Sta se to promenilo u izradi igara

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.008
Volim i ove kartaške igre, kao što je Hearthstone, gwent. Ali hearthstone je hardcore pay to win. GWENT ladno možeš za mesec dana i manje da napraviš najjači deck za tvoju fakciju i da nakupiš skoro pa sve karte za tu fakciju. Ako to nije free to play :D
A možeš i nakupovati one buriće koji daju karte u nadi da ćeš dobiti isto to :D
Ja bih igrao magarce (donkey,buro),ali nigde nisam našao.Davno sam samo naleteo u brauzeru online igra, Sunđer Bob igraju to.Pokušao sam na kvarnjaka da preuzmem misleći da je fles igra pa swf fajl ali nije bilo i više nigde tako nešto ne mogu da nađem.

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.008
Isto ime?

Moraću vratiti Windows...
Mada telefon je dovoljan za slobodno vreme...
Nije ima Crown u nazivu, naćiću ti kasnije.Sebi ja tako pravio arhivu svega i svačega što je legalno besplatno a i da vredi pa znam da sam i to stavio.Malo sam to igrao, znam da sam namerno otplovio nekim pustarama otišao do Kolumbije,Brazila, a ono kao sve nenaseljeno

4thman

Iskusan
Poruka
6.407
Nije ima Crown u nazivu, naćiću ti kasnije.Sebi ja tako pravio arhivu svega i svačega što je legalno besplatno a i da vredi pa znam da sam i to stavio.Malo sam to igrao, znam da sam namerno otplovio nekim pustarama otišao do Kolumbije,Brazila, a ono kao sve nenaseljeno
Kad bi za telefon takvo nešto bilo. Android.

Odvikao sam se od kompa. Igram boardgamearena igre ponekad..

Javi kad nađeš kako se zove. Hvala.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.809
Sta se to promenilo u izradi igara danas u odnosu na prve PC i konzolne igre? Nekada su igre, po meni, imale dusu. Tragalo se za dobrom pricom (kao da citas dobru knjigu), odlicnom atmosferom uz pratnju muzike, mehanika igara i na kraju kompletno zavrsen proizvod.

Danas mnogo igara ima uzasnu pricu, a to gledaju da nadomeste kvalitetnom grafikom. Sto se tice same atmosfere, tesko je diskutovati jer ne vole svi isto.

Kompletno zavrsene igre znacile su da nema ekstra dodataka, bonus sadrzaj za pljackanje musterije. Igra izadju gotova u celosti. Danas dobijete assassin's creed odiseju, a dodatno kupujete skinove ako se ne varam.

Da li je dusa igara umrla zbog pohlepe proizvodjaca, a to nadomestuju jakom grafikom?
Dodacu da witcher igra predstavlja odlican primer starih igara uz modernu grafiku.
pamtim mario broz, onda ona igra di organizujes gradove a pocnes od ledine, ....................pa onda ono kad sa avionom bombardujes kerbelu u iraku...................
a bila i jedna super igra sa 007 tamo negde , valjda oko Murmansk u Rusiji................

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.008
pamtim mario broz, onda ona igra di organizujes gradove a pocnes od ledine, ....................pa onda ono kad sa avionom bombardujes kerbelu u iraku...................
a bila i jedna super igra sa 007 tamo negde , valjda oko Murmansk u Rusiji................
To ti je Sim City, cusis mi na :lol: Postoje bar dva free klona, Lincity, klon koji lici na SimCity 1 classic iz 1989 i Lincity-NG koji lici na SimCity 3000...

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.778
Meni je jako drago kad vidim da se radi na usavršavanju Heroes of might and magic III igre. Entuzijasti rade različite ekspanzije. Recimo, kada dodaju izgled za heroja i dodatne skillove:

advanced_classes_mod_grand.jpg

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.692
Meni se igra Sid Meir's Pirates...
Пирати... Ово сам играо још на комодору, после и на ПЦју :aha2:

Ima open source clone.Možda i lepše od originala, 3D grafika Windows
Занимљиво, занимљиво :aha2:

jao jeste,.....sim citi. Posle dosle verzije sa bolju grafiku. Mislim da bila i verzija 2000.
И то сам играо... Узмем прво да поравнам терен, поставим мало водопада за хидроелектране, па кренем :lol:
Умео сам да премрежим практично целу мапу са улицама... Шаблон, да остане 6 пута 6 поља за зонирану градњу, зауставим време, провучем далековод и водовод, па само гледам како расте :)

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.008
Пирати... Ово сам играо још на комодору, после и на ПЦју :aha2:

Занимљиво, занимљиво :aha2:

И то сам играо... Узмем прво да поравнам терен, поставим мало водопада за хидроелектране, па кренем :lol:
Умео сам да премрежим практично целу мапу са улицама... Шаблон, да остане 6 пута 6 поља за зонирану градњу, зауставим време, провучем далековод и водовод, па само гледам како расте :)
Ja sam u citiju stigao do nivoa da postabljam one svemirske gradove (ona figura astronauta a grad je pod staklenom opnom) i onda se populacija enormno poveća.Pa polako rušiš stari funkvionalni grad i postavljaš to.Ceo grad sam išpartao tim astronautima i smatrao sam da će nešto da se desi, da sam obrnuo igricu ali nije bilo ničeg.Igra se do beskonačnosti nema cilja

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.692
Ja sam u citiju stigao do nivoa da postabljam one svemirske gradove (ona figura astronauta a grad je pod staklenom opnom) i onda se populacija enormno poveća.Pa polako rušiš stari funkvionalni grad i postavljaš to.Ceo grad sam išpartao tim astronautima i smatrao sam da će nešto da se desi, da sam obrnuo igricu ali nije bilo ničeg.Igra se do beskonačnosti nema cilja
Сећам се постављања неких караконџула, али цео град под стакленом опном... Мислим да до тога нисам стизао :lol:
Није ми био циљ да имам "милион милиона" становника.

sreckom92

Ističe se
Poruka
2.358
Могу и сад да се нађу игре са ''душом'', него су често затрпане у мору неквалитетног садржаја.
Приче у старијим играма су подигле стандард квалитета. Данас се итекако могу наћи приче истог квалитета као некад. Него кад се навикнеш на један ниво квалитета, он ти и досади, па тражиш боље.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.