Sta trenutno radis? 12

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zato mi je prosto neverovatno da im on ne plaća, pogotovo za grad veličine Beograda, nama je lako da se prebacimo sa jednog dela na drugi, ali tu je baš bzvz.
ovde je to kako gde, neki privatnici daju posebno kao posebnu uplatu, neki ne daju nego sam uzmi od plate
nije to strasno, dodje ti na isto oce ti dati kao posebnu uplatu ili kao deo plate
ja imam princip koji sam rekla
i da nam uplacuje posebno ja ne bih kupovala markicu
 
Srecna slava kvinisi, redhed i domacice, da vam dan bude lep, vece jos lepse i sve tako :heart:
zao mi sto se domacinin muz skrsio sa merdevina, siroti covek, samo mu slomljena ruka treba :(

inace, u merkatoru sve glancaju i ciste, spremaju se za petak, nigde guzve, milina jedna..
usla ja u radnju i u pozadini ide muzika stoje pustaju po ceo dan preko razglasa i kreten se rasplace nasred hipermarketa, posto su pustali onu majkovu hil d vorld pesmicicu..znaci, stojim, suze samo kaplju, srecom pa mi je maska bila skoro do cela navucena :neutral:
znam da je pateticno, al brate..bilo mi zao i nas i sveta i svega..a verovatno samo tenzija popusta, pa stres pocinje da odlazi gde i treba-napolje!
tako sam, za vreme bombardovanja sve vreme bila hrabra i trudna i nijednom nisam klonula niti dramila, ali poslednji dan sam preplakala..
gledali smo tv i kada sam cula glas Avrama Izraela :malav: i recenicu Beogradjani-gotovo, nisu mogli da me smire pola sata od jecanja.
 
ja se uopste ne razumem u to
znaci tamo negde pise da mi je kao u onom iznosu plate i pare za markicu jel?
Platni listic je dokument koji vazi pred zakonom I on mora ih ima, morao bi I vama da ih daje I da pravda iznos koji vam uplacuje. Na taj nacin ti imas evidenciju koliko tebi ide na zdravstvo, porez penziju I nezapislene. Ja ne mogu da se sjetim kako je bilo dok sam bila na ugovoru o djelu ali svaku platu dok sam pod ugovorom o radu prati mi platni listic.
I njegov sadrzaj je iznos plate (osnovica, t.obrok, regres, odmor ako ga ima.. na ovo ide porez) plus markica za prevoz (ne ide porez) I odjeljak gdje se vide koliko je porez a koliko doprinosi. I taj iznos sa markicom se meni poklapa sa dogovorenom sumom.
Problem sa malim privrednicima je taj minimalac I onda je I platna lista budzena I montirana. Ali trebalo bi da bar povremeno pogledas sta se tu desava, ako docekamo penzije bar da znas cemu da se nadas.
 
Platni listic je dokument koji vazi pred zakonom I on mora ih ima, morao bi I vama da ih daje I da pravda iznos koji vam uplacuje. Na taj nacin ti imas evidenciju koliko tebi ide na zdravstvo, porez penziju I nezapislene. Ja ne mogu da se sjetim kako je bilo dok sam bila na ugovoru o djelu ali svaku platu dok sam pod ugovorom o radu prati mi platni listic.
I njegov sadrzaj je iznos plate (osnovica, t.obrok, regres, odmor ako ga ima.. na ovo ide porez) plus markica za prevoz (ne ide porez) I odjeljak gdje se vide koliko je porez a koliko doprinosi. I taj iznos sa markicom se meni poklapa sa dogovorenom sumom.
Problem sa malim privrednicima je taj minimalac I onda je I platna lista budzena I montirana. Ali trebalo bi da bar povremeno pogledas sta se tu desava, ako docekamo penzije bar da znas cemu da se nadas.
ahaa tako...ok
nisam neko ko se cima oko toga jer se ne cimam oko penzije...necu je docekati

jasno mi je da mali privatnici budze lazu kradu i ostale fore, nemam nista protiv jer mi se hebe, da se ja pitam nista ovoj vlasti dala ne bih, greota i ovi porezi i pdv sto placamo

meni je bitno sta nas dvoje imamo dogovoreno i da se to postuje, i on je sa te strane ok, nikad nije prekrsio ni jedan dogovor
a sta on sa drzavom radi meni se hebe
da je najbolji bogom dan nije, da je olos nije ni to, do sada je najbolji koga sam imala, kakvih olosa ima majko mila....
ima svoje mane i dobre strane, uostalom ko i svi mi....necu ga zeniti pa da mora da mi je idealan, neka sluzi svrsi dok treba, i ja njemu...
 
A14D2A3F-F131-4D97-B3EC-63198D6E087A.jpeg

AC0DD482-6170-44D5-B13E-7F244ABD9E71.jpeg
 
ovde je to kako gde, neki privatnici daju posebno kao posebnu uplatu, neki ne daju nego sam uzmi od plate
nije to strasno, dodje ti na isto oce ti dati kao posebnu uplatu ili kao deo plate
ja imam princip koji sam rekla
i da nam uplacuje posebno ja ne bih kupovala markicu
to je tvoja stvar hoces li ici prijevozom ili metlom
na poslodavcu je samo da ti plati transport
 
Овако ће и мени да се заломи, слутим :)
Па дете и унуче у исто време :lol:
..moj kolega na poslu je dobio sina i suraka u razmaku od 10 dana, s tim sto je surak bio mladji od sestrica...:)
..nadam se da si me razumela....ako nisi ujak je mladji od sestrica 10 dana :heart: nikom to nije smetalo, kad su svi zdravi sve je lepo i normalno...
 
ima da idem pjehe do mesta za aktivaciju bus shlus kartice za zaposlene. :lol: moram da prepesacim u jednom pravcu 8 do 10 km u zavisnosti koji objekat izaberem. :sad2: ja sam kao zaposlena uredno koristila bus plus za besposlena bica, a onda se vozala kolima ili isla peske tokom vs i sad moram da aktiviram bus plus da uplatim makar za pola meseca (vazice mi od 16 maja).

odlepicu ybt...dal su oni normalni koliko nas maltretiraju sa tom bus plus karticom...slepci nisu otvorili beogradjanku. a uvek sam morala da licno aktiviram kartice. imam karticu, ali nije aktivirana.

dal cu onda moci sa tom karticom konacno da lidlujem. :zcepanje:
 
...meni se cini da ti ipak treba taj radni nalog...verovatno mozes i da odes u Lidl nekako ali kako ces da se vratis..
...meni je istekal moja personalna kartica odavno, koristila sam jedno vreme onu za dopunu par voznji, po potrebi, posle mi neko rekao da mogu da kazem da primam hemoterapiju i da nece niko da me dira sto sam i radila i nije bilo problema...
...za sad ne planiram da ulazim u prevoz, a kasnije se to valjda sve normalizuje....
 
...meni se cini da ti ipak treba taj radni nalog...verovatno mozes i da odes u Lidl nekako ali kako ces da se vratis..
...meni je istekal moja personalna kartica odavno, koristila sam jedno vreme onu za dopunu par voznji, po potrebi, posle mi neko rekao da mogu da kazem da primam hemoterapiju i da nece niko da me dira sto sam i radila i nije bilo problema...
...za sad ne planiram da ulazim u prevoz, a kasnije se to valjda sve normalizuje....


ja sam ukapirala da radni nalog treba samo za one dnevne, trodnevne i petodnevne karte, a da za a1 ne treba. ne daje mi se 1600 dinara samo da bih isla na posao i vracala se, hocu u lidl...hocu da lidlujem. :rida:

mozda ce normalizovati do izbora, za sad mogu samo zaposleni, pa studneti i djaci, a studentima rok pocinje u junu, posle njih nezaposleni (samo mi nije janso kako ce da traze posao, ako ne mogu da koriste prevoz da odu na razgovor, pa cak i da je preko vibera razgovor, moraju nekako da odu prvi dan na posao i d apotpisu ugovor) i na kraju penzioneri, oni ce moci u autobus na dan glasanja izgleda (al kako ce kod lekara dotle pojma nemam, jer nemaju svi decu koja imaju kola).

sve u svemu strasno maltretiranje ljudi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top