Šta sve može strah da uradi od čoveka

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.344
Mlada indijska majka zatvorila se sa svojim detetom u stan na tri godine jer je bila ubeđena da će dečak umreti od Covid-19 čim kroči van kuće.

U onome što se može opisati samo kao ekstremni slučaj paranoje Covid-19, 36-godišnja žena iz Gurugrama odsekla je sebe i svog sina iz spoljašnjeg sveta kada je pandemija počela.

Žena, verovatno šokirana talasom infekcija korona virusom i smrti povezanih sa Covidom-19 koji je zahvatio Indiju 2020. godine, nekako joj je ušlo u glavu da je prekid svakog kontakta sa spoljnim svetom jedini način da zaštiti svog sina, koji je imao 7 godina u to vreme. Ženin muž je takođe bio primoran da ostane u kući sve vreme sa njima, ali kada je počeo da izlazi na posao nakon što su ograničenja izolacije prestala, bilo mu je zabranjeno da se vrati. Kada mu se smučilo što je godinama bio odsečen od porodice, prošle nedelje je konačno zatražio pomoć od policije.

Kada su ušli u stan, policajci su bili u šoku. Otpad nije iznesen tri godine, tako da su svuda bile gomile smeća, sloj guste prljavštine prekrivao je svaku površinu, a zidovi su bili prekriveni natpisima i crtežima, verovatno od strane dečaka, koji nije bio u kontaktu sa bilo kim osim njegove majke tokom dugog zaključavanja.

332344911_719407036311194_1889528955487756345_n.jpg


Ovakve priče nas teraju na razmišljanje koliko je korisno a koliko štetno zastrašivati narod raznoraznim stvarima?
U ovom slučaju je kovid, a može biti zastrašivanje ratom ili nekom drugom katastrofom.
 
Pa kao da je to rijetkost samo ne dođe sve u javnost. Ja poznajem ženu, prelijepu sada već pedesetogodišnjakinju, koja je ušla u podrum kuće prvi dan rata i izašla iz podruma tek 1997. Kad je ušla u podrum bila je mlada vlasnica indexa, prva godina fakulteta, imala bezbrižan život koji je dijelila sa roditeljima i bratom. Nakon izlaska se pokušala prilagoditi normalnom životu, nastaviti studij ali nije baš u potpunosti uspjela u svojim nastojanjima. I dalje je lijepa, mlada više nije, nije se ostvarila ni kao supruga, majka-nije željela roditi dijete kojem ne može garantovati osnovno pravo čovjeka-pravo na mir, slobodu..
 
Pa kao da je to rijetkost samo ne dođe sve u javnost. Ja poznajem ženu, prelijepu sada već pedesetogodišnjakinju, koja je ušla u podrum kuće prvi dan rata i izašla iz podruma tek 1997. Kad je ušla u podrum bila je mlada vlasnica indexa, prva godina fakulteta, imala bezbrižan život koji je dijelila sa roditeljima i bratom. Nakon izlaska se pokušala prilagoditi normalnom životu, nastaviti studij ali nije baš u potpunosti uspjela u svojim nastojanjima. I dalje je lijepa, mlada više nije, nije se ostvarila ni kao supruga, majka-nije željela roditi dijete kojem ne može garantovati osnovno pravo čovjeka-pravo na mir, slobodu..
da li su pokušali da joj pomognu?
 
da li su pokušali da joj pomognu?
Da, moja mama mi je pričala da su joj psihologe dovodili u podrum, da je imala panične atake ako se bilo ko nepoznat pojavi na vratima podruma, da je jedva podnijela i preživjela povratak struje u Sarajevo. A sretnem je često, sada je dobro, bar tako djeluje. A bez pretjerivanja, toliko je lijepa da je ne možeš ne primijetiti. I nemam pojma zašto, ali kad čujem ovu pjesmu ja odmah, odmah pomislim na nju. Valjda što uvijek kada je sretnem ona i bude sama. Sama.

 
Da, moja mama mi je pričala da su joj psihologe dovodili u podrum, da je imala panične atake ako se bilo ko nepoznat pojavi na vratima podruma, da je jedva podnijela i preživjela povratak struje u Sarajevo. A sretnem je često, sada je dobro, bar tako djeluje. A bez pretjerivanja, toliko je lijepa da je ne možeš ne primijetiti. I nemam pojma zašto, ali kad čujem ovu pjesmu ja odmah, odmah pomislim na nju. Valjda što uvijek kada je sretnem ona i bude sama. Sama.

ajd dobro što neće decu nego zašto odbija vezu ili brak?
 
Ovakve priče nas teraju na razmišljanje koliko je korisno a koliko štetno zastrašivati narod raznoraznim stvarima?
U ovom slučaju je kovid, a može biti zastrašivanje ratom ili nekom drugom katastrofom.
Ne možeš nekoga zastrašiti, ako se kod njega to ne prima. Mora biti
plodno tlo za strahove.
Odgovornost jeste na zastrašivačima, ali i na svakom pojedincu.
Što mene ne zastaše?
 
Znam jednu ženu koja nije sa bebom iz skloništa izlazila nikako dokle god
je trajalo bombardovanje Srbije. Nije se obazirala na uzbune, nego je kad
je krenula prva uzbuna sišla u sklonište i to je to.
Njoj ništa nije falilo, ali je dete jedva oporavila posle toga. Oči su bebi skoro
pa bele bile, koža prozirna, bolešljiva, preosetljiva..
 
Mlada indijska majka zatvorila se sa svojim detetom u stan na tri godine jer je bila ubeđena da će dečak umreti od Covid-19 čim kroči van kuće.

U onome što se može opisati samo kao ekstremni slučaj paranoje Covid-19, 36-godišnja žena iz Gurugrama odsekla je sebe i svog sina iz spoljašnjeg sveta kada je pandemija počela.

Žena, verovatno šokirana talasom infekcija korona virusom i smrti povezanih sa Covidom-19 koji je zahvatio Indiju 2020. godine, nekako joj je ušlo u glavu da je prekid svakog kontakta sa spoljnim svetom jedini način da zaštiti svog sina, koji je imao 7 godina u to vreme. Ženin muž je takođe bio primoran da ostane u kući sve vreme sa njima, ali kada je počeo da izlazi na posao nakon što su ograničenja izolacije prestala, bilo mu je zabranjeno da se vrati. Kada mu se smučilo što je godinama bio odsečen od porodice, prošle nedelje je konačno zatražio pomoć od policije.

Kada su ušli u stan, policajci su bili u šoku. Otpad nije iznesen tri godine, tako da su svuda bile gomile smeća, sloj guste prljavštine prekrivao je svaku površinu, a zidovi su bili prekriveni natpisima i crtežima, verovatno od strane dečaka, koji nije bio u kontaktu sa bilo kim osim njegove majke tokom dugog zaključavanja.

332344911_719407036311194_1889528955487756345_n.jpg


Ovakve priče nas teraju na razmišljanje koliko je korisno a koliko štetno zastrašivati narod raznoraznim stvarima?
U ovom slučaju je kovid, a može biti zastrašivanje ratom ili nekom drugom katastrofom.
Umrecete` ubicete oca majku dedu tetku ujnu strinu komsiju slucajnog prolaznika maske dezinfekcija razmaka svaki dan vise puta dnevno broj umrlih ` skoro dve godine tako se culo sa radija televizije tako pisalo u novinama.
Svaka reakcija na to je potpuno smislena da se desi 😕eto dokle su nas doveli kao danasnji svet u kome amo 😕.

U nasoj zemlji imamo dovoljno prave problematike - ratovi su bili devedeseta devedeset peta ` bombardovanje nas od amerike njenih saveznika N.A.T.O. `strah oko Kosova i Metohije jos od devedeset osme godine do danas- to su prave opasnosti.

Ova je na mnoge delovala razlicito - od ciscenja dezinfekcije svega do sakupljanja hrane redom sto treba zbog pravog straha od ovog sad poskupljenja svega.
 
Mislim da je u tom slucaju bio problem da zena nije bila dovoljno upucena u to sta je dovoljno da sebe i svoje dete zastiti od infekcije na neki malo manje ekstreman nacin jwr u isto vreme dok su mediji na sva zvona objavljivali brojeve umrlih i brzinu sirenja masa ljudi je u isto vreme dizala buku kako maske ne pomazu,kako su stetne i tako to a ona verovatno nije imala priliku da popeica sa nekim ko bi mogao da joj objasni da je sasvim dovoljno da samo izbegavaju bliske fizicke kontakte,nose maske i vode vise racuna o higijeni ruku
 
ODAVNO?! :rotf::rotf:
jesi kralj kraljeva da te nema trebalo bi te izmisliti!
ODAVNO! :hahaha::hahaha::hahaha:
kakav lik....
reč sigurno nije došla od engleza ili amera ali je moguće da je došla od francuza ...

tačno me natera da pogledam...

Vujaklija je još 1937. objavio "leksikon STRANIH REČI I IZRAZA"

gde izmedju ostalog piše:

atak, (fr. attaque) voj. napad, napadanje, navala, juriš, naročito konjice; med. udar, napad neke bolesti.
 

Back
Top