Šta su ljudska prava?

Možeš li nastaviti sa svojim danom, vjerujem da imaš pametnija posla nego prozivati @Frederick_ zbog emotikona i sada mene smarati notifikacijama.
Hvala ti na dozvoli. Jedva sam cekao da je dobijem. Ali izgleda da nemam pametnija posla.

Ne saljem ti ja te notifikacije, to ti salje forum. Ja ti samo odgovaram na postove. Ako neces da ih dobijas, jednostavno prestani da mi odgovaras. Ali ti bi sad htela da tvoja bude poslednja. Je l se tako razgovora s muskarcima, sweet girl?

Sto se tice Frederika, prvi je poceo.

Evo odgovor:
Programeri su često introvertniji ljudi, pa su naviknuli na dopisivanja i zato koriste emotikone.
Baš Frederik može biti daleko veći logičar i od koga, baš ti je bezveze fazon da to mjeriš po nekoj navici ko je kakav i šta.

A sto ti njega branis? Sto nisi branila mene kad mi se podsmevao na onoj drugoj temi? "Zato sto si zenomrzac . . ."

Ljudi su nekad pisali pisma pa nisu koristili smajlije . . . smajliji su moderna izmisljotina za budale. Detinjarija. Ali cak i da nema tih gluposti, nacin na koji neko pise otkriva koliko je neko emotivan. Emocije mogu da se iskazu i recima.

Hvala ti na dozvoli. Jedva sam cekao da je dobijem. Ali izgleda da nemam pametnija posla.

Ne saljem ti ja te notifikacije, to ti salje forum. Ja ti samo odgovaram na postove. Ako neces da ih dobijas, jednostavno prestani da mi odgovaras. Ali ti bi sad htela da tvoja bude poslednja. Je l se tako razgovora s muskarcima, sweet girl?

Sto se tice Frederika, prvi je poceo.

A sto ti njega branis? Sto nisi branila mene kad mi se podsmevao na onoj drugoj temi? "Zato sto si zenomrzac . . ."

Ljudi su nekad pisali pisma pa nisu koristili smajlije . . . smajliji su moderna izmisljotina za budale. Detinjarija. Ali cak i da nema tih gluposti, nacin na koji neko pise otkriva koliko je neko emotivan. Emocije mogu da se iskazu i recima.

Ti si najgora vrsta ženomrzaca.
Ona uvijena, suptilna vrsta, slatkorečiva.

Na zaključanoj temi si otišao toliko daleko da si žene nazvao nesposobnima da same odluče šta je za njih ispravno i dobro.

To se zove control freak.

Sa tobom nena sta da se raspravlja jer si običan provokator.

I ova tema je otvorena zbog provokacije, a otvorio ju je jedan isti poput tebe.
Nema razlike.
Obicni provokatori i zenomrzci.
Smesni i pateticni likovi.

@Frederick_

Za osetljive je sve provokacija. Izneses suprotni stav, provokator si, dos'o si da nerviras ljude, to ti je cilj.

A sto ti nisi pokusao da odgovoris na pitanje koje sam ti postavio na ovoj temi -- a to je "Sta je pravo?" -- pa da vidis kud bi te to odvelo nego si odmah u startu zakljucio da sam provokator i da nema smisla razgovarati sa mnom?

Mislis da ne zasluzujem nikakvu sansu? Samtras da je tvoj stav o meni beskprekoran i da ne postoji nikakva mogucnost da je pogresan?

Sto ne postavis jasne uslove koje trebam da ispunim i onda udjes u raspravu sa mnom da svi vidimo hocu ili necu da ih ispunim?

Ko se tu zapravo ponasa kao fanatik, Frederice?

Ti si najgora vrsta ženomrzaca.
Ona uvijena, suptilna vrsta, slatkorečiva.

Na zaključanoj temi si otišao toliko daleko da si žene nazvao nesposobnima da same odluče šta je za njih ispravno i dobro.

To se zove control freak.

Evo svih 8 poruka koje sam napisao na toj temi.

Pokazi nam tu strasnu mizoginiju.

https://forum.krstarica.com/threads...nisti-zenu-u-zeni.984453/page-4#post-47832609

https://forum.krstarica.com/threads...nisti-zenu-u-zeni.984453/page-4#post-47832865

https://forum.krstarica.com/threads...nisti-zenu-u-zeni.984453/page-7#post-47835414

https://forum.krstarica.com/threads...nisti-zenu-u-zeni.984453/page-9#post-47837904

( Prvi post upucen tebi. )
https://forum.krstarica.com/threads...nisti-zenu-u-zeni.984453/page-9#post-47838338

( Drugi post upucen tebi. )
https://forum.krstarica.com/threads...nisti-zenu-u-zeni.984453/page-9#post-47838726

https://forum.krstarica.com/threads...nisti-zenu-u-zeni.984453/page-9#post-47838778

https://forum.krstarica.com/threads...isti-zenu-u-zeni.984453/page-10#post-47838789

Pre ce biti da ti previse pokusavas da udovoljis zenama . . .

Sta je problematicno u tom postu?

To je primer posta koji je poprilicno mek i neutralan ali koji je i pored toga uvredljiv.

Sta je to sto ga cini uvredljiv?

Obrati paznju na to da se tu nigde ne tvrdi da su zene nesposobne da same odluce sta je za njih ispravno a sta je dobro. ( A i da jeste, zasto bi to ikoga vredjalo? )

U tom postu se samo tvrdi da to sto neko nesto hoce ne znaci da je to dobro za njega npr. to sto neko hoce da se drogira ne znaci da treba da se drogira. Drugim recima, zelje ( ono sto neko smatra da je potrebno ) i potrebe ( ono sto neko mora da uradi da bi se maksimalno priblizio ostvarenju svog vrhovnog cilja u zivotu ) su dve razlicite stvari.

Uostalom, dozvolio sam mogucnost da su Minine odluke ispravne. Nisam rekao da nisu. Ta tema nije o Mini. Nije o pojedincima. To je tema o uticaju feminizma na drustvo.

Poslednja izmena:
Teški ste vi frustrirani - ne možete ni izvini reći a da ne uvrijedite opet u sklopu skontavanja svoje greške.
Lakše je reći 'izvini'.

Neki dan je bila ista situacija sa nekim drugim frustriranim članom, zna Silver...

Edit-ovala si post. Nisam video. Tvoj problem je to sto se preterano, tj. nepotrebno, suprotstavljas. I sto ocekujes neke stvari, kao sto je izvinjenje, zato sto, boze moj, smatras da ga zasluzujes, a koje na posletku ne dobijes. Sve to dovodi do frustracije -- tvoje, ne moje -- zato sto pokusavas nesto za sta nisi dovoljno sposobna. I postoji vrlo dobar razlog zasto nisi dobila izvinjenje.

Sta je problematicno u tom postu?

To je primer posta koji je poprilicno mek i neutralan ali koji je i pored toga uvredljiv.

Sta je to sto ga cini uvredljiv?

Obrati paznju na to da se tu nigde ne tvrdi da su zene nesposobne da same odluce sta je za njih ispravno a sta je dobro. ( A i da jeste, zasto bi to ikoga vredjalo? )
Ti si samo suptilan manipulator i provokator.
To sto nesto suptilno provlacis, ne znaci da se ne vidi.
Vidi se i te kako.
U tom postu se samo tvrdi da to sto neko nesto hoce ne znaci da je to dobro za njega npr. to sto neko hoce da se drogira ne znaci da treba da se drogira. Drugim recima, zelje ( ono sto neko smatra da je potrebno ) i potrebe ( ono sto neko mora da uradi da bi se maksimalno priblizio ostvarenju svog vrhovnog cilja u zivotu ) su dve razlicite stvari.

A zapravo, upravo govoris i obracas se zenama (izmedju ostalog, i citirao si zenu) kako one ne znaju sta je za njih dobro.

Uostalom, dozvolio sam mogucnost da su Minine odluke ispravne.

Skolski primer manipulacije i kontrole.
"Ti ne znas sta je dobro za tebe. Okej, mozda si u pravu, ali mozda ipak to sto mislis, zapravo nije ispravno".

Cista manipulacija.

Ti si samo suptilan manipulator i provokator.
To sto nesto suptilno provlacis, ne znaci da se ne vidi.
Vidi se i te kako.

Znaci ladno si isfantazirao da sam rekao nesto sto nisam.

Ili imas ili nemas dokaze da sam to rekao. A nemas.

A cek i da jesam, morao bi da nam objasnis zasto je to problem.

A zapravo, upravo govoris i obracas se zenama (izmedju ostalog, i citirao si zenu) kako one ne znaju sta je za njih dobro.

Ne, nego sam rekao da to sto zele nesto ne znaci da je to nesto dobro za njih ( te da ne moze da se koristi kao argument. )

"Ti ne znas sta je dobro za tebe. Okej, mozda si u pravu, ali mozda ipak to sto mislis, zapravo nije ispravno".

Cista manipulacija.

Dobro, decko, ako ti tako kazes.

Ja kazem da si ti malo lud i da previse fantaziras.

... Npr. protesti u Beogradu.
Izašlo je baš puno ljudi. Odlično.
Ali, zar su se stvarno nadali da metoda, napravljena od sistema, ruši sistem? ...

Varka oka ... Utisak vara !

Izašlo je puno ljudi, ja ih nisam ni primetio !

Beograd je jako veliki grad, ono što se dešava u jednoj ulici može biti totalno neprimećeno u susednoj.

To sam više puta iskusio, naročito kad su se igrale neke velike utakmice.
Na Marakanu dođe 100 hiljada ljudi, misliš cela Srbija je tu, ono malo dalje majke ljuljuškaju decu u parkiću, nemaju pojma kakva divlja masa je kilometar daleko ...

Varka oka ... Utisak vara !

Izašlo je puno ljudi, ja ih nisam ni primetio !

Beograd je jako veliki grad, ono što se dešava u jednoj ulici može biti totalno neprimećeno u susednoj.

To sam više puta iskusio, naročito kad su se igrale neke velike utakmice.
Na Marakanu dođe 100 hiljada ljudi, misliš cela Srbija je tu, ono malo dalje majke ljuljuškaju decu u parkiću, nemaju pojma kakva divlja masa je kilometar daleko ...
Oki.
Šta želiš reći time?

Ok. Koja je slaba tačka?

Pričam uopšteno.

Možeš tražiti slabu tačku kod nekoga da ga motivišeš ili suprotno, da ga smoriš, demotivišeš za nešto.
Možeš tražiti slabu tačku u Novakovoj igri, ne bi li ga pobedila u tenisu.
Možeš tražiti slabu tačku svojim slabostima, ne bi li ih eliminisala.
Možeš tražiti slabu tačku državnom sistemu ne bi li srušila državu.

Malopre si konstatovala da je na ulice izašlo puno demonstranata, ali da nisu ni zaljuljali režim.
E pa ja ti kažem da je to zato što nisu pronašli slabu tačku, već gađaju kao Nato, u drvene makete ...

Čovek ladno otiš'o na pdf Psihologija, uš'o na temu "Manipulatori i kontrola" i tamo pričao o meni ( ne pominjući me, naravno. ) Ne znam šta je mislio, da neće niko da primeti.

https://forum.krstarica.com/threads/manipulatori-i-kontrola.984593/page-2#post-47853240

Ovo su najociglednije stvari, ali nisu najopasnije jer su otvorene, direktne i lako se prepoznaju.

Najopasniji manipulatori su oni jako suptilni. Oni upakuju svoju manipulaciju u recenicu poput ove: "Super je to sto tako razmisljas, i mozda i jesi u pravu. Ali nije uvek ispravno ono sto mislimo da je ispravno. No, opet, možda i jesi u pravu".

Ovde manipulator koristi dve metode:
- sendvič kritika
- prikrivena kritika iza prvog lica množine.

Ovako se vrši suptilno usađivanje jedne opasne ideje: "ti ne znaš šta je ispravno".
Tako se ruši samopouzdanje i preuzima potpuna kontrola.

Sa ove teme:

https://forum.krstarica.com/threads/sta-su-ljudska-prava.984654/page-2#post-47851521

Obratiti paznju na boldovane citate.

Patetično do bola. Bukvalno, lik pokušava da nam proda priču kako je svaka vrsta kritike manipulacija -- a pogotovo ako prihvata mogućnost da je druga strana u pravu.

Totalni degenerik.

Čovek, mora sam da obezbedi svoja prava, čak i u porodici i široj porodici, a po tome ide nastavak u društvu, organizuje se i bori da postigne svoja prava i da ih štiti.
Čovjek ništa ne mora... malo je onih koji mogu da uspostave svoje pravo, a to je pravo jačeg, moćnijeg, sposobnijeg ti uglavnom kukaš na takve. Nisi objasnio, već kroz maglu provlačiš neke nejasne misli, ali mislim da mješaš pravdu i pravo. Npr. po zakonu mi nemamo pravo uzimati pravdu u svoje ruke! Ta dva pojma žive i rade odvojeno, ali treba da saradjuju. Uredbe koje spadaju u pravne norme mogu biti nepravedne i anticivilizacijske.

U Liberiji, iz prve ruke info, većina nema ni struju. Poznanik posmatra izbore tamo..

Mogao bi bez struje? Da ne kažem neta?

Naravno da bi mogao, ali...

Ljudska prava su ukratko sistem zajedničkih vrednosti.
Bila ta zajednica narod, država, religija ili korporacija...
I određena granicom dokle ta zajednica funkcioniše...

Iako se u modernoj civilizaciji odnose pre svega na pravo na život, pravo na jednakost, pravo na slobodu(veroispovestu i slično), pravo na obrazovanje, pravo na zaštitu svojine/sigurnost/sudsku/saglasnost, i druga..
https://sr.wikipedia.org/wiki/Људска_права?wprov=sfla1

Poslednja izmena:
Čovjek ništa ne mora... malo je onih koji mogu da uspostave svoje pravo, a to je pravo jačeg, moćnijeg, sposobnijeg ti uglavnom kukaš na takve. Nisi objasnio, već kroz maglu provlačiš neke nejasne misli, ali mislim da mješaš pravdu i pravo. Npr. po zakonu mi nemamo pravo uzimati pravdu u svoje ruke! Ta dva pojma žive i rade odvojeno, ali treba da saradjuju. Uredbe koje spadaju u pravne norme mogu biti nepravedne i anticivilizacijske.
Većina određuje pravila, biranjem onih koji stvaraju pravila za njih.
Deluje ponekad da nije tako ali skoro uvek jeste tako... Ima izuzetaka naravno...

Većina je dovoljno da je neaktivna.

Imamo naravno pravo na pravdu.
Samo ne selektivnu pravdu. To nije pravda. To je pojedinačni pokušaj biti iznad prava i pravde. Iako opet postoje primeri koji mogu biti manje pravedni.

Da dodam za Liberiju, ako ne znate:
Liberia began in the early 19th century as a project of the American Colonization Society (ACS), which believed black people would face better chances for freedom and prosperity in Africa than in the United States..

Poslednja izmena:
Da fwd vreme u Liberiji:

In 2012, President Sirleaf granted licenses to companies to cut down 58% of all the primary rainforest left in Liberia. After international protests, many of those logging permits were canceled. In September 2014, Liberia and Norway struck an agreement whereby Liberia ceased all logging in exchange for $150 million in development aid.

One-third of married Liberian women between the ages of 15–49 are in polygamous marriages. Customary law allows men to have up to four wives.

Poslednja izmena:

Back