Sta se nalazi sa vase druge strane straha?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
35.061
FWhnSp4WYAIOy26.jpeg


Moj odgovor je ne znam 🤷‍♀️ da li vi to znate / da li vi razumete sebe?
 
Postoji mnogo načina oslobađanja od straha i brige kao što su upotreba droga, seksualna stimulacija, san i prisustvo drugih. Jedan od najdjelotvornijih načina
da se oslobodimo straha je agresivnost. Kada se osoba može osloboditi pasivnog stanja straha i počne napadati, nestaje bolna priroda straha
 
Dopada mi se ovo moze li u privatnoj poruci nesto detaljnije ako nije za pisanje ovde.Hvala.
Ono čemu se opireš samo ti više dolazi,bežiš ali ne uspevaš da pobegneš. Uz to se i plašiš. Kad staneš,prihvatiš,digneš ruke od bežanja ili šbb-kbb pokušaja da rešiš to nešto u grču,kažeš samo :"Evo,udri,neka bude kako bude". Prihvatiš svaki mogući ishod. I odjednom nema straha,slobodan si.
 
Ono čemu se opireš samo ti više dolazi,bežiš ali ne uspevaš da pobegneš. Uz to se i plašiš. Kad staneš,prihvatiš,digneš ruke od bežanja ili šbb-kbb pokušaja da rešiš to nešto u grču,kažeš samo :"Evo,udri,neka bude kako bude". Prihvatiš svaki mogući ishod. I odjednom nema straha,slobodan si.
Da se ne stavlja teret previse razmisljanja analiziranja vec preventive koliko ima mogucnosti te sta bude bice?
Dopada mi se ovo.
 
Da se ne stavlja teret previse razmisljanja analiziranja vec preventive koliko ima mogucnosti te sta bude bice?
Dopada mi se ovo.
Da,upravo to. Jer budućnost ne možemo predvideti,ne znamo unapred ishode situacija,i onda je strah zapravo besmislen. On je dobar samo u slučaju neposredne životne opasnosti jer nas štiti,van toga je apsurd i potpuno mentalni konstrukt. Naravno,sve je to lako reći,teško je živeti tako. Meni prijatelji kažu da imam "Terminatora" u glavi :malav:
 
Da,upravo to. Jer budućnost ne možemo predvideti,ne znamo unapred ishode situacija,i onda je strah zapravo besmislen.
🐳 Koliko je to izvodljivo ...kako je izvodljivo?
On je dobar samo u slučaju neposredne životne opasnosti jer nas štiti,
Da se sklonimo kad neko ne zna da stane na pesackom...popije...ne zna da se ponasa...🐳...?
van toga je apsurd i potpuno mentalni konstrukt.
Kako ga izbeci?
Naravno,sve je to lako reći,teško je živeti tako.
Koji je Vas nacin za to?
Meni prijatelji kažu da imam "Terminatora" u glavi :malav:
Sta to znaci?🐳
 
Moje misljenje da moze svasta biti sa druge strane straha.
Ocekivanja, nepoverenje,moranje, iskustvo i neiskustvo znanje i neznanje glupost pa cak i idiotizam zbog cega se i lako gubi zivot a po meni jedna od najgorih stvari koja moze biti sa druge strane straha je paraliza sok i posmatranje.
Nazalost imao sam prilike da vidim ljude koji sokirani gledaju kako im se najblizi dave ili padaju pored njih ili ih napada copor pasa ili ljudi itd.
U svakom slucaju mislim da je strah odlican za odrastanje i ucenje da bi se kao klinci sacuvali.Al opet treba i paziti da se ne navuku i pokupe nerelani strahovi fobije od svega i svacega od starijih u okolini od zivotinja u okolini od informacija sa neta iz filmova itd.Najgore je plasiti decu ili kada neko prica pored deteta ja se bojim grmljavine, pasa ptica zmija zaba mrava itd.Deca to znaju podsvesno pokupiti i posle nekog vremena ako slucajno izleti koka ispred njih eto nerealnog straha od pernatih zivotinja. Neko uspe da se oslobodi nekih strahova a neko ih vuce kroz celi zivot.
Mnogi ljudi su izgubili zivote i delove tela zbog neznanja i nedostatka straha.Razne masine brza voznja itd.itd.
Dolaskom znanja i pravih informacija strah vise nebi trebao da ima toliku ulogu u nasim zivotima tako da nas polako napusta.
 

Back
Top