Kafana Šta trenutno radiš XIX

Kod nas je biti muzicar odlican zanat.
Za jedan vikend zarade neciju mjesecnu platu,a i vise.
Mozda je pocetni ulog u instrumente veliki,ali se brzo isplati.
Niko se ne zali da mu je lose sto je muzicar.
Mm sestre od ujaka muž je pevač. Mislim, nije pevač, ali ume da peva, pa to i radi.
Ja ne znam koliko on zarađuje, ali po tome kako žive, to su ogromne pare.
Nema ulog u instrumente, kupi mikrofon koji je pretpostavljam jeftiniji od harmonike ili klavijature. Ali zato ne za vikend, nego za jedno veče zaradi minimalac. Pa ako peva 10x mesečno, a peva i 15x, eto koliko minimalaca zaradi. :lol:
Kada se oženio sa tom mojom zaovom, bili zaposleni oboje, a tast i tašta podigli kredit da im osposobe kuću da bi mogli u njoj da žive. Danas, 13 godina kasnije, na tu kuću su dozidali sprat, uveli cg, sagradili garaže i šupe u dvorištu. Imaju dva auta, letuju, zimuju, malo koji vikend su negde u Evropi sa svo troje dece, život kakav se nije ni naslućivao.

Mm sestre od ujaka muž je pevač. Mislim, nije pevač, ali ume da peva, pa to i radi.
Ja ne znam koliko on zarađuje, ali po tome kako žive, to su ogromne pare.
Nema ulog u instrumente, kupi mikrofon koji je pretpostavljam jeftiniji od harmonike ili klavijature. Ali zato ne za vikend, nego za jedno veče zaradi minimalac. Pa ako peva 10x mesečno, a peva i 15x, eto koliko minimalaca zaradi. :lol:
Kada se oženio sa tom mojom zaovom, bili zaposleni oboje, a tast i tašta podigli kredit da im osposobe kuću da bi mogli u njoj da žive. Danas, 13 godina kasnije, na tu kuću su dozidali sprat, uveli cg, sagradili garaže i šupe u dvorištu. Imaju dva auta, letuju, zimuju, malo koji vikend su negde u Evropi sa svo troje dece, život kakav se nije ni naslućivao.
Ja na sve to gledam mnogo drugacije, uopste meni ovo kad citam nije vau i pozitivno i super.... suvise dobro znam sta stoji iza tih para, jjebes ti to, ja takav zivot ne bih izabrala, kao sto ga i ne biram a mogla sam i mogu
Recimo u mom poslu, moja plata je dve svadbe da odradim.... ali ja nisam i necu menjati ovaj zivot za taj

Al to sam ja, ne kazem da treba svako tako
Nego ti pricam cisto da znas da postoji i tamna strana medalje, kao i za sve u zivotu

Meni licno, za nasu pricu, je bitno da moj dragi ima isto misljenje o svemu tome kao i ja, i da se ponasa i radi u skladu sa tim razmisljanjem....da nema, ne bih ni na dejt izasla sa njim, kamo li sve ovo ....

Kako neko moze biti u toj mjeri bez obraza.
I vjerovatno on i racuna na to da mu niko nece nista.
Da ti kazem....ja sam dozivela zajeb u zivotu za cifru koja je, cek da sracunam :think: , 30 puta veca, ali opet me je ovo sokiralo...jednostavno ne mozes da se naviknes na ljudske gadosti....

Da se ne bih pojela od muke ja sam ovako postavila stvari - ne zavisi nam srecom egzistencija od toga (to je onaj momenat u prethodnom postu sto napisah da je meni licno jako bitan) tako da nije velika drama, jeste problem i muka, ali nismo gladni, nismo bez krova, tako da jjebes mu mater aj nek ide niz vodu.... lakse je tako da postavim stvari i da svarim

Ja sad ne kapiram, ako ne svira za pare, onda mu klavijatura treba da svira za svoju dušu?
Ma svira za pare nego mu nije primarni posao.... ne svira svaki dan ....ne zivimo od tih para
Radi u firmi, ima platu, ponedeljak petak radno vreme....kapiras
Ovo je vikendom i to ne svaki...
Da ne gaji ljubav prema tome prestao bi skroz...ali posto voli da svira onda je to na nivou dodatnog posla

Njemu to nije primaran posao, mislim po struci jeste muzicar, skolovan, ali uvek je radio u firmama klasicno posao radnim danima, a vikendi tezge sa muzikom
Da oni dobre pare uzimaju, rokaju mnogo vise para od nas fotografa, cena usluge nam je slicna, ali oni se kite baksisem a mi ne, zato uzmu vise
Nego je sad muka ispala, pisala sam, i neplanirani veliki trosak, pa zato cokcemo

Ode sad kod kolege da vidi polovnu klavijaturu za "samo" 2600", ako valja onda u banku za kredit ...znaci levl gundjanja na maximum
Ja htela sporet nov da uzmem, al djoku sad, prvo instrument...
Prvo instrument,a instrumentom ce zaraditi za sporet.🙂

Ja na sve to gledam mnogo drugacije, uopste meni ovo kad citam nije vau i pozitivno i super.... suvise dobro znam sta stoji iza tih para, jjebes ti to, ja takav zivot ne bih izabrala, kao sto ga i ne biram a mogla sam i mogu
Recimo u mom poslu, moja plata je dve svadbe da odradim.... ali ja nisam i necu menjati ovaj zivot za taj

Al to sam ja, ne kazem da treba svako tako
Nego ti pricam cisto da znas da postoji i tamna strana medalje, kao i za sve u zivotu

Meni licno, za nasu pricu, je bitno da moj dragi ima isto misljenje o svemu tome kao i ja, i da se ponasa i radi u skladu sa tim razmisljanjem....da nema, ne bih ni na dejt izasla sa njim, kamo li sve ovo ....
Pazi, to nisu lako zarađene pare. Nije lako putovati, biti budan svaki vikend, pevati i ako ti se ne peva. Trpeti svakakve budale, i pijane i trezne, koje ti se unose u facu, lepe novčanice na čelo i misle da su i tebe kupili kada su ti već dali pare.
Ali surova istina je da bi od njihovih plata oni životarili, a sada žive. I da on podnosi žrtvu 10 - 15 dana mesečno, da bi mogao da obezbedi porodici više od puke egzistencije.
Tvoj izbor je da ne radiš svadbe. Ne želiš. Ne možeš. Ne interesuje te. I to je okej. Ali zato lupaš glavu koji bubreg da prodaš da platiš lekove, račune ili nešto treće.

Pazi, to nisu lako zarađene pare. Nije lako putovati, biti budan svaki vikend, pevati i ako ti se ne peva. Trpeti svakakve budale, i pijane i trezne, koje ti se unose u facu, lepe novčanice na čelo i misle da su i tebe kupili kada su ti već dali pare.
Ali surova istina je da bi od njihovih plata oni životarili, a sada žive. I da on podnosi žrtvu 10 - 15 dana mesečno, da bi mogao da obezbedi porodici više od puke egzistencije.
Tvoj izbor je da ne radiš svadbe. Ne želiš. Ne možeš. Ne interesuje te. I to je okej. Ali zato lupaš glavu koji bubreg da prodaš da platiš lekove, račune ili nešto treće.
Pa da, svaki izbor ima svoje dobre i lose strane, pa sad kako je sta izabrao neka se nosi sa time
Svi imamo neke svoje izbore i stavove i zelje i granice....pa izvolte kako ko hoce....

Slazem se sa svime sto si napisala osim sa recenicom da on podnosi zrtvu zarad dobrobiti porodice. On ne podnosi zrtvu, on je izabrao da to radi jer mu to prija, i radi zbog sebe, radi to jer zeli to, i NJEMU godi. To je jako bitna stavka da se shvati. A na to se dodaje da je i ekonomski mocniji da priusti sebi i porodici sve sto im treba. Ali nemoj se zavaravati da neko tu podnosi neke zrtve, to se radi jer se zeli, to je posao koji je izbor, nije zrtva, nije moranje...

Za lekove 6300,00 😡
Lekovi su znatna stavka. Toliko malo ih se dobija na recept, da je to strašno.
Moja svekrva noć nedelju na ponedeljak imala aritmiju. Pola noći smo provele u hitnoj. Doktorka joj između ostalog dala fraksiparin, i rekla da ga prima naredna tri dana. Ja ujutru u apoteku, 6 ampula skoro 3000 dinara. Opa bato.

Lekovi su znatna stavka. Toliko malo ih se dobija na recept, da je to strašno.
Moja svekrva noć nedelju na ponedeljak imala aritmiju. Pola noći smo provele u hitnoj. Doktorka joj između ostalog dala fraksiparin, i rekla da ga prima naredna tri dana. Ja ujutru u apoteku, 6 ampula skoro 3000 dinara. Opa bato.
Znam da je skup ko đavo, i ja sam ga kupovala, a onda sam saznala da to može u DZ besplatno. Nego većinom ćute i prave se blesavi.

Back