Quantcast

Sta treba da propoveda svestenik vernicima ?

Poruka
17.075
Da li svestenik sme da propoveda svojim vernicima sta hoce ? Da komentarise dnevno-politicke dogadjaje i da daje ''resenja'' kako bi on resio probleme u drzavi i svetu.
Tako na primer otac Joli vernicima propoveda :
-Da se uniste carine izmedju Srbije i Crne Gore, da se razbija Amerika, da su Crnogorci ustvari Srbi koji su pocrneli, da je Srpski narod izabrani narod poznat pre 5000 godine pre nove ere, da masoni znaju da su Srbi opasan narod posta je sa njima Bog, da su Srbi dobijali pomoc od Boga kada su isli u borbu.
Ovo sto propoveda otac Joil to sigurno nije ono sto propoveda SPC.
U svakoj crkvi i pravoslavnoj, katolickoj, protestanskoj, i u muslimaskim verskim zajednicama, nadje se neki svestenik kome padne da pamet da prica sta hoce....Da li moze svestenik da propoveda svojim vernicima sta hoce ?
Отац Јоил-Црногорци су срби који су поцрнели!Масони знају да су срби опасан народ јер је са нама Бог

RIA77

Primećen član
Poruka
742
Прво - отац Јоил је један велики човек, и друго - шта је то проповед ? Једно је приватан разговор, а друго проповед. Да ли је ово снимано уз дозволу о. Јоила.
Проповед је јавна беседа у цркви коју сви чују, а разговор је нешто друго.
Вероватно је о. Јоил хтео да каже исто што и други - да су Срби и Црногорци један народ. Уосталом то је и о. Јоил већ раније рекао.
Зар Свети Николај Велимировић није рекао да не постоји нација шумадинаца, херцеговаца или црногораца ? Једно је географско одређење, а друго нација.
Najstarija Država Srpska, Crna Gora, nije ušla u jedinstvo naše države kao iznemoćali starac, nego kao mladić, pun duhovne svežine i moralne snage. Kao takvu mi je ljubimo, i kao takvoj, mi joj se danas klanjamo, klanjajući se duhu vladike Njegoša.

Besjeda vladike Nikolaja prilikom prenosa moštiju Svetog Petra lovćenskog u obnovljenu kapelu

https://svetigora.com/najljepse-slo...ra-lovcenskog-u-obnovljenu-kapelu/?script=lat

Poslednja izmena:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.482
Tumaciti bibliju nije isto radniku , seljaku , intelektualcu , deci , zenama, neradnicima, radnicima...
Ne bi ljudi dolazili i pitali me za moje tumacenje da nije tako...
I na kraju shvate, da ono sto su shvatili je najbolje za njih.....iliti , zivis gresan u skladu sa svojim duhovnim i dushevnim mogucnostima, tj ogranicenjima intelekta koji posedujes ili koliko si ga razvio, tacnije je ovo poslednje, ali ko od ljudi da ocekuje da prihvate odgovornost za nerazvoj na sebe...delimicno je to tacno , nedostatak vremena zbog egzistencije oduzece im vreme i za razvoj....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.