Šta ste: ovan predvodnik ili pastir?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Iz religije je preuzeto statističko tumačenje ljudi.
Od sto ljudi , 99% su ovce, 1% su pastiri...
Po meni odnos je 99,9% i 1 promil....

Ali retko ko zapazi da ovce idu za ovnom ili ovcom predvodnikom, a ne za pastirom.

Interesuje me odgovor na pitanje da li ste ovan predvodnik ili pastir....

Ovca: Osoba koja radi , prati tokove, misli da je prosečna i po mogućnostima i po pameti, ima usrednjene potrebe i mogućnosti....

Ovan predvodnik: Osoba koja je lider, voli da prednjači, uspešnija je , naprednija je, lider, prate je, poznaje potrebe i sebe i drugih, zna koja je trava slatka , a koja nije, ima moć, pametnija je od ostalih, živi u sadašnjem trenutku,ume da iskoristi ovce...

Pastir: Ne zna šta valja, koja je trava zelenija, ne stiže na zeleniju travu pre ovaca, bez obzira da li ga ta zelenija trava interesuje ili ne, zna da proceni kad ovce ne bi trebale da izadju na put jer će ih kamion ili kola ugaziti , ume da koristi ovce, ali ne i da ih uvek navede da idu kuda želi , jer ipak je van ovaca često....


U današnje vreme mnogo ljudi se nada da nisu ovce, i odmah pomisle da su pastiri.
A u stvari teže i žele da budu ovan predvodnik, bez obzira da li uspevaju.
A za pastira ih niti zanima išta niti imaju mogućnosti i sposobnosti da budu....čak i preziru takvo shvatanje postojanja....
Ako je ovan ovovremenski , onda bi pastir naginjao svevremenskom razmišljanju....

Dakle bez pežurativnih primisli, čemu vas srce vuče, čak i da niste uspešni u toj nameri.
 
Iz religije je preuzeto statističko tumačenje ljudi.
Od sto ljudi , 99% su ovce, 1% su pastiri...
Po meni odnos je 99,9% i 1 promil....

Ovan predvodnik: Osoba koja je lider, voli da prednjači, uspešnija je , naprednija je, lider, prate je, poznaje potrebe i sebe i drugih, zna koja je trava slatka , a koja nije, ima moć, pametnija je od ostalih, živi u sadašnjem trenutku,ume da iskoristi ovce...

.

A koliki je procenat ovnova predvodnika i šta sa onima koji se trude da to budu a ustvari ovce odvedu na pogrešni put?
Kao što ste rekli većina ljudi teži da bude ovan predvodnik, jer mislim da voli moć, kontrolu, vlast ...Da li svi ti koji teže a možda nemaju uspeh u tome ulaze u procenat ovnova predvodnika?
 
Pa, sada, "t.patak"- cini mi se da su pored ovaca i ovnova i pastiri "stadne" zivotinje, kako je to primetio Nice. :D Sad, da se neki ne uvrede, ne nalazim sebe medju ovcama, ovnovima i pastirima. Ljudi su,ipak,nesto drugo, tacnije treba da budu nesto drugo. E, sva filozofija (a mozda i sustina tvog pitanja) bi trebala da bude u to TREBA DA . :|
 
Svaki covek je prica za sebe i onaj ko je "Ovan predvodnik" nije takav 24h dnevno kao sto i "pastir" zna da preuzme stvar u svoje ruke u nekim trenutcima,kad god se generalizuju ljudi i stavljaju u odredjene kalupe,ispadne neprimereno,pogoto ovako ,na samo dve kategorije.
 
Iz religije je preuzeto statističko tumačenje ljudi.
Od sto ljudi , 99% su ovce, 1% su pastiri...
Po meni odnos je 99,9% i 1 promil....

Ali retko ko zapazi da ovce idu za ovnom ili ovcom predvodnikom, a ne za pastirom.

Interesuje me odgovor na pitanje da li ste ovan predvodnik ili pastir....

Ovca: Osoba koja radi , prati tokove, misli da je prosečna i po mogućnostima i po pameti, ima usrednjene potrebe i

mogućnosti....

Ovan predvodnik: Osoba koja je lider, voli da prednjači, uspešnija je , naprednija je, lider, prate je, poznaje potrebe i sebe i drugih, zna koja je trava slatka , a koja nije, ima moć, pametnija je od ostalih, živi u sadašnjem trenutku,ume da iskoristi ovce...


Pastir: Ne zna šta valja, koja je trava zelenija, ne stiže na zeleniju travu pre ovaca, bez obzira da li ga ta zelenija trava interesuje ili ne, zna da proceni kad ovce ne bi trebale da izadju na put jer će ih kamion ili kola ugaziti , ume da koristi ovce, ali ne i da ih uvek navede da idu kuda želi , jer ipak je van ovaca često....


U današnje vreme mnogo ljudi se nada da nisu ovce, i odmah pomisle da su pastiri.
A u stvari teže i žele da budu ovan predvodnik, bez obzira da li uspevaju.
A za pastira ih niti zanima išta niti imaju mogućnosti i sposobnosti da budu....čak i preziru takvo shvatanje postojanja....
Ako je ovan ovovremenski , onda bi pastir naginjao svevremenskom razmišljanju....

Dakle bez pežurativnih primisli, čemu vas srce vuče, čak i da niste uspešni u toj nameri.


Od prvog do poslednjeg slova, TAČNO, tj. ja se slažem. Prvi put da T_P napiše nešto ovako.



P.S. Danas je čitano Jevanđelje o Dobrom pastiru (propisano je da se danas čita na Liturgiji).
Zna se kakav pastir treba da bude, ali ovo što je Patak napisao je vrlo često kod onih kojima treba da je uzor Dobri pastir.
Da li je T_P slučajno pisao o tome?! :D
 
Hteo sam da pokažem kako je imidž bitan i kako to niko neće priznati, ali će pokazati...

Virtuelno do bola, a individualnost ne dozvoljava da se osoba prikloni bilo kom šablonskom primerku jer i onda bi težila identitetu i razlikovanju od grupe...
-----------------
Mada sam pomislio da će biti i onih koji nisu zalutali na ovu podgrupu samo da bi ukrali imidž filozofa, a to su svi oni navedeni na početku, individualci koji nikako ne mogu da se svrstaju....
------------------
Nisam želeo da uvodim pravoslavlje, već sam se poslužio pravoslavnim mudrostima da razvijem neke socijalne percepcije...jer pitanje uvek razvija percepciju , ako se potrudiš da ga odgovoriš , a otkriva obmanu ako se potrudiš da ga zaobidješ....
 
Gospodine Tužni patak, a zašto bi neko krao imidž filozofa? Filozofi jesu cenjeni ali nemojte toliko da ih precenjujete. Mislim da neko prosto voli da filozofira,a sad da li se to vama sviđa ili ne to je vaša stvar, samo nemojte pogrešno suditi o drugima. Kao domaćin ove teme mislim da bi trebalo da odgovorite na pitanja u slučaju da nekom nešto nije jasno. Moja pitanja ste zaobišli, prosipajući neku mudrost.
 
Pastir: Ne zna šta valja, koja je trava zelenija, ne stiže na zeleniju travu pre ovaca, bez obzira da li ga ta zelenija trava interesuje ili ne, zna da proceni kad ovce ne bi trebale da izadju na put jer će ih kamion ili kola ugaziti , ume da koristi ovce, ali ne i da ih uvek navede da idu kuda želi , jer ipak je van ovaca često...
zasto bi iko zeleo da bude ovako opisane pastir - beats me...
 
Gospodine Tužni patak, a zašto bi neko krao imidž filozofa? Filozofi jesu cenjeni ali nemojte toliko da ih precenjujete. Mislim da neko prosto voli da filozofira,a sad da li se to vama sviđa ili ne to je vaša stvar, samo nemojte pogrešno suditi o drugima. Kao domaćin ove teme mislim da bi trebalo da odgovorite na pitanja u slučaju da nekom nešto nije jasno. Moja pitanja ste zaobišli, prosipajući neku mudrost.

E, sefe, samo mislim da filozofe PODCENJUJU, a dobro, predobro bi bilo da ih precenjuju. Nema danas ovde mnogo filozofa, mozda bas zbog toga sto "nisu na ceni". Bolje je, izgleda, biti pevac novokompovane narodne muzike. :(
 
Gospodine Tužni patak, a zašto bi neko krao imidž filozofa? Filozofi jesu cenjeni ali nemojte toliko da ih precenjujete. Mislim da neko prosto voli da filozofira,a sad da li se to vama sviđa ili ne to je vaša stvar, samo nemojte pogrešno suditi o drugima. Kao domaćin ove teme mislim da bi trebalo da odgovorite na pitanja u slučaju da nekom nešto nije jasno. Moja pitanja ste zaobišli, prosipajući neku mudrost.

Vidiš nije problem u tome da neko želi da snobira kao filozof, već što postoji želja da se svuda prikaže kao kreativan i pametan, a istovremeno nema pristojnosti da proceni da možda nije svuda i mesto da se pozicionira....

Pošto verujem da treba dodatnog objašnjenja, pristojnost nije kulturnost i bonton...
Pristojnost je odnos poštovanja učešća drugih i precizne mere koliko treba ići u pomaganju, učestvovanju ili razrušavanju nečijeg tudjeg truda....

A verujem da mnogi i ne žele da budu nazvani filozofom, kao što im doprinos i nije filozofski.Medjutim taj unutrašnji nemir da se vrednost pokaže po svaku cenu i bez prethodnog pripremanja znanjem , da bi genijalnost jače zasijala zove se megalomanija.

Zato nisam baš potrčao da odgovorim , jer pitanje je bilo šta vi smatrate da ste od ponudjenog, a ne diskusija o procentu ovnova, pastira.A ni o tome da li su oni koji za sebe misle da su pastiri stvarno pastiri....Pitanje je samo bilo šta vi mislite ili želite da budete....
U tom smislu je "moje srce" bilo bliže temi jednostavno je obarajući da ne shvata ko bi bio za izbor pastira....ustvari ne bliže već tačno u centar....
 
Dakle bez pežurativnih primisli, čemu vas srce vuče, čak i da niste uspešni u toj nameri.

Хм... тренутно сам скоро овца...:) кад не пратим токове, шта ћу...:roll:
И никако да се усредсредим на било шта.
Са повременим нападима да водим остале овце на прави пут...
Али ме не слушају...:roll: Што би ме и слушале? :)
И тако... срце ме вуче да постанем пастир, а не испуњавам критеријуме ни за најпросечнију овцу...:roll:
 
Vidiš nije problem u tome da neko želi da snobira kao filozof, već što postoji želja da se svuda prikaže kao kreativan i pametan, a istovremeno nema pristojnosti da proceni da možda nije svuda i mesto da se pozicionira....

.

Šta ćete tako je to u životu? Ko će znati ko je pametan a ko nije? Svi se trude da budu pametni kao što se i trude da vode ovce. A šta ako su u stvari ovce najpametnije a mi toga još nismo svesni. Sve je moguće.
 
Sve počinje davanjem iskaza....
Zato pitanja i postoje, da provociraju , da nagnaju ljude da počnu sa davanjem iskaza...
To je put ka nalaženju svog iskaza, svog izraza....

Uvek je opasno davati iskaze bez ili sa malo znanja , zbog sebe, ne zbog podsmeha drugih ili gluposti koju ćeš neminovno iskazati u lutanju za svojim izrazom.Ali je neophodno krenuti, pa onda stati i uhvatiti dah....

Medjutim , kad davanje iskaza cele jende populacije , kao na ovoj temi , možeš da svedeš na sprdnju, radi potvrdjivanja svoje individualnosti i to na podgrupi filozofija, jasno je da ne postoji pristojnost što je mnogo loše i ne postoji ideal što vodi površnom , samo emocijama trenutnim ispunjenom društvu....

Ne treba težiti apsolutnom znanju kad se tek upuštaš u izučavanje, a nekako instant vaspitanje vas tako oblikuje.
 
Voleo bih da budem Good Shepherd
jesus_shepherd.jpg

Ali,u računici si zaboravio Vukove
22247807.jpg

Njih ima makar pola od 99%.
 
Iz religije je preuzeto statističko tumačenje ljudi.
Od sto ljudi , 99% su ovce, 1% su pastiri...
Po meni odnos je 99,9% i 1 promil....

Ali retko ko zapazi da ovce idu za ovnom ili ovcom predvodnikom, a ne za pastirom.

Interesuje me odgovor na pitanje da li ste ovan predvodnik ili pastir....

Ovca: Osoba koja radi , prati tokove, misli da je prosečna i po mogućnostima i po pameti, ima usrednjene potrebe i mogućnosti....

Ovan predvodnik: Osoba koja je lider, voli da prednjači, uspešnija je , naprednija je, lider, prate je, poznaje potrebe i sebe i drugih, zna koja je trava slatka , a koja nije, ima moć, pametnija je od ostalih, živi u sadašnjem trenutku,ume da iskoristi ovce...

Pastir: Ne zna šta valja, koja je trava zelenija, ne stiže na zeleniju travu pre ovaca, bez obzira da li ga ta zelenija trava interesuje ili ne, zna da proceni kad ovce ne bi trebale da izadju na put jer će ih kamion ili kola ugaziti , ume da koristi ovce, ali ne i da ih uvek navede da idu kuda želi , jer ipak je van ovaca često....


U današnje vreme mnogo ljudi se nada da nisu ovce, i odmah pomisle da su pastiri.
A u stvari teže i žele da budu ovan predvodnik, bez obzira da li uspevaju.
A za pastira ih niti zanima išta niti imaju mogućnosti i sposobnosti da budu....čak i preziru takvo shvatanje postojanja....
Ako je ovan ovovremenski , onda bi pastir naginjao svevremenskom razmišljanju....

Dakle bez pežurativnih primisli, čemu vas srce vuče, čak i da niste uspešni u toj nameri.

Pastirica.
To je sorta, oplemenjena iskustvom nekadašnjeg šilježeta, koja je krenula u potragu za onim o čemu je maštala dok je bila u koži ovčice. Pre no što je preskočila ogradu tora, osvojila je sopstveno ‘ja’, učvrstila identitet i krenula da bude pastirica. A ne zna da je pašnjak zapravo mapa potrage za fantazmom drugog ‘ja’, delezovske linije bekstva koje se uglavnom promašuju, negde sustiču, a nikada ne završavaju.
 
Da, poznato mi je. To je ovčica koja je čitala pripovetku "Aska i vuk".....Ima takvih ovčica i ovnova koji su umislili da su vukovi jer tako je lepo biti vuk u istoj priči...

Nego nemoj da maštate da ste vukovi , kad nemate stomak za krv,živo meso, otvorenu lobanju i krvav mozak i sluzave oči....
 

Back
Top