Шта сте у Београду волели а више не постоји?

Постоје историјски подаци да је Нерон палио Рим не због тога што је био луд него да би га урбанистичи унапредио. Свака сличност са нашом ситуацијом у Београду је, нарано, намерна.
По неким новијим археолошким истраживањима, у том познатом пожару није изгорео цео Рим. Можда је спаљено 10-15%, али баш део где су живели имућни. Они су касније могли да утичу на рекламирање. А кажу да је Нерон међу обичном публиком био популаран.
 
По неким новијим археолошким истраживањима, у том познатом пожару није изгорео цео Рим. Можда је спаљено 10-15%, али баш део где су живели имућни. Они су касније могли да утичу на рекламирање. А кажу да је Нерон међу обичном публиком био популаран.
Мислиш плебсом? То је логично, било је хлеба и игара.као што видимо то се задржало до данашњих дана.
 
Вараш се. .Ваки пекар добија списак састојака које мора да корист као додатак свом рецепту. Питај старе пекаре.
Први пут чујем тако нешто. Да је стварно тако сви би продавали исто и свуда би квалитет био исти што никако није случај.
 
Први пут чујем тако нешто. Да је стварно тако сви би продавали исто и свуда би квалитет био исти што никако није случај.
Није и не би јер су рецепти различити , само су обавезни неки састоци који нису били у старим рецептима
 
А шта мислиш, откуд ти међу највишима? Што ниси остао на просеку?
Тако једнако су и садашњи тинејџери "бандере"... Храна... и хормони.
a neee, ti masai su koncentrisani samo u BGD i poneki u NS. Idi u Zrenjanin, Valjevo.........normalni ljudi ko i ja.
 
недостају ми пешачке суботе ...биле су сваке прве суботе у месецу, чини ми се...и онда од калиша до славије обиђем све и свашта...лаганица.
накупујем се књига, плоча.
тјах.
nevermore.
 
Јошмало о сладоледу. Прави сладолед не може да буде на штапићу него у се као кугла ставља у корнет који су сладилечије такође правиле па се по укусу разликовао од мајстора до мајстора. А ако нећеш да идеш улицом и лижњш онда се сервира у стакленој посуди( не пастичној или порцеланској !) и једе кашичицом.Сладолед од лимуна су маестрално правили Горанци и Шиптари као и бозу и лимунаду.
 
Продвница ФОНТАНА у Кнез Михиловој улици у којој се продавала роба из иностранства коју ниси могао да нађеш нигде другде.Пошто сам у то време пушио лулу ту сам куповао дуван
лула и дувани.jpg
 
Фонтану сам волела због уметничког накита који су радили наши познати примењени уметници као што је Кратохвил, рецимо. Још увек имам огрлицу из те радње (аутор извесни Бисерчић):
IMG_20221202_155258.jpg
 
А сећате ли се радњи "Народна радиност"?
Сирогојно џемпери, кожне меклауд јакне (то ми је куповано као детету), кожне украшене патофне са природним крзном тј вуном...
 
А сећате ли се радњи "Народна радиност"?
Сирогојно џемпери, кожне меклауд јакне (то ми је куповано као детету), кожне украшене патофне са природним крзном тј вуном...
У палти Албанија :bye:
 
Пицерија "Попрет" у Деспота Стефана, тада 29. новембра. Горњи део, између Цетињске и Џорџа Вашингтона. Најбоље пице и италијанске пирошке у граду, осамдесетих. Кад положим испит, водим другарице тамо. И обратно.
 

Back
Top