Šta su najčešći razlozi za pad nataliteta

Markoni11

Poznat
Poruka
8.566
Pad nataliteta je negativna stopa prirodnog priraštaja stanovništva Zašto nam pada natalitet ?

Pad-nataliteta-heder.jpg
 
1. "еманципација" жена.
Otprilike tako. Meni bivša nije htela decu jer je htela da se školuje, i to ništa gore nego filozofski fakultet. Druga osoba koju poznajem isto juri obrazovanje. Evo upisala doktorske studije, nema decu ili bar dete. Sve devojke iz srednje koje nisu nastavile dalje školovanje imaju decu.
 
Otprilike tako. Meni bivša nije htela decu jer je htela da se školuje, i to ništa gore nego filozofski fakultet. Druga osoba koju poznajem isto juri obrazovanje. Evo upisala doktorske studije, nema decu ili bar dete. Sve devojke iz srednje koje nisu nastavile dalje školovanje imaju decu.

Налазимо се у зачараном кругу.
Са једне стране, жена као људско биће треба да буде, као и свако људско биће, самостална и независна од другог. Дакле, то подразумева финансијску стабилност. Што даље значи да жена треба да ради и зарађује. Да се школује како би имала бољи посао и веће приходе (које уноси у породицу). Са друге старне, то трајно уништава породицу, јер смањује број деце (или их уопште нема), онемогућава је да буде у дому и дом држи на стабилним ногама.

Горе високо, доле тврдо.
 
Otprilike tako. Meni bivša nije htela decu jer je htela da se školuje, i to ništa gore nego filozofski fakultet. Druga osoba koju poznajem isto juri obrazovanje. Evo upisala doktorske studije, nema decu ili bar dete. Sve devojke iz srednje koje nisu nastavile dalje školovanje imaju decu.
То и јесте суштина, сви би да филозофирају...
 
Ти нађи Циганку па се размножавај.
Moje pitanje je postavljeno tebi. Kako to da oni, sa nedostatkom novca, sa poteškoćama za život imaju takav natalitet, a sve ono što si ti naveo, što kažeš da je bitno za natalitet, zapravo pogrešno. Pre bi se reklo da imamo prevelika očekivanja, sebičnost i tražimo luksuz.
 

Back
Top