Šta su rekli o veri -Misli

Ne budite nikom ništa dužni - sem da volite jedan drugoga. Jer ko drugoga voli, taj je ispunio zakon. Jer zapovesti »Ne čini preljube«, »Ne ubij«, »Ne kradi«, »Ne zaželi«, i ako ima još koja druga zapovest, svode se na ovu izreku: »Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe«. Ljubav ne pričinjava zla bližnjemu; ljubav je, dakle, ispunjenje zakona.
SvetiApostolPavle,poslanica Rimljanima

"Lepota religiozne manije jeste upravo njena mogućnost da "objasni" sve. Jednom kad prihvatite Boga (ili Satanu) kao prvi uzrok svega dobrog i lošeg što se dešava u ovom našem prolaznom svetu - ništa ne ostaje nedorečeno. Logiku možete slobodno baciti kroz prozor."

Stiven King.

"Ja nisam ateist. Ja samo teško vjerujem", Rainer Maria Rilke

..."Molite u bijedi i nevolji; o kad biste mogli moliti i u punoći svoje sreće i u danima preobilja...
Kad molite, dižete se da susretnete u zraku one koji mole u isti sat, i koje, osim u molitvi, ne možete sresti..."
..."I ako biste da upoznate Boga, ne budite zato odgonetač zagonetaka. Radije gledajte oko sebe i vidjet ćete ga gdje se igra s vašom djecom..." Prorok, Halil Džubran

Razum je mjera posebne vladavine, a opće Bog: "Prema tome, razum ima u čovjeku na neki način onu ulogu koju Bog ima u svijetu." Nikomahova etika, Aristotel

Када осетиш да си незадовољан свим оним што те окружује и својим положајем, завуци се као пуж у своју кућицу са свешћу о покорности вољи Божијој и сачекај време да те Он поново позове да следиш његово дело у животу.

Лав Николајевич Толстој

када божанствена љубав дође у срце човечије ,с њом долази све,,и мудрост и моћ и чистота и милосрдност и праведност и храброст и издржљивост и јасновидност и спокојство и веселост и свака доброта.
СветиВладикаНиколај

"Nema sumnje da mi plaćamo za grehe naših prvih roditelja i imitiramo ih. Oni su hteli da budu kao bogovi: mi, njihovi potonji, hoćemo to isto. Mi stvaramo svetove. Mi propisujemo zakone prirodi i gospodarimo nad njom. Mi želimo da posedujemo stvari kako to već godi našoj blesavosti - ne onako kako se to uklapa u Božansku Mudrost, ne onako kako one postoje u prirodi. Mi naturamo pečat svoje slike na stvorenja i dela Božija, mi ne tražimo prilježno Božiji pečat na stvarima. Stoga smo, ne nezasluženo, opet izgubili vlast nad stvaranjem - i premda je i nakon čovekovog Pada neka vlast nad pobunjenom prirodom ostala - najmanje do mere do koje može biti savladana i kontrolisana pomoću istine i pouzdanih veština - čak i da smo većim delom kažnjeni zbog naše gordosti, zato što smo hteli da budemo bogovi i sledimo naloge našeg vlastitog uma."

Frensis Bekon

Treba reći da je Bekon zapravo bio uzurpatror religije, pomoću koje je iznalazio opravdanje za naučnu inkviziciju nad prirodom, a da je ovu izjavu dao u jednom od poslednjih svojih radova.

Back