Šta su ljudska prava?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
63.182
Šta su ljudska prava?
Čiji je posao da osigura da svi ljudi imaju prava?

1696806776197.png

Izvor: Wikipedia (Životinjska farma - George Orwell)
https://hr.wikipedia.org/wiki/Životinjska_farma
Na vlast su došli Napoleon i Snowball. Uvode reforme za bolji život i donose sedam zapovijedi. Život je životinjama bio lijep i ugodan. No ljudi su došli i počeli se boriti protiv životinja i izgubili. Nakon nekoliko dana Snowball je potjeran s farme i Napoleon je preuzeo vlast. Život je od tada bio teži, a sedam zapovijedi je modificirano kako je svinjama odgovaralo, npr. "Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." Sve životinje osim svinja i Napoleonovih pasa morale su više raditi, dobivati manje hrane i neuživati u povlasticama. Jedne noći farma je pretvorena iz Životinjske u Vlastelinsku. Te noći također je došlo do svađe između svinja i ljudi i to je dokazalo da je Napoleon izdao životinje i samo htio veću vlast. "Nije se više znalo tko je svinja, a tko čovjek."

Šta su ljudska prava?
Čiji je posao da osigura da svi ljudi imaju prava?

Pogledajte prilog 1424614
Omogućen nam je privid prava, tek toliko da ovi koji su nam dali ista, mogu kršiti kako hoće.

Npr. protesti u Beogradu.
Izašlo je baš puno ljudi. Odlično.
Ali, zar su se stvarno nadali da metoda, napravljena od sistema, ruši sistem? Tužno, ali eto primjer naših prava, koji ipak sistemu omogućava da zadnji odlučuje.

Nema ljudskih prava. Drzava ima apsolutnu kontrolu nad vama i ne mozete je pobediti. Mogu vam uzeti dete, vakcinisati ga protivno vasoj volji, ibrazovati po njihovoj zelji. Pravo na izbor... Komedija.

Nema ljudskih prava. Drzava ima apsolutnu kontrolu nad vama i ne mozete je pobediti. Mogu vam uzeti dete, vakcinisati ga protivno vasoj volji, ibrazovati po njihovoj zelji. Pravo na izbor... Komedija.
Polako prijatelju sa internet/jutub brainwash informacijama. Ne uzimaju se djeca tek tako i ne vakcinišu se da bi obolili od nečega, obrazuju se da bi znali i nešto naučili.. a tu su roditelji da ih vaspitaju ili nevaspitaju.

Omogućen nam je privid prava, tek toliko da ovi koji su nam dali ista, mogu kršiti kako hoće.

Ali, zar su se stvarno nadali da metoda, napravljena od sistema, ruši sistem? Tužno, ali eto primjer naših prava, koji ipak sistemu omogućava da zadnji odlučuje.

Zasto nije izaslo puno ljudi na izbore?
Najvece demokratije, sa najboljim ljudskim pravima u praksi, imaju najvecu izlaznost na izborima.

Milosevic je pao kada je bila rekordna izlaznost (75%).

Posle toga sve je bilo ispod 60%, a kad je ovo SNS zlo doslo na vlast, 2012. je jedva bilo 50%.

I opet, ljudska prava su nesto drugo, nema nikakve veze sa nacinom promene vlasti.

Zasto nije izaslo puno ljudi na izbore?
Najvece demokratije, sa najboljim ljudskim pravima u praksi, imaju najvecu izlaznost na izborima.

Milosevic je pao kada je bila rekordna izlaznost (75%).

Posle toga sve je bilo ispod 60%, a kad je ovo SNS zlo doslo na vlast, 2012. je jedva bilo 50%.

I opet, ljudska prava su nesto drugo, nema nikakve veze sa nacinom promene vlasti.
Pa i taj sam način izbora vlasti je podoban "vladarima" jer da nije, mijenjali bi ga.😔

Živim u R.Srpskoj - Dodik krade izbore he he
Ljudima dadne papire zaokružene kako on hoće, a ovi moraju izaći sa onim oraznim. Eto, među nama 😁
Glasaju oni u inostranstvu.
Glasaju mrtvi.
Kreativnost vladara prevazilazi naše kreativnosti. Tužno je, ali je tako...

A Vučić krade glasove ljudi u R.Srpskoj sa dvojnim državljanstvom Srbije....
Vučić i on, obojica imaju svoje ustoličene metode tjeranja ljudi. Daš mu posao-on tebi 200 ili 50 glasova, rodbine, poznanika itd.

U vrijeme Miloševića sam bila baš premlada da znam detalje, ali tada nije bilo toliko iseljenih ljudi,kao sada.

Sada i da ti izađe 80% to su, karikiram,
Penzioneri (koje kupe za 100Eur),
Partijanri (vučićevi ili dodikovi)
ili Programeri....

Ostali su se iselili....
A ne mogu programeri navuć mlin, više je prve dvije grupe ljudi.

Pa i taj sam način izbora vlasti je podoban "vladarima" jer da nije, mijenjali bi ga.😔

Ljudima dadne papire zaokružene kako on hoće, a ovi moraju izaći sa onim oraznim. Eto, među nama 😁
Glasaju mrtvi.

Vučić i on, obojica imaju svoje ustoličene metode tjeranja ljudi. Daš mu posao-on tebi 200 ili 50 glasova, rodbine, poznanika itd.

U vrijeme Miloševića sam bila baš premlada da znam detalje, ali tada nije bilo toliko iseljenih ljudi,kao sada.

ili Programeri....

Ostali su se iselili....

I Milosevic je isto radio, ali matematicari jos onda izracunali da koliko god da pokrade, ne moze dovoljno ako izadje veci broj, a taj broj je bas tu negde oko 75%.

Programeri ne izlaze na izbore. Bilo nas je 70 u firmi u NS-u dok sam tamo ziveo i radio, i bukvalno nas 5 je izlazilo i zanimalo se za politiku. Ovi ostali su uljuljkani u svoje lepe plate, i bilo ih bas briga za sve.

Nas problem je nedostatak empatije i solidarnosti. Koliko god mi mislili da su Srbi neki empatican i solidaran narod - nema leba od toga, praksa pokazuje suprotno.

I Milosevic je isto radio, ali matematicari jos onda izracunali da koliko god da pokrade, ne moze dovoljno ako izadje veci broj, a taj broj je bas tu negde oko 75%.

Programeri ne izlaze na izbore. Bilo nas je 70 u firmi u NS-u dok sam tamo ziveo i radio, i bukvalno nas 5 je izlazilo i zanimalo se za politiku. Ovi ostali su uljuljkani u svoje lepe plate, i bilo ih bas briga za sve.

Nas problem je nedostatak empatije i solidarnosti. Koliko god mi mislili da su Srbi neki empatican i solidaran narod - nema leba od toga, praksa pokazuje suprotno.
Bili.
Ubijeni su valjani i vrsni ljudi kroz silne ratove, čistke, naročito u periodu komunizma.
Mislim da je najveći genocid nad nekim narodom ikada učinjen u periodu komunizma nad Srbima...veoma veoma tužno :-(

Tada se samo pokazao dobro onaj bez pameti i obraza ...i onda su tako mlađapokoljenja stasavala :-(

Ali vidiš, moguće je da si upravu to za programere. I ja sam te profesije, oni sav svoj intelekt kao da usmjere u jednom smjeru-samo programiranje i ništa više na svijetu.
Čudno baš i pretužno :-(
Baš se pozitivno iznenadim kada na protestima ovdje u R.S. vidim programere...

Previse pokazujes emocije, Frederice. U svakom postu, po 5-6 komada smajlija.

Nego, s obzirom da nam zatvorise temu, jer je kobajagi puna mrznja spram muskaraca, mozemo da nastavimo nasu pricu o rodnoj ravnopravnosti ovde. Jos uvek nisi dobro definisao pojam -- a zalio si se kako niko ne razume razliku izmedju ravnopravnosti i jednakosti.

Sta je to pravo, Frederice?

Ali vidiš, moguće je da si upravu to za programere. I ja sam te profesije, oni sav svoj intelekt kao da usmjere u jednom smjeru-samo programiranje i ništa više na svijetu.
Čudno baš i pretužno :-(
Baš se pozitivno iznenadim kada na protestima ovdje u R.S. vidim programere...

Skrecemo s teme ali ajde da odgovorim i na ovo. Po nekoj prostoj logici, programeri bi trebali biti analiticni ljudi, mada programiranje je danas toliko trivijalizovano da skoro svako moze da se bavi njime. Primera radi, i @SilverStar i @Frederick_ se bave programiranjem a u pitanju su dva vrlo razlicita mozga. Vidi se na osnovu nacina na koji pisu. SilverStar je hladan, i drzi se logike, dok je Frederick_ sklon emocijama ( nesto sto se vidi i po broju smajlija po postu. ) Ali 'ajde da kazemo da se programeri vode logikom. Tim receno, ako hoces da ih motivises da urade nesto, moras da im dokazes da su posledice tog cina bolje od posledica svakog drugog koji im je bio na raspolaganju u tom trenutku. Sta postizes kada izadjes na proteste? Sta postizes kada izadjes na izbore? Da li je vredno truda? Ne ocekujem odgovor, samo kazem da je to pitanje na koje treba imati odgovor ukoliko hoces da ubedis nekoga ko se vodi logikom ( a ne emocijama, zeljama, fantazijama i slicno. )

Skrecemo s teme ali ajde da odgovorim i na ovo. Po nekoj prostoj logici, programeri bi trebali biti analiticni ljudi, mada programiranje je danas toliko trivijalizovano da skoro svako moze da se bavi njime. Primera radi, i @SilverStar i @Frederick_ se bave programiranjem a u pitanju su dva vrlo razlicita mozga. Vidi se na osnovu nacina na koji pisu. SilverStar je hladan, i drzi se logike, dok je Frederick_ sklon emocijama ( nesto sto se vidi i po broju smajlija po postu. ) Ali 'ajde da kazemo da se programeri vode logikom. Tim receno, ako hoces da ih motivises da urade nesto, moras da im dokazes da su posledice tog cina bolje od posledica svakog drugog koji im je bio na raspolaganju u tom trenutku. Sta postizes kada izadjes na proteste? Sta postizes kada izadjes na izbore? Da li je vredno truda? Ne ocekujem odgovor, samo kazem da je to pitanje na koje treba imati odgovor ukoliko hoces da ubedis nekoga ko se vodi logikom ( a ne emocijama, zeljama, fantazijama i slicno. )
Ne vidim svrhu izlazaka na sve proteste.
Piše gore već i zašto- to da ima koristi, ne bi vladari ostavljali nama kao sredstvo borbe.
Nema borbe no dok svi prestanemo plaćati račune, dok sci ne prestanemo gledati televizije državne, ili dok ne odemo i polupamo sve i istjeramo uhljebe, kao zadnja ali nimalo lošija varijanta.

Ali da, izašla sam svaki put na PRVI skup bilo kog protesta, da čujem šta pričaju.
I svaki put sam osjećala tugu što je to uzaludno!!!

To je samo zamajanje i samozamajavanje.
@Svetozar ot Ružičić piše moj analitički stav gore, ali sam ponovila zbog tebe, tražitelja tuđih grešaka.
Žao mi je što sam ti pokvarila dan svojim iznimnim i fantastičnim logčkim razmišljanjem. Žena, a logičar. Jaoooj tvom koordinatnom sistemu. Ode x u z...

Pozdrav

Ne vidim svrhu izlazaka na sve proteste.
Piše gore već i zašto- to da ima koristi, ne bi vladari ostavljali nama kao sredstvo borbe.
Nema borbe no dok svi prestanemo plaćati račune, dok sci ne prestanemo gledati televizije državne, ili dok ne odemo i polupamo sve i istjeramo uhljebe, kao zadnja ali nimalo lošija varijanta.

Post je bio upucen svima koji veruju da se izlaskom na izbore i proteste bilo sta postize, ne nuzno tebi, mada mi je skroz jasno zasto bi to pomislila ( odgovor sam na tvoj post a ne na recimo Frederikov. )

@Svetozar ot Ružičić piše moj analitički stav gore, ali sam ponovila zbog tebe, tražitelja tuđih grešaka.
Žao mi je što sam ti pokvarila dan svojim iznimnim i fantastičnim logčkim razmišljanjem. Žena, a logičar. Jaoooj tvom koordinatnom sistemu. Ode x u z...

Olako se vredjas, sweet girl. To logicari ne rade. I ne, nisi mi pokvarila dan.

Glasaju mrtvi.

ili Programeri....

Ostali su se iselili....

Negativu od silnog, Svetozaru Ružičiću, prije no uzimaš nekoga u usta, prvo prouči lik i djelo osobe!!!!

@Svetozar ot Ružičić čitaj i plači! 😭

@SilverStar prilagodim komunikaciju po potrebi he he
Sa idiotima, mogu biti daleko opasnija jer imam logiku koja im fali. He he
Ali inače, klonim se...

Post je bio upucen svima koji veruju da se izlaskom na izbore i proteste bilo sta postize, ne nuzno tebi, mada mi je skroz jasno zasto bi to pomislila ( odgovor sam na tvoj post a ne na recimo Frederikov. )

Olako se vredjas, sweet girl. To logicari ne rade. I ne, nisi mi pokvarila dan.
Da, da....
Ajd, prihvatam izvinjenje.

Teški ste vi frustrirani - ne možete ni izvini reći a da ne uvrijedite opet u sklopu skontavanja svoje greške.
Lakše je reći 'izvini'.

Neki dan je bila ista situacija sa nekim drugim frustriranim članom, zna Silver...

Negativu od silnog, Svetozaru Ružičiću, prije no uzimaš nekoga u usta, prvo prouči lik i djelo osobe!!!!

Hvala ti na savetu ali nije bilo potrebno da ga das. Svakako ne sa cetiri uzvicnika na kraju. Dovoljna su bila tri.

@Svetozar ot Ružičić čitaj i plači! 😭

Procitao al' ovo drugo pokusavam i ne ide. Nece pa nece.

Da, da....
Ajd, prihvatam izvinjenje.

Previse dramaticno dozivljavas kad te neko pogresno razume. Strasna stvar, mislim, propasce ceo svet.

Hvala ti na savetu ali nije bilo potrebno da ga das. Svakako ne sa cetiri uzvicnika na kraju. Dovoljna su bila tri.

Procitao al' ovo drugo pokusavam i ne ide. Nece pa nece.

Previse dramaticno dozivljavas kad te neko pogresno razume. Strasna stvar, mislim, propasce ceo svet.
Prihvatila sam već izvinjenje.
Možeš li nastaviti sa svojim danom, vjerujem da imaš pametnija posla nego prozivati @Frederick_ zbog emotikona i sada mene smarati notifikacijama.

Evo odgovor:
Programeri su često introvertniji ljudi, pa su naviknuli na dopisivanja i zato koriste emotikone.
Baš Frederik može biti daleko veći logičar i od koga, baš ti je bezveze fazon da to mjeriš po nekoj navici ko je kakav i šta.

Back