Šta to ima u Vojvodini, a što nigde nema?

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.583
Ovo je tema u kojoj ćemo pričati o posebnostima Vojvodine, nečem specijalnom. Za početak da skoknemo do Novog Miloševa. Tamo stoluje čuveni majstor Žeravica. Krenuo je pre više od pola veka popravljajući traktore, a zatim kad je već bio u poslu sa dizel motorima uložio je mnogo u opremu za održavanje i popravku sistema za ubrizgavanje gorivom iliti narodski rečeno - bošista. Po tome je postao poznat širom Vojvodine, a i van nje. Iz Beograda i još od dalje dolazili su kamiondžije i taksisti da im sredi stvar. Moja malenkost je sa nekim dizelašem bila tamo pre više od 30 godina i tada sam već video naznake nečeg velikog. Mnogo godina kasnije nastalo je ovo:


Od oca je ostalo sinu u preneta ljubav i na sledeće generacije u porodici.
 
Ja sam iz Novog Miloseva i drago mi je da su neki od vas culi za selo,obicno kad kazem Beogradjanima pitaju a gde je to? 😅
Jao, pa divno, dobrodošao/la na forum! :D

Welcome Aboard Hasan Minhaj GIF by Patriot Act


Ne piše kog si pola pa sam morao onako. Nebitno, šta nam možeš reći o Novom Miloševu iz ličnog ugla?
 
Jao, pa divno, dobrodošao/la na forum! :D

Welcome Aboard Hasan Minhaj GIF by Patriot Act


Ne piše kog si pola pa sam morao onako. Nebitno, šta nam možeš reći o Novom Miloševu iz ličnog ugla?
Mislim da ti moze reci isto kao i ostali Vojvodjani. Da i tamo ima nenormalno puno bolesnih sns lopova, narkomana, sirotilje, prslih i izbezumljenih faca, prasine, izmisljenih radnih mesta, izmisljenih radnih mesta za koje se samo prima plata a ne ide na posao, tuge&ocaja, pobeglih normalnih ljudi, po koji normalan covek, smeca na sve strane, unistene i zagadjene vode, ribokradica more, sjebanaa lovista od strane smradnih paora koji odoravaju i odoravaju malo im je mame im ga, tako da i suma sve manje.Ali zato gumara kolko hoces,ima da mirise mmmm dodjite u Vojvudinu da zivite, necete se pokajati
 
Jao, pa divno, dobrodošao/la na forum! :D

Welcome Aboard Hasan Minhaj GIF by Patriot Act


Ne piše kog si pola pa sam morao onako. Nebitno, šta nam možeš reći o Novom Miloševu iz ličnog ugla?
Za pocetak,Novo Milosevo je malo selo ali opet jedno od vecih sela u okolini Kikinde.Okruzena je Kikindom i Novim Becejom na nekih 20 minuta.Ima sve karakteristike jednog sela,postu,prodavnice,jedan semafor,osnovnu skolu itd.Medjutim kao i u svakom selu nema vecih aktivnosti i desavanja pogotovo za mlade.Takodje preporucujem svima da posete muzej Zerafica i dvorac ,,Kastilj" na kome su snimani cak i neki muzicki spotovi.😄Sve u svemu,za ljubitelje manjih sredina tacnije sela idealno je ziveti u Novom Milosevu jer uvek mozete ,,skoknuti" do okolnog grada na rucak. Takodje smo prepoznati po lalinskom naglasku 😀
 

Kulturni predeo Bača nominovan za listu svetskog kulturnog nasleđa​


https://www.021.rs/Info/komentari/296411
Srbija je predala Centru za svetsko nasleđe Unesko u Parizu nominacioni dosije "Kuturni predeo Bača" za upis na listu svetskog kulturnog i prirodnog nasleđa.

1643489887437.png


Time je, kako je saopštilo Ministarstvo kulture i informisanja, započeta procedura nominacije "Kulturnog predela Bača" što je prvi put da Srbija nominuje tu kategoriju kulturnog dobra.
Navodi se da je "Kulturni predeo Bača" deo južnog obodnog prostora Panonske nizije, prirodno omeđen pređašnjim i sadašnjim tokom Dunava, na kome život različitih ljudskih zajednica traje neprekidno od ranog neolita do danas, duže od 8.000 godina.
https://www.021.rs/story/Info/Vojvo...2WljnYGl6ZAub2ETuOUkSeRLgb0zgP_hNnlO5nr_WM7EU

Ovo je zanimljivo, ja sam recimo bio ubeđen da je do pre nekoliko stotina godina to sve bilo močvara, kad ono vidiš bilo je ljudi i pre 8 hiljada godina.
 

Back
Top