Šta se krije iza povlačenja lekova koje mnogi piju?

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.842
Pre desetak dana, pod čudnim okolnostima, iz apoteka su povučene pojedine serije lekova ranitidina, proizvedenog u „Hemofarmu”, i ranisana, proizvedenog u leskovačkom „Aktavisu”, sa šturim obrazloženjem da je u supstanci za ranitidin pronađena nečistoća, skraćeno NDMA, za koju, kako kažu iz Evropske agencije za lekove, trenutno ne postoje podaci o štetnosti po ljudski organizam.
Istovremeno, Agencija za lekove Srbije ističe da do sada nije evidentiran nijedan slučaj koji bi ukazivao na povećan rizik za zdravlje pacijenata. Ipak, ta agencija savetuje pacijentima da se, ako primete neželjeno dejstvo leka, jave direktno agenciji. Koja su neželjena dejstva – nije objašnjeno.
I onda sledi nešto čudno. „Hemofarm” dobrovoljno povlači iz upotrebe sve serije ranitidina, kako kažu, iz predostrožnosti i u cilju zaštite javnog zdravlja. Nije rečeno ni ko je odgovoran za čistoću materijala za ranitidin ni koliko će da košta dobrovoljno povlačenje leka iz upotrebe.
Lekar sam i više godina koristim ranitidin, a ipak sam se našao u čudu, jer nisam načisto koje znake treba da zapazim da bih posumnjao na štetno dejstvo NDMA. Ako ja ne znam, šta je tek ostalo za laike?
Pravi razlog zbog kojeg se ranitidin žurno uklanja iz upotrebe još nije saopšten javnosti. Očekujem od Ministarstva zdravlja i nadležnog ministra da razjasne celu ovu zavrzlamu.

https://www.krstarica.com/zdravlje/tegobe/sta-se-krije-iza-povlacenja-lekova-koje-mnogi-piju/

Pazte sad trovanje i ubijanje ljudi,zaradu i trgovinu zdravljem neko nazove zavrzlamom
 
72335643_3112367155441489_5774328515788800000_n.jpg
 
Da, tako stoji svuda i na svim jezicima, ne razumem zasto se ljudi cude.
Koliko sam ja razumela neka osnovna supstanca proizvodi se u Indiji i ispostavilo se da
je bas ta koju kasnije koriste svi proizvadjaci tog leka " prljava".

To nije tacno,bakterije su najjaci organizmi mogu da podnesu mnogo toga...Doktori danas sve manje prepisuju pencilin,jer bakterije pocinju da budu imune na pencilin...
Cak negde sam procitao da su naucnici otkrili neke batkerije u okeanu na dubini oko 8 kilometara,a covek kad se nalazi na dubini od 250 metara,to je isto kao da stavis teg od 25 kilograma na mali prst...
 
To nije tacno,bakterije su najjaci organizmi mogu da podnesu mnogo toga...Doktori danas sve manje prepisuju pencilin,jer bakterije pocinju da budu imune na pencilin...
Cak negde sam procitao da su naucnici otkrili neke batkerije u okeanu na dubini oko 8 kilometara,a covek kad se nalazi na dubini od 250 metara,to je isto kao da stavis teg od 25 kilograma na mali prst...
A o kakvim je bakterijama sada rec?
Sta nije tacno? Da je ta supstanca "prljava i opasna"? Pa valjda svetska organizacija
za zdravlje to bolje zna od tebe.
 
A o kakvim je bakterijama sada rec?
Sta nije tacno? Da je ta supstanca "prljava i opasna"? Pa valjda svetska organizacija
za zdravlje to bolje zna od tebe.

Jesi ti svestna da su lekovi ustvari batkerije koje 'pomazu' organizmu ?
Isto kao da si rekla 'pa valjda centralna banka bolje zna od tebe', banka 'pomaze' ljudima tako sto daje kredit,ali ti ces vratiti 20 % vise novca nego sto si uzela.... Tako je i farmaceutskom mafijom... To sto ti ne zelis da preuzmes odgovornost za svoj zivot,nego se kljukas lekovima...
Treba ti vremena da shvatis kako svet fukcionise...
 
Rajka ne kapiras da je Svetska organizacija za zdravlje u stvari leglo mafije, slično kao i MMF i FIFA..

Ali ne mozes ti da objasnis ljudima, mi trebamo da se bavimo higijenom i preventivom da ne bi dolazilo do bolesti...
Cak sam slusao jednog psihologa koji kaze, citiram: 'kokain je u malim kolicinama zdrav, ali ako se pretera moze doci do posledica, pa i do smrti'...
 
Jesi ti svestna da su lekovi ustvari batkerije koje 'pomazu' organizmu ?
Isto kao da si rekla 'pa valjda centralna banka bolje zna od tebe', banka 'pomaze' ljudima tako sto daje kredit,ali ti ces vratiti 20 % vise novca nego sto si uzela.... Tako je i farmaceutskom mafijom... To sto ti ne zelis da preuzmes odgovornost za svoj zivot,nego se kljukas lekovima...
Treba ti vremena da shvatis kako svet fukcionise...
Ne dao ti bog da moras da pijes lekove.ne bi tako pricao i pisao.
 
Žalosno je kada vidiš , mladu osobu koja pije šaku lekova 3x dnevno...
Aj za stare to je i normalno, njima se iovako gasi sve polako...

Ali roditelji prave idiote od dece, jesi ti nekad video da roditelji idu na kontrole pre nego sto naprave dete? I posle nastane bolestan plod i rodi se dete sa nekim problemima zbog bolesnih roditelja...
I onda imas one scene kako roditelji daju svojoj maloj deci kolu, bobe, slatkise, telefone...To samo rade kako bi imali manje obaveza sa decom...
 
Ima i toga ali ne preteruj.

Iskreno govorim, mozda ovo nekome zvuci veoma grubo, ali je istina.
Bolestan plod moze nastati iz dva razloga:
1. ako su roditelji bolesni
2. ako doktor nije bio pazljiv u toku porodjaja i povredi bebu...
A dete treba uciti da se zdravo hrani, takodje treba vaspirati od malena dete, lako je oblikovati detetu karakter, ali kod odraslog coveka je veoma tesko...
 

Back
Top