Sta trenutno radis? 12

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
gledam sada konferenciju za stampu
kaze dr kon - sutra izlazimo iz cetvrte nedelje
to znaci da je prvi zarazeni zvanicno regostrovan 1.3. a ne 6.3.
zasto onaj ko je odgovoran za to, ne prihvati odgovornost za stanje u kome smo
nego dr kisic teraju da daje naknadno laze izjave da je bio lapsus
ništa novo, uvek lažu, za sve, takav je princip vlasti, a uz to nemaš istraživačko novinarstvo koje radi na istini, svi su blokirani i uslovljeni, čuj sloboda, šta to beše
 
I i II gimnazije, 75,76, praistorija
šta da ti kažem, propustila si neviđene akcije :zaljubljena:
pa ti biraj da se rodiš kasnije, eto ti ga sad utata
Auuu, teta Medo, pa ja sam baš mala...
rotate-smiley.gif
 
Kako je sladak:D
Drugarica ima sincica zaludjenog za knjige. Gleda crtani I smori se, ovo je glupo. Kao hajde da se igramo a kolege poveli kcerkice, igrao se nekoliko minuta I nece, one su glupe:D
Njegova zabava su knjige. I kad sam ga prosli put vidjela, bio je zaljubljen u izumrle vrste.
Bas je bili vece drustvo I igraju se klinci 'na slovo, na slovo' I kao hajde zivotinje. I ostali pogadjaju, to je lav, svi aplaudiraju jeee bravo, pa zirafa, a kad god dodje red na njega on kaze, ova zivotinja je izumrla a svi neeeeeeee:( al ne odustaje I onda ju opise I nervira se sto niko ne pogodi ko zna koju vrstu dinosaurusa, megalodona I ostalih njegovih fascinacija.
Hit je bio kad je postavio pitanje na koje niko nije znao odgovor, pa guglali odrasli. Mali bio u pravu.
Ja ga obozavam. A mama mu je bas smorena, kao kako ce on ikad imati prijatelje, za njega su svi glupi. Pa kad jesu:lol:
Имаће. Полако... То је тај узраст. Просто је дете озбиљније и зрелије.
Јесам ли писала мој блам? Сигурно јесам.
И мој је обожавао животиње и диносаурусе. За 8. март све маме добију цвеће, срца... а ја диносауруса.
Него блам. У бусу. Милион питања. А зашто ово. А зашто оно. Још он гласан а ја сморена. И све одговарам да не знам.
- А зашто камелеон онако изврне очи.
- Не знам, Огњене. (плаче ми се од питања)
- Ја тебе шта год да питам ти не знаш, не знаш. Јеси ли ти уопште ишла у школу!? (гласно да се цео бус окренуо ка мени)
 
gledam sada konferenciju za stampu
kaze dr kon - sutra izlazimo iz cetvrte nedelje
to znaci da je prvi zarazeni zvanicno regostrovan 1.3. a ne 6.3.
zasto onaj ko je odgovoran za to, ne prihvati odgovornost za stanje u kome smo
nego dr kisic teraju da daje naknadno laze izjave da je bio lapsus
u stvari on je dobro rekao
ti gledas kalendarsku nedelju a on vremensku nedelju
ako je pocelo 6. to je petak
i cetvrta nedelja se navrsava sutra 2. jer je cetvrtak.
 
Sela da predahnem. Lakse mi je da radim nego da idem po bankama, maksijima, cudima...
Sve sam svima odnela, mahnuli sa terase jedni drugima, onda isla kod mot majstora za smoothie da mu odnesem voce koje ce da pokvari da mi napuni flasice, i tako mi nedostaje da sednem negde na kapucino koji mogu i da popijem kod kuce ali nije to to...
Јој, и мени се иде на кафу негде.
 
Имаће. Полако... То је тај узраст. Просто је дете озбиљније и зрелије.
Јесам ли писала мој блам? Сигурно јесам.
И мој је обожавао животиње и диносаурусе. За 8. март све маме добију цвеће, срца... а ја диносауруса.
Него блам. У бусу. Милион питања. А зашто ово. А зашто оно. Још он гласан а ја сморена. И све одговарам да не знам.
- А зашто камелеон онако изврне очи.
- Не знам, Огњене. (плаче ми се од питања)
- Ја тебе шта год да питам ти не знаш, не знаш. Јеси ли ти уопште ишла у школу!? (гласно да се цео бус окренуо ка мени)
:lol:
Meni jako tesko reci da nesto ne znam. :rumenka:
A posle se pitam zasto dete histerise cim nesto ne moze da stigne i uspe iz prve. :rumenka:
 
Ima li reči o uvodjenju policijskog časa od 13h?
ne znam, nisam gledala celu konferenciju..samo sam deo uhvatila
@lunasa isla sam po psa, dobila je danas cetvrti longacef sa infuzijom + glukozu
kad smo krenule kuci, pitam da li ima temperaturu
izmere, a ona 40c
pas je vitalniji, raspolozenija, sve je mnogo bolje, ali me sad sludjuje ova temperatura
dahtala je nocas prilicno da se rashladi..dahce i sada
dala sam joj nekoliko kockica leda
sutra ide ponovo na longacef, a ja sam sad skroz sludjena
 
:lol:
Meni jako tesko reci da nesto ne znam. :rumenka:
A posle se pitam zasto dete histerise cim nesto ne moze da stigne i uspe iz prve. :rumenka:
Стварно сам се увек трудила, и када нисам расположена, да одговорим, учествујем, стварно учествујем. Ми и сада имамо одличну комуникацију иако су осетљиве године. Али тај дан ми није било ни до чега и ето... :lol:
 
Moje je mišljenje da se danas radi sa decom više i da je materijal za rad bolji. Moje dete sve što zna je naučilo jer sam radila sa njim i imao je fokus. Nije mi zao, naprotiv, srećna sam zbog tog vremena i presrećna ali činjenica je da bi mogao samo da sanja platipusa da ja nisam nasla knjigu, strpljivo čitala, na karti pokazivala i glumila istog dugog kljuna. Znao bi cvrc.
Isto važi za čitanje, puno trogodisnjaka čita. Zato sto imaju pomoć. Moj je imao tablu, pa smo ređali reči pa je on redjao slova i pravio reči. Niko od nas to nije imao. Abakus, čuj, imala sam neku drndavu računaljku a danas računaljke da sedneš kako izgledaju.
Danas je za decu sve lepo, vodi se računa, više se razgovara i više se deca uvazavaju. Mislim, hvala bogu da je tako. Naravno da znaju onda više.
A da li će biti bolji matematicari sutra zbog toga...mmm, sumnjam. Mislim da se to najviše radja. Evo, ja sm primer, moj plafon je školska petica i mogli su raditi sa mnom šta su hteli, učiti me mentalnoj aritmetici do sutra ja nemam matematicko razmišljanje potrebno za kompleksne radnje koje nisu gimnazijska petica.

Muževljeva porodica je drugačija. Mozda sam pričala. Pre ne znam, 150 godina ili koliko već došli su Francuzi u neku varoš. Tamo bukvalno pitali čobane neke zadatke. Jedan od tih je pričao najbolje i njega su povukli na Sorbonu. Tamo je završio matematiku ali na diplomi je pisalo "za Balkan":lol:
To je naš prvi profesor matematike u gimnaziji, da li u tom delu ili u celoj zemlji ja ne znam. Bilo kako bilo, od tog čukundede ili sta je već cela loza su matematicari. U toj lozi je osnivač našeg društva matematicara na A, svi znamo ime, zatim, nas najpoznatiji profesor analize sa doktoratom sa Lomonosova i tako redom do svekra (matematicar sa faksa) i muža (doktor tehnike)...cela celcijata loza. Mm nije posebno bistar u smislu renesansnog čoveka ali tu matematiku jednostavno vidi. I ja to smatram darom a Malca genijalca više veštinom koja nema baš veze sa kompleksnom matematikom.
Meni je u celoj toj priči bitno samopouzdanje koje dete stiče kad savlada neku veštinu, kad vidi da mu se trud isplati, da nauči da usmerava pažnju, da nauči da uživa u stvarima koje voli i da ga drugi, pre svega roditelji podržavaju u tome, uvažavaju. To je ogromna dobit za dete ovog vremena. A da li će ono da čita sa 3 ili sa 6-7, da li će da broji, množi, vadi koren, ili će da peva, igra, to je sve sekundarna dobit koja se lako okrene. Problem je, to si mogla da vidiš ako si pratila neke grupe kako se naopako postavi. Kao dokaz da je njeno dete inteligentno iznad proseka navodi sa koliko meseci je koliko reči znalo, ubacivalo oblike, naučilo da čita... Cilj je bitan, ne put koji je to dete prošlo i koje je stvarno bitne veštine steklo.

Ono što mi isto ne promiče, a na šta sam i sama nasedala, je jedna ogromna grupa raznih struka koja zarađuje na našem osećaju nekompetentnosti, ali i sujeti da naši mladunci budu najbolji u svemu. Od industrije igračaka i knjiga (drugarica mi radi u laguni, komercijalnija izdavačka kuća ne postoji, najprodavaniji su, kaže, ubedljivo artikli za decu), preko raznih dečijih psihologa sa skupim webinarima koji ne rešavaju ništa, struja u vaspitanju, školica za decu koja delom zastrašuju podacima, delom obećavaju sve i svašta, skupe, preskupe.

Meni je zanimljivo u vezi dinosaurusa, ja sam uvek mislila da je to pomodarstvo koje nam je došlo iz SAD, ali deca ih iz nekog raloga odlično prihvataju. Odličan način da se detetu približi priča od nastanka sveta,do teorije evolucije, do raznih zemalja i da razvijaju pamćenje. Koja je to knjiga uzgred? Mi slabo znamo koji je koji, par osnovnih vrsta, ali odlično je prihvatala sve knjige o njima.
 
Имаће. Полако... То је тај узраст. Просто је дете озбиљније и зрелије.
Јесам ли писала мој блам? Сигурно јесам.
И мој је обожавао животиње и диносаурусе. За 8. март све маме добију цвеће, срца... а ја диносауруса.
Него блам. У бусу. Милион питања. А зашто ово. А зашто оно. Још он гласан а ја сморена. И све одговарам да не знам.
- А зашто камелеон онако изврне очи.
- Не знам, Огњене. (плаче ми се од питања)
- Ја тебе шта год да питам ти не знаш, не знаш. Јеси ли ти уопште ишла у школу!? (гласно да се цео бус окренуо ка мени)

mene mama vodila kod zubarke kad sam bio klinac od jedno 7, i nesto se meni nije dopalo kako ona radi, pa sam glasno rekao:"ako sad uzmem vatrogasni kajis od strica pa te liknem po toj debeloj guzicetini" a ono debela zubarka bila, stara u zemlju propala :))) pa ti vidi sta je blam :))))
a ja pritom bio izuzetno miran i fin djecak, niko ne bi ocekivao to od mene :))))
 
Meni je u celoj toj priči bitno samopouzdanje koje dete stiče kad savlada neku veštinu, kad vidi da mu se trud isplati, da nauči da usmerava pažnju, da nauči da uživa u stvarima koje voli i da ga drugi, pre svega roditelji podržavaju u tome, uvažavaju. To je ogromna dobit za dete ovog vremena. A da li će ono da čita sa 3 ili sa 6-7, da li će da broji, množi, vadi koren, ili će da peva, igra, to je sve sekundarna dobit koja se lako okrene. Problem je, to si mogla da vidiš ako si pratila neke grupe kako se naopako postavi. Kao dokaz da je njeno dete inteligentno iznad proseka navodi sa koliko meseci je koliko reči znalo, ubacivalo oblike, naučilo da čita... Cilj je bitan, ne put koji je to dete prošlo i koje je stvarno bitne veštine steklo.

Ono što mi isto ne promiče, a na šta sam i sama nasedala, je jedna ogromna grupa raznih struka koja zarađuje na našem osećaju nekompetentnosti, ali i sujeti da naši mladunci budu najbolji u svemu. Od industrije igračaka i knjiga (drugarica mi radi u laguni, komercijalnija izdavačka kuća ne postoji, najprodavaniji su, kaže, ubedljivo artikli za decu), preko raznih dečijih psihologa sa skupim webinarima koji ne rešavaju ništa, struja u vaspitanju, školica za decu koja delom zastrašuju podacima, delom obećavaju sve i svašta, skupe, preskupe.

Meni je zanimljivo u vezi dinosaurusa, ja sam uvek mislila da je to pomodarstvo koje nam je došlo iz SAD, ali deca ih iz nekog raloga odlično prihvataju. Odličan način da se detetu približi priča od nastanka sveta,do teorije evolucije, do raznih zemalja i da razvijaju pamćenje. Koja je to knjiga uzgred? Mi slabo znamo koji je koji, par osnovnih vrsta, ali odlično je prihvatala sve knjige o njima.
Има разних књига од сликовница, преко оних где они лепе налепнице до озбиљнијих енциклопедија. Имамо и оне велике картонске, и неке тродимензионалне уз које је добијао и постере, са неким ковертама и траговима до одговора. И макете да од картона сваког сложи, после од шперплоче. И оно ископавање скелета из гипса. И више не могу да се сетим шта све не. И Лего диносаурус. Мој је био буквално опчињен њима. А како их је намирисао не знам, можда је чак прву књигу изабрао у библиотеци.
А Лагуна има и лепих издања, није све бзвз.
 
mene mama vodila kod zubarke kad sam bio klinac od jedno 7, i nesto se meni nije dopalo kako ona radi, pa sam glasno rekao:"ako sad uzmem vatrogasni kajis od strica pa te liknem po toj debeloj guzicetini" a ono debela zubarka bila, stara u zemlju propala :))) pa ti vidi sta je blam :))))
a ja pritom bio izuzetno miran i fin djecak, niko ne bi ocekivao to od mene :))))
Јаој, Пти... Хахаха...
Ја сам мојој мами свукла сукњу на некој свадби пред свим гостима :lol:
Мој је тако описао наставницу биологије- не може да стане под два кишобрана.

A урнебесно нам је било када је кренуо у школу. И дошле моје сестре па га испитују.
- Шта највише волиш?
- Математику и ликовно.
- А шта не волиш.
- Не волим када из српског не стигнем све да препишем са табле.
- Што? Учитељица те грди?
- Не, него осетим неку трему, неку киселину у дупету.
 
gledam sada konferenciju za stampu
kaze dr kon - sutra izlazimo iz cetvrte nedelje
to znaci da je prvi zarazeni zvanicno regostrovan 1.3. a ne 6.3.
zasto onaj ko je odgovoran za to, ne prihvati odgovornost za stanje u kome smo
nego dr kisic teraju da daje naknadno laze izjave da je bio lapsus
To su već pričali, pre svega ovoga, Kon je pričao da se prvi zaraženi pojavio 4. marta i da su 6.marta objavili.
Kao i sad što se pojavljuju tamo dok ih testiraju objave ih za koji dan jer se napravio zastoj.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top