Kafana Šta trenutno radiš XIX

Nisam ni ja mogla da se naviknem, skoro 300 e sam ih platila i evo stoje u činiji na stolu.
Kako koraknem tako vrat da polomim, ni po kući nije pomagalo, a plus s njima ne možeš
da gledaš tv iz kreveta, na to me dr upozorila kad sam ih uzela i ja joj nisam verovala. I
nisam princeza. :zplez:
p.s. Uzela u Diopti pre nekih 11 godina.
Zašto ne možeš da gledaš tv iz kreveta?

Ne znam bas nikog mladjeg da je prelezao morbile. Samo price starije generacije o zarazi tokom djetinjstva.
Vidim da ima u vrticu vakcinisane djece i od varicele i oni nisu dobili boginjice. Zato sam te onda pitala oko zostera, gledam ima li neka realna prednost vakcinacije, mimo beizostajanja iz kolektiva.

Pravi se dosta nezdrava atmosfera nepovjerenja i razdora.
Ali je meni zanimljiv ugao gledanja. Kako sve moze biti a ne mora.
Kaze nama pedijatar kako je najveci problem vrtic i da nije toga djeca bi bila kao dren zdrava. Evo za vrijeme korone, nama su cekaonice bile prazne. Sva djeca zdrava. I tacno, nista nije slagala.
Slusam ljekara uz instituta za majku i dijete, kaze, izolacija tokom korone je bila najveci problem. Djeca se dug period nisu izlagala virusima i odjednom kada su svi krenuli oni imaju problem sa vrlo teskim oblicima upala i infekcija. Ista stvar, dosta drugaciji zakljucak.
Имали смо морбиле и колега и ја.
Обоје генерације вакцинисаних. Само је он баш надрљао. Завршио је са упалом плућа и одлежао је на инфективним две недеље. Заразио се кад је ишао у консултацију на педијатрију да прегледа заражено дете. Има томе више година.
Ја сам после тога урадила титар анти-тела. Међутим, очекивано је био добар јер вакцина никад не ствара добар имунитет, ни памћење, као зараза.
Другим речима, вакцине увек траже допунску дозу с времена на време.

U sto sam lepo dremnula
Sad bi mogla jedna kafica i vecera

Good Morning Frown GIF by The Grinch

Moje prve multifokalne su bile nenošene, ali druge već nisu. Navikla sam se i progledala sam sa njima. Vozim, vidim dobro i put i komandnu tablu, u prodavnicama robu na policama, a i sva sitna slova na deklaracijama, u kuhinji svaki detalj, a mogu i da gledam tv paralelno... Imam posebne za čitanje i jedne za laptop, jer su za dužu upotrebu one udobnije. Ne deformišu širu sliku. Za telefon su dobre i multifokalne.

Развлачим кафу.
Па на дечији рођендан.
Па на кафу са другарицама, напокон нас три да се скупимо, као некада. Они људи које ретко виђаш али је увек као да сте сваки дан заједно :)
Kako to volim, sada mi se sve češće to dešava kada odem u CG nego ovde na žalost mnogih više nema 😞

Развлачим кафу.
Па на дечији рођендан.
Па на кафу са другарицама, напокон нас три да се скупимо, као некада. Они људи које ретко виђаш али је увек као да сте сваки дан заједно :)
Sve sve al deciji rodjendan :lol: pakao

Back