Шта Србија може да учини за своје Косово и Метохију и Србе са КиМ ?

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Желео бих да поставим питање форумашима који ову тематику познају боље од мене, шта то Србија заиста може да учини за свој народ на Косову и Метохији и грађане лојалне Србији и како стварно (без патетичног бусања у груди, већ конкретна дјела) може да ситуацију мало поправи у српску корист ?
П.С. Немојте мислити да неки другосрбијанац пише ово, ово пишем из крајње патриотских и српско-националних побуда.
 
За почетак да се провери ко све прима плату од државних институција са КиМ додатком, а уопште не живи на КиМ- има таквих у ЕПС, здравству, просвети.....
Па да се тај новац преусмери људима по српским енклавама...
 
За почетак да се провери ко све прима плату од државних институција са КиМ додатком, а уопште не живи на КиМ- има таквих у ЕПС, здравству, просвети.....
Па да се тај новац преусмери људима по српским енклавама...
Добра идеја :ok: :ok:
 
Желео бих да поставим питање форумашима који ову тематику познају боље од мене, шта то Србија заиста може да учини за свој народ на Косову и Метохији и грађане лојалне Србији и како стварно (без патетичног бусања у груди, већ конкретна дјела) може да ситуацију мало поправи у српску корист ?
П.С. Немојте мислити да неки другосрбијанац пише ово, ово пишем из крајње патриотских и српско-националних побуда.
ja bi ti odgovorio, al me strah bana :mrgreen:
 
Pa zapocetak da ih pusti da misle svojom glavom, a ne da ih koristi za folklor ...

53368.jpg
 
Желео бих да поставим питање форумашима који ову тематику познају боље од мене, шта то Србија заиста може да учини за свој народ на Косову и Метохији и грађане лојалне Србији и како стварно (без патетичног бусања у груди, већ конкретна дјела) може да ситуацију мало поправи у српску корист ?
П.С. Немојте мислити да неки другосрбијанац пише ово, ово пишем из крајње патриотских и српско-националних побуда.

На жалост свих нас родољубивих срба,Србија сада не може готово ништа да учини за Косово и Метохију!
После 9. септембра 2010.године и прихватања ЕУ декларације о Косову у Уједињеним Нацијама,ни дипломатија по међународном праву не може ништа да учини. То значи да је Србија одустала од Косова под притисцима ЕУ и САД! Та декларација је пропаст српске политике према Косову,представља постепено одрицање срба од своје колевке и одбране националног идентитета и суверенитета државе Србије!
Све је то власт Србије тако ефектно провукла кроз јавност да слуђени и ошамућени народ ништа није приметио!
Погледајте реакцију Хрватске на пресуде њиховим генералима па у упоредите са реакцијама срба на поменуту декларацију и пресуде српским генералима из Косовског рата и све ће вам бити јасно!
Хрвати су разбили Хрватску и дивљају данима,а ни један део државе им није одузет! У Србији која је далеко горе прошла игубила теритоирију Косова 50000 људских живота декларација у УН и пресуде Ојданићу и Лазаревићу прошле су незапажено!
ХРТ три дана узастопце по неколико сати прави разне документарце о Готовини и "домовинском" рату,Србија ни не помиње бомбардовање на годишњицу 24. марта!
Комбинација политике Бориса тадића и притисака из ЕУ и медијске кампање у Србији је дала резутат да сутра кад би неко признао Косово не би ни 5 људи изашло да протестује!
Држава и политичари нису ни имали намеру да раде ништа за Косово,а ми срби смо једноставно се препустили и заборавили,заспали и нико да се тргнемо из сна који је само увод у кому!
Не питај шта Држава(политичари и власт) може да учини за тебе већ шта ти можеш да урадиш за свју земљу(КОсово)!
 
На жалост свих нас родољубивих срба,Србија сада не може готово ништа да учини за Косово и Метохију!
После 9. септембра 2010.године и прихватања ЕУ декларације о Косову у Уједињеним Нацијама,ни дипломатија по међународном праву не може ништа да учини. То значи да је Србија одустала од Косова под притисцима ЕУ и САД! Та декларација је пропаст српске политике према Косову,представља постепено одрицање срба од своје колевке и одбране националног идентитета и суверенитета државе Србије!
Све је то власт Србије тако ефектно провукла кроз јавност да слуђени и ошамућени народ ништа није приметио!
Погледајте реакцију Хрватске на пресуде њиховим генералима па у упоредите са реакцијама срба на поменуту декларацију и пресуде српским генералима из Косовског рата и све ће вам бити јасно!
Хрвати су разбили Хрватску и дивљају данима,а ни један део државе им није одузет! У Србији која је далеко горе прошла игубила теритоирију Косова 50000 људских живота декларација у УН и пресуде Ојданићу и Лазаревићу прошле су незапажено!
ХРТ три дана узастопце по неколико сати прави разне документарце о Готовини и "домовинском" рату,Србија ни не помиње бомбардовање на годишњицу 24. марта!
Комбинација политике Бориса тадића и притисака из ЕУ и медијске кампање у Србији је дала резутат да сутра кад би неко признао Косово не би ни 5 људи изашло да протестује!
Држава и политичари нису ни имали намеру да раде ништа за Косово,а ми срби смо једноставно се препустили и заборавили,заспали и нико да се тргнемо из сна који је само увод у кому!
Не питај шта Држава(политичари и власт) може да учини за тебе већ шта ти можеш да урадиш за свју земљу(КОсово)!

Ne mogu da se porede tvoje dve stvari...

Hrvati su narod sa mudima koji drzi do sebe, a Srbi su devojcice koje mozes da samaras i jos ce da ti se izvinjavaju...
 
Да се прекину евроатланске интеграције и затражи посматрачко место у Шангајској организацији за сарадњу.

Не знам за Шангајску оррганизацију, не верујем да је то било какво решење домаћих проблема, пре свега економских, али свакако је услов свих услова моменталан прекид било какве политике ЕУро и НАТО интеграција. Ако хоћемо да мислимо на очување државе, тј. Космет, онда се не може у исто време прикључивати једној политичко-економској организацији која стоји иза окупације Космета.
 
Не знам за Шангајску оррганизацију, не верујем да је то било какво решење домаћих проблема, пре свега економских, али свакако је услов свих услова моменталан прекид било какве политике ЕУро и НАТО интеграција. Ако хоћемо да мислимо на очување државе, тј. Космет, онда се не може у исто време прикључивати једној политичко-економској организацији која стоји иза окупације Космета.

Не можемо сами да се носимо са конгломератом држава Запада, морамо тражити асистенцију мирољубивих земаља које су у стању да нам је пруже, под условом да желе да је пруже.
 
Не можемо сами да се носимо са конгломератом држава Запада, морамо тражити асистенцију мирољубивих земаља које су у стању да нам је пруже, под условом да желе да је пруже.

Нисмо ми сами. Потоји Неко ко води све токове на Земљи. Ако се Њему придтружимо, имаћемо најјачу могућу заштиту.

Овде ако би дошло до одбацицања европејства и таквог накарадног начина живота, видео би како би прорадио модел "Фукушима" по целој ЕУропи и САД, да се господа забаве својим јадом. И ето простора за маневар.

А, Русија има колаборациону власт. Нема од њих ништа. Док не дођу православни - мрка капа.
 
На жалост свих нас родољубивих срба,Србија сада не може готово ништа да учини за Косово и Метохију!
После 9. септембра 2010.године и прихватања ЕУ декларације о Косову у Уједињеним Нацијама,ни дипломатија по међународном праву не може ништа да учини. То значи да је Србија одустала од Косова под притисцима ЕУ и САД! Та декларација је пропаст српске политике према Косову,представља постепено одрицање срба од своје колевке и одбране националног идентитета и суверенитета државе Србије!
Све је то власт Србије тако ефектно провукла кроз јавност да слуђени и ошамућени народ ништа није приметио!
Погледајте реакцију Хрватске на пресуде њиховим генералима па у упоредите са реакцијама срба на поменуту декларацију и пресуде српским генералима из Косовског рата и све ће вам бити јасно!
Хрвати су разбили Хрватску и дивљају данима,а ни један део државе им није одузет! У Србији која је далеко горе прошла игубила теритоирију Косова 50000 људских живота декларација у УН и пресуде Ојданићу и Лазаревићу прошле су незапажено!
ХРТ три дана узастопце по неколико сати прави разне документарце о Готовини и "домовинском" рату,Србија ни не помиње бомбардовање на годишњицу 24. марта!
Комбинација политике Бориса тадића и притисака из ЕУ и медијске кампање у Србији је дала резутат да сутра кад би неко признао Косово не би ни 5 људи изашло да протестује!
Држава и политичари нису ни имали намеру да раде ништа за Косово,а ми срби смо једноставно се препустили и заборавили,заспали и нико да се тргнемо из сна који је само увод у кому!
Не питај шта Држава(политичари и власт) може да учини за тебе већ шта ти можеш да урадиш за свју земљу(КОсово)!

potpuno se slazem sa postom...ko je pratio sta sam pisao ranije pre svih tih dogadjaja mogao je videti da sam sve ovo govorio pre nego sto se desilo...
 
Prvo što Srbija treba da uradi da stvarno pomogne Srbima na KiM je da sredi samu sebe, ovde gde može...

Ovakva kakva je, Srbija nikome ne može da bude primer...

Mnogi ovde će reći, naravno, kriva je vlast...to je najlakše objašnjenje...

Istina je da svaki narod ima tačno onakvu vlast kakvu zaslužuje, ili što bi rekli: "Nije Slobo (Boris, Vojislav, Marko, Janko) kriv... mi smo ghovna..."
 
Желео бих да поставим питање форумашима који ову тематику познају боље од мене, шта то Србија заиста може да учини за свој народ на Косову и Метохији и грађане лојалне Србији и како стварно (без патетичног бусања у груди, већ конкретна дјела) може да ситуацију мало поправи у српску корист ?
П.С. Немојте мислити да неки другосрбијанац пише ово, ово пишем из крајње патриотских и српско-националних побуда.
Активирати војску Србије и заузети војно део територије под контролом терориста...
По међународном праву ..имамо право!
 
Da,za pocetak,vrati vojsku (ono sto je od nje ostalo) i policiju na Kosovo a kasnije da krene sa proverom ko od albanaca ima a ko nema papire RS i da one koji ih nemaju vrati u albaniju.To je jedino sto moze da pomogne.

2000-te je formiran odred koji je vojska specijalno oformila u cilju sprovodjenja rezolucije 1244..namenjen za povratak na kosovo po toj rezoluciji...medjutim 5-tooktobarska revolucija je ucinila svoje...od 05.10.2000 godine niko od srpskih vlasti nije insistirao na potpunom postovanju rezolucije 1244 i povratku dela vojnih i policiskih snaga na KIM...i sada pricati i spominjati rezoluciju 1244 od iste politicke elite koja vodi srbiju je vise nego smesno....SAMI NISMO POSTOVALI REZOLUCIJU 1244 A OCEKUJEMO OD SVETA DA JE POSTUJE...
 

Back
Top