Sta se promenilo u zadnjih godinu dana?

Lux Operone

Početnik
Poruka
11
Ove godine, nakon povratka u grad od oko 50.000 stanovnika u Srbiji u kome sam odrastao, primetio sam jednu ogromnu razlku u odnosu na proslu godinu kada sam takodje proveo par nedelja u tom gradu. Naime, sada sam primetio da u je u ovom mom gradu zatvoreno oko 75% privatnih radnji koje su prosle godine bile otvorene. Mnoge od tih radnji, restorana, kasapnica, shopova u kojima sam prosle godine kupovao stvari, sada "zvrji" prazno i zatvorene su. Prosle godine su te iste radnje bile pune robe, zivopisne, mnogo toga se moglo kupiti, ove godine ne mogu da poverujem da je toliko mnogo od tih istih radnji zatvoreno. Izgleda prilicno zalosno. Tesko mi je da nadjem odgovor na ovo i sta se to toliko promenilo u roku od samo godinu dana da su sve ove male privatne radnje sada zatvorene i izvan posla?

Ove godine, nakon povratka u grad od oko 50.000 stanovnika u Srbiji u kome sam odrastao, primetio sam jednu ogromnu razlku u odnosu na proslu godinu kada sam takodje proveo par nedelja u tom gradu. Naime, sada sam primetio da u je u ovom mom gradu zatvoreno oko 75% privatnih radnji koje su prosle godine bile otvorene. Mnoge od tih radnji, restorana, kasapnica, shopova u kojima sam prosle godine kupovao stvari, sada "zvrji" prazno i zatvorene su. Prosle godine su te iste radnje bile pune robe, zivopisne, mnogo toga se moglo kupiti, ove godine ne mogu da poverujem da je toliko mnogo od tih istih radnji zatvoreno. Izgleda prilicno zalosno. Tesko mi je da nadjem odgovor na ovo i sta se to toliko promenilo u roku od samo godinu dana da su sve ove male privatne radnje sada zatvorene i izvan posla?
Ja živim u Hrvatskoj,u gradu slične veličine i mogu ti reći da je i kod nas slična situacija. Samo što se to nije dogodilo nedavno, nego postepeno i pred nekih 10-tak godina.
Stvar je u trgovačkim centrima. Ljudi idu u trgovačke centre, veći izbor, jeftinije stvari, besplatan parking i sve na jednom mjestu.
Mala trgovina ne može držati korak s velikim centrom, to je tako, a i centri će teško izdržati korak s internet trgovinom u budućnosti.
Kod nas i u Zagrebu imaš sve više praznih trgovina.
Ima nas sve manje, treba manje stvari, a većina voli sve kupovati na jednom mjestu i tamo gdje je povoljnije.

Ove godine, nakon povratka u grad od oko 50.000 stanovnika u Srbiji u kome sam odrastao
Koliko ima stanovnika bez okolnih mesta,samo to tvoje?
Jer mali grad ima minimum pet hiljada stanovnika na svojoj teritoriji.Dok grad u smislu velikog ima preko sto hiljada stanovnika,veoma je velika razlika.

, primetio sam jednu ogromnu razlku u odnosu na proslu godinu kada sam takodje proveo par nedelja u tom gradu.
:tick:
Naime, sada sam primetio da u je u ovom mom gradu zatvoreno oko 75% privatnih radnji koje su prosle godine bile otvorene.
Svuda je to tako ako prodjes nasom zemljom videces istu sliku.
Mnoge od tih radnji, restorana, kasapnica, shopova u kojima sam prosle godine kupovao stvari, sada "zvrji" prazno i zatvorene su.
Prosle godine su te iste radnje bile pune robe, zivopisne, mnogo toga se moglo kupiti, ove godine ne mogu da poverujem da je toliko mnogo od tih istih radnji zatvoreno.
Izgleda prilicno zalosno.
Mrtvo.
Tesko mi je da nadjem odgovor na ovo i sta se to toliko promenilo u roku od samo godinu dana da su sve ove male privatne radnje sada zatvorene i izvan posla?
Previse para treba za dadzbine a nije dovoljno visoka kupovna moc stanovnistva.

Back