..
Dakle, to je taj pelcer - biti prirodan.
Kakva intuicija, nisi ti životinja. Imaš kriterijume koji se ne svode na pretpostavke.
Tačno možeš da znaš kako je neko vaspitan već u prvom kontaktu, a to nije mala stvar, čitavu malu ljudsku istoriju možeš da izgradiš samo posmatrajući i slušajući nekog sat vremena
E, sad dalje..
Ovo za muškarce nije tačno, svi imaju isti stepen samopouzdanja pred ženama zasnovan na sledećim činjenicama 1. fizićka dopadljivost 2. odlučnost 3. stvaranje utiska da lepša polovina može da se osloni na tebe bez cimanja

A cela postavka stvari ti je klimava.
Prvo, ne opterećuj se i ne mudruj. To je pravilo br.1 , u suprotnom ti sledi propast..ozbiljno ti ovo kažem...
Lepo kada si fizički privlačna, naravno, ali moraš da budeš i prirodna, budi ortak
 
Neverovatan, ja nisam ovo napisala da trazim savete kako i cime da privucem muskarce, nego sam postavila pitanje, devojkama i zenama, sta je ono sto ih privlaci na nekome, i da li im se desava, kao mojoj sestri, da "ne znaju sta ih privlaci" kod nekoga, a da ni niko drugi ne moze da vidi sta je to. Mozda ti se moja teorija ne dopada, po pitanju sta to kod zena privlaci muskarce, ali ja ne bih dalje o tome, jednostavno ne slazemo se ti i ja. Ja kazem da izgled ostaje najbitniji, ti kazes da nije tako.

Mozda bi mogli da postavimo pitanje muskarcima da li im se desilo da su ikada "otkrili lepotu i atraktivnost" posle nekog vremena, u nekoj za njih fizicki neatraktivnoj devojci (u tvom slucaju niska, debeljuskasta, neprivlacnih ociju i osmeha, ili koja ne prica lepo) ali ja bih se ovde ipak vratila na pitanje onoga sta misle zene, sta traze, u susretu sa nekim novim muskarcem.
 

Back
Top