Quantcast

Šta skida temperaturu brže od tableta?

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
11.729
Пар домаћих рецепата од намирница које мање више сви имају у кући у ово доба

Šta skida temperaturu brže od tableta?

1606076918766.png

Sigurno ste čuli za obloge od rakije, međutim stručnjaci savetuju da alkohol ne bi trebalo na taj način da bude u dugom kontaktu s kožom, i posebno ih ne bi trebalo primenjivati na deci.

Ovo su namirnice koje najbrže skidaju temperaturu.

Jabukovo sirće
Obloge napravite od jednog dela vode i dva dela sirćeta. Potopite čarape u tu tečnost, obujte ih i omotajte noge peškirom. Menjajte obloge čim se zagreju.

Krompir

Izrendajte sirovi krompir, stavite ga na stopala i obujte čarape. Oblogu držite dok se ne osuši, a potom po potrebi zamenite.

Crveni luk
Isto kao i krompir, samo ga malo posolite kako bi pustio tečnost.

Belance
Odvojite belance od žumanceta, malo ga umutite i time natopite krpu. Umotajte stopala krpom i navucite čarape, a oblogu promenite kada se ugreje.

Kupus
Uzmite list kupusa i stavite ga na čelo, vrat ili potiljak. Zamenite drugim listom čim pusti tečnost i zagrije se.

Elle

Iskusan
Poruka
6.205
Sigurno ste čuli za obloge od rakije, međutim stručnjaci savetuju da alkohol ne bi trebalo na taj način da bude u dugom kontaktu s kožom, i posebno ih ne bi trebalo primenjivati na deci.
Alkohol ili rakija ne mora da se koristi u vidu obloga, može samo koža da se istrlja natopljenom krpom, vatom i sl.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.275
Naseckate bar pola limuna i sa šećerom pojesti, posle tuš sa mlakom vodom na brzaka i onda popiti vruć čaj od nane ili kamilice a može i čašica rakije.
Najbolje je ko moze bez secera,jer secer i slatko podizu temperaturu,ali hladna voda je zakon.Ja obicno pijem caj od sipuyrka,sa limunom i pijem Bajerov aspirin 500mg,ali opet treba nekolikodana da prodje dok se ne preznojim,a tusiranje,veoma mlakom vodom mi spusti temperaturu,za par minuta.Inace se tusiram mlakom vodom,ne podnosim vruce i pre povrede kicme,a tek sad ne mogu da koristim toplu vodu.Kadperem kosu,potrebna mi je malo toplija voda i kad silazi niz ledja,imam strasne bolove u lumbalnom delu kicme.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.275
Nece svima da pomognu antibiotici,ili injekcije za skidanje temperature.Pogotovo onu preko 39.Onda je dobra masaza ili apotekarskim alkoholom,ili komovicom.Po celu,grudima,ledjima,nadlanicamai stopala.za stopala je dobro nakvasiti projno brasno komovicom i obuti carape preko toga.Potrebno je sto brze preznijavanje kod temperature.I to mora tretman da traje vise dana.Iako temperatura spadne preko dana,uvece pocinje ponovo da bukti.Normalno je da je potrebno piti sto vise tecnosti,najbolje cajeve,koji kome najvise odgovara,sa cedjenim limunom.

-Mirkoni-

Obećava
Poruka
81
U tome je stvar što jedna metoda ne deluje isto na sve ljude pa zato svako mora da nauči da prepozna koji mu prirodan način odgovara da nebi stalno trčali kod lekara, po meni od lekova za temperaturu je najbolji fervex i febricit i nesme se piti duže od 7 dana jer šteti bubrezima i jetri. Onda sledi period mirkovanja nekoliko dana i ako se ne snizi za to vreme onda se mora ići kod doktora na inekcije.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.