Šta se to dešava sa ovim narodom ?

InternetExplorer

Domaćin
Poruka
3.625
naravno da je istina , glasovi razuma se ucutkuju
Upravu je 100% sve sto je rekao. Ima jedan problem. Ne znamo ono sto nije rekao. I ima jos jedan problem. Sta je mislio da postigne ovako. Da osnuje svoj ogranak unutar crkve ili da izvrsi medijski pritisak na poglavare crkve? Ili eto da pokaze narodu kako postoji i poneki normalan pop. Kad se uhvatio u igru znao je koja su pravila. To se tako ne radi, ne cudi me sto je dobio packu. Ako je hteo da se zalaze za razum nije trebao da postaje pop.

sasasta

Buduća legenda
Poruka
27.526
Upravu je 100% sve sto je rekao. Ima jedan problem. Ne znamo ono sto nije rekao. I ima jos jedan problem. Sta je mislio da postigne ovako. Da osnuje svoj ogranak unutar crkve ili da izvrsi medijski pritisak na poglavare crkve? Ili eto da pokaze narodu kako postoji i poneki normalan pop. Kad se uhvatio u igru znao je koja su pravila. To se tako ne radi, ne cudi me sto je dobio packu. Ako je hteo da se zalaze za razum nije trebao da postaje pop.
mozda stvarno veruje u isusove reci

istina i duhovne vrline

south railroad

Domaćin
Poruka
4.343
naravno da je istina , glasovi razuma se ucutkuju

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1762413
Crkva Hristova je Saborna Crkva. Ta sabornost se izmedju ostalog ogleda u jedinstvu i saglasnosti u vezi sa bilo kojim pitanjem. Svaka od pomesnih Crkava moze na svojim sabornim zasedanjima doneti neke lokalne odluke oko bilo kojih stvari osim osnovnih,dogmatskih. To sto je Ruska donela odluku o dezinfikovanju kasicice, vazi za verne u Rusiji i oni se ne bi trebali buniti ni za trenutak. Tako je saborno odluceno i tu se prica zavrsava.
Kod nas jos uvek nema takve odluke i nastavlja se po starom. Onog trenutka ako bi Sabor odlucio da se to promeni mozemo samo reci AMIN i nastaviti sa pricescivanjem dezinfikovanim kasicicama. Ako se donese takva odluka, donece se samo zato da se ne sablaznjava narod tj. oni koji su izvan Crkve. Ali ako takvo sablaznjavanje bude upereno na osnove vere Pravoslavne, samu Liturgiju ili samo Pricesce, onda se slobodno mogu i zatvori otvoriti da prime i svestenstvo i narod. Nije ni prvi ni poslednji put.
Sto se mene licno tice, mogu ispred mene u redu za pricest stajati pet zombija, pet obolelih od kuge, od side, i svega i svacega ... i bez trunke razmisljanja o bilo kakvoj zarazi cu prici da se nedostojan, pricestim iz te iste kasicice jer kao Hricani imamo i zapovest Ap. Petra koji kaze 1.Pet.3.14... А страха се њихова не бојте, нити се плашите; Opreznost imam ali ne i panicni ili prekomereni strah.

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
28.137
Sto se mene licno tice, mogu ispred mene u redu za pricest stajati pet zombija, pet obolelih od kuge, od side, i svega i svacega ... i bez trunke razmisljanja o bilo kakvoj zarazi cu prici da se nedostojan, pricestim iz te iste kasicice jer kao Hricani imamo i zapovest Ap. Petra koji kaze 1.Pet.3.14... А страха се њихова не бојте, нити се плашите; Opreznost imam ali ne i panicni ili prekomereni strah.
Svaka cast na hrabrosti i a ti iskreno zelim da te ne dotakne ovaj virus

sasasta

Buduća legenda
Poruka
27.526
Crkva Hristova je Saborna Crkva. Ta sabornost se izmedju ostalog ogleda u jedinstvu i saglasnosti u vezi sa bilo kojim pitanjem. Svaka od pomesnih Crkava moze na svojim sabornim zasedanjima doneti neke lokalne odluke oko bilo kojih stvari osim osnovnih,dogmatskih. To sto je Ruska donela odluku o dezinfikovanju kasicice, vazi za verne u Rusiji i oni se ne bi trebali buniti ni za trenutak. Tako je saborno odluceno i tu se prica zavrsava.
Kod nas jos uvek nema takve odluke i nastavlja se po starom. Onog trenutka ako bi Sabor odlucio da se to promeni mozemo samo reci AMIN i nastaviti sa pricescivanjem dezinfikovanim kasicicama. Ako se donese takva odluka, donece se samo zato da se ne sablaznjava narod tj. oni koji su izvan Crkve. Ali ako takvo sablaznjavanje bude upereno na osnove vere Pravoslavne, samu Liturgiju ili samo Pricesce, onda se slobodno mogu i zatvori otvoriti da prime i svestenstvo i narod. Nije ni prvi ni poslednji put.
ne mozes ti donositi odluke u tudje ime

ako tebi nije zao da se razbolis zbog svoje vere , to je tvoja stvar i niko ti to ne bi trebao zabraniti

ali ako tvoja bolest , zarazna u ovom slucaju , moze da utice na tvoju okolinu

pa da se tvoj komsija, rodjak , kolega , dete , ili bilo ko razboli zbog tvog izbora- to nije tvoja stvar

sasasta

Buduća legenda
Poruka
27.526
a * sabornost* samo znaci da se oni dogovaraju o svojim postupcima ,

ne i da su ti postupci ispravni

evo samo pravoslavne da posmatramo

ruska i srpska - razliciti stavovi, neko tu nije u pravu

da li je zbog toga , sto nije u pravu u vezi neke odluke neko manji vernik ?

south railroad

Domaćin
Poruka
4.343

ako tebi nije zao da se razbolis zbog svoje vere , to je tvoja stvar i niko ti to ne bi trebao zabraniti

pa da se tvoj komsija, rodjak , kolega , dete , ili bilo ko razboli zbog tvog izbora- to nije tvoja stvar
Potvrdjeno je da virus ostaje oko pola sata u vazduhu posle iskasljavanja nekog obolelog. To sigurno znas . Zasto onda ides u prodavnicu? Zasto se vozis tramvajem ili u kolima sa nekim? Kako se usudjujes da izadjes na ulicu i time kasnije ubijes nekog? Kako si se sve to usudjivao prosle ili preprosle godine? Da li si svestan koliko si ljudi pobio samo zato sto se kreces i sto si ziv? ..... Vidis kako oblande mogu biti glupe?

sasasta

Buduća legenda
Poruka
27.526
Potvrdjeno je da virus ostaje oko pola sata u vazduhu posle iskasljavanja nekog obolelog. To sigurno znas . Zasto onda ides u prodavnicu? Zasto se vozis tramvajem ili u kolima sa nekim? Kako se usudjujes da izadjes na ulicu i time kasnije ubijes nekog? Kako si se sve to usudjivao prosle ili preprosle godine? Da li sis vesan koliko si ljudi pobio samo zato sto se kreces i sto si ziv? ..... Vidis kako oblande mogu biti glupe?
pazim se i pazim druge

ne trcim da se razbolim niti da zarazim dalje

a kad se desi , desi se, takav je svet.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
29.987
Austdrjski mnistar Kurc, rekao da ce uskoro poceti umiranje.
Da ce vecina izgubiti nekog svog?
Eto to su njemu njegovi strucnjaci rekli.
Mozda, videcemo?
Molimo se da nas Bog sacuva.
Ali u ovoj krizi vidimo da svi ti strucnjaci veze sa vezom nemaju.
Ili je ovaj virus izvanzemaljski da tako kazem, ili svet nema strucnjake.
Sva ta nauka je prevara.
Nezna nista?

Koslav75

Iskusan
Poruka
5.322

Жао ми је, али шта год ти причао и кукамавчио овдје тешко ће се ишта због тебе промјенити, сем тога зашто покушаваш створити осјећај кривице код вјерника СПЦ?
Којој нацији ти припадаш по рођењу, да ли је у питању грижа савјест па би ти било лакше кад би имао саучеснике :lol:?

sasasta

Buduća legenda
Poruka
27.526
*Uvodnu rec je imao patrijarh Pavle i on je tom prilikom ispricao pricu iz svog iskustva kako je pricescivao na samrti ljude obolele od side.

Pritom je rekao kako je posle kasicicu kojom je bolesnika pricestio dezinfikovao a papir koji je pritom koristio spalio, objasnivsi kako i mi ljudi treba da ucinimo sta je do nas da sprecimo sirenje tako jedne teske bolesti.*

27.03.2003

eto pameti , kao i ove dole reci jovana zlatoustog

ali verniku vise vredi neki pop sta mu kaze

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
29.987
Pompa
A ovamo virus i na cipelama poneseš. I šta? Izoluješ se odeš do prodavnice, kad na trotoaru virus. Naravno poneseš ga sa sobom i zaraziš celu porodicu.
Da li je to normalno šta nam sve serviraju, ceo svet su zarazili panikom.
Ni nos više ne čačkam i ne vadim blago zato što mi u podvesti da ne diram usta oči i nos. :D
Pa nesto sto ne moras ne trebas da radis.
Postoje stvari koje ne mozes da izbegnes.
Ali postoje stvari koje mozes.

Kada odes u restoan zasto ne jedes iz nekog tanjira iz kojeg je neko vec jeo?
I ovako ce hrana otici u stomak pa napolje.
Jeo iz cistog ili necistog tanjira.

Ali ocigledno je da danas imamo razne vrste fariseja, Saduceja, Zilota, Knjizevnika, itd.
Kao u Hrisoivo vreme.
I protiv svih se on borio.

Сале

Legenda
Poruka
55.833
Pa nesto sto ne moras ne trebas da radis.
Postoje stvari koje ne mozes da izbegnes.
Ali postoje stvari koje mozes.

Kada odes u restoan zasto ne jedes iz nekog tanjira iz kojeg je neko vec jeo?
I ovako ce hrana otici u stomak pa napolje.
Jeo iz cistog ili necistog tanjira.

Ali ocigledno je da danas imamo razne vrste fariseja, Saduceja, Zilota, Knjizevnika, itd.
Kao u Hrisoivo vreme.
I protiv svih se on borio.
Ti si pogrešio nešto, da se Isus borio on bi ih satro ne bi im opraštao na krstu

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.