pivosok
Buduća legenda
- Poruka
- 26.396
Nejasno mi je sva ta prica oko Srebrenice . Sta se zaista odigralo . Pre svega citam bosansku vikipediju i u njoj stoji sledece
''Bosanski helikopteri su letjeli, kršeći time odredbu o zoni zabrane letenja, ARBiH je otvarala vatru prema srpskim linijama i kretala se kroz "zaštićenu zonu", 28. divizija se nastavila naoružavati, a ARBiH je prisvojila barem jedan dio humanitarne pomoći koji je stizao u enklavu. Srbima se činilo da bosanske snage u Srebrenici koriste "zaštićenu zonu" kao podesnu bazu za pokretanje ofanziva protiv VRS-a, a da UNPROFOR ništa ne čini kako bi to spriječio. General Halilović je priznao da su bosanski helikopteri letjeli i time kršili zabranu letenja, te da je on lično poslao osam helikoptera sa municijom za 28. diviziju. U moralnom smislu on to nije shvaćao kao kršenje sporazuma o "zaštićenoj zoni", s obzirom na činjenicu da su Bošnjaci od početka bili izuzetno loše opskrbljeni oružjem.''
Jasno stoji da je krsen sporazum o zasticenoj zoni , pa je napad VRS bio opravdan , tj imali su povoda za akciju .
Napad je usledio i Srebrenica je pala . Muslimani su se povukli u Potocare gde su imali kamp . Tu je po tvrdnji generala holandskog kontigenta bilo 95% zena ,deca i starih , gotovo bez muskaraca .
Evo dela koji to dokazuje
na 3.22 postoji recenica kojom se opisuje stanje stanovnika u potocarima
Svi muskarci koji su se tog dana nalazili u potocarima nisu pobijeni . Tacno je da su neki likvidirani , ali broj Muslimana , muskaraca koji su se tamo zatekli nije prelazio 1000 .Broj likvidiranih nije prelazio par stotina
Dalje Muslmani su imali kolonu koja je brojala 10000 do 15000 ljudi i koja se povlacila ka Tuzli, od toga je oko trecina bila iz 28 divizije . Postoji veliki broj snimaka koji potvrdjuju da je vodjena borba izmedju snaga republike srpske i vojske bih . Jedan svedok kaze da su oni hteli da pregovaraju o mirnom povlacenju , sto su vrs odbila , sto ne spada u zlocin.
Takodje razliciti svedoci potvrdjuju da je bilo par sacekusa vojske republike srpske gde je veliki broj od njih stradao . Naravno da li moze neko reci sta je od ovoga genocid . Tacno bio je lov na ljude , i vojska republike srpske je iskoristila konfuziju da bi pobila sto veci broj ljudi . Treba napomenuti da se u koloni nalazila minimum jedna trecina naoruzanih vojnika , koji su dali legitimitet napada na kolonu . Realno ako ja krenem sa kalasnjikovim i jos 5 ljudi civila , i posle mene i te ljude neko pobije to ne spada ni po kakvoj ratnoj logici u zlocin .
Pa mi je nejasno sledece
Sta odredjuje legalnu smrt. Ako neko kao vojnik pogine u povlacenju svoje vojske on ni u kom slucaju ne moze da bude zrtva genocida .
Ako civili koji se povlace sa vojskom budu ubijeni , oni nisu nikakve zrtve genocida nego cisto kolateralna steta . Civili ne mogu i ne smeju da se nalaze u blizini vojnih ciljeva . Danas imamo slucaj da su svi pobijeni muslimani , koji su stradali tih dana u srebrenici zrtve genocida , sto je cista glupost
''Bosanski helikopteri su letjeli, kršeći time odredbu o zoni zabrane letenja, ARBiH je otvarala vatru prema srpskim linijama i kretala se kroz "zaštićenu zonu", 28. divizija se nastavila naoružavati, a ARBiH je prisvojila barem jedan dio humanitarne pomoći koji je stizao u enklavu. Srbima se činilo da bosanske snage u Srebrenici koriste "zaštićenu zonu" kao podesnu bazu za pokretanje ofanziva protiv VRS-a, a da UNPROFOR ništa ne čini kako bi to spriječio. General Halilović je priznao da su bosanski helikopteri letjeli i time kršili zabranu letenja, te da je on lično poslao osam helikoptera sa municijom za 28. diviziju. U moralnom smislu on to nije shvaćao kao kršenje sporazuma o "zaštićenoj zoni", s obzirom na činjenicu da su Bošnjaci od početka bili izuzetno loše opskrbljeni oružjem.''
Jasno stoji da je krsen sporazum o zasticenoj zoni , pa je napad VRS bio opravdan , tj imali su povoda za akciju .
Napad je usledio i Srebrenica je pala . Muslimani su se povukli u Potocare gde su imali kamp . Tu je po tvrdnji generala holandskog kontigenta bilo 95% zena ,deca i starih , gotovo bez muskaraca .
Evo dela koji to dokazuje
Svi muskarci koji su se tog dana nalazili u potocarima nisu pobijeni . Tacno je da su neki likvidirani , ali broj Muslimana , muskaraca koji su se tamo zatekli nije prelazio 1000 .Broj likvidiranih nije prelazio par stotina
Dalje Muslmani su imali kolonu koja je brojala 10000 do 15000 ljudi i koja se povlacila ka Tuzli, od toga je oko trecina bila iz 28 divizije . Postoji veliki broj snimaka koji potvrdjuju da je vodjena borba izmedju snaga republike srpske i vojske bih . Jedan svedok kaze da su oni hteli da pregovaraju o mirnom povlacenju , sto su vrs odbila , sto ne spada u zlocin.
Takodje razliciti svedoci potvrdjuju da je bilo par sacekusa vojske republike srpske gde je veliki broj od njih stradao . Naravno da li moze neko reci sta je od ovoga genocid . Tacno bio je lov na ljude , i vojska republike srpske je iskoristila konfuziju da bi pobila sto veci broj ljudi . Treba napomenuti da se u koloni nalazila minimum jedna trecina naoruzanih vojnika , koji su dali legitimitet napada na kolonu . Realno ako ja krenem sa kalasnjikovim i jos 5 ljudi civila , i posle mene i te ljude neko pobije to ne spada ni po kakvoj ratnoj logici u zlocin .
Pa mi je nejasno sledece
Sta odredjuje legalnu smrt. Ako neko kao vojnik pogine u povlacenju svoje vojske on ni u kom slucaju ne moze da bude zrtva genocida .
Ako civili koji se povlace sa vojskom budu ubijeni , oni nisu nikakve zrtve genocida nego cisto kolateralna steta . Civili ne mogu i ne smeju da se nalaze u blizini vojnih ciljeva . Danas imamo slucaj da su svi pobijeni muslimani , koji su stradali tih dana u srebrenici zrtve genocida , sto je cista glupost