Шта се дешава са душом после смрти? Православни опис првих 40 дана након умирања

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.177
Nije rec. o tihiju i mom sinu nego o bogu biblijskom.Ko ce uci u raj po bibliji.Ko nosi hrista njegovog sina u sebi.Znaci taj koji nosi lik hrista u sebi i voli hrista.I njega voli bog.A drugi koji ga se odricu sic.Po biblijskom bogu tako teku stvari.
Kako neko može da recimo mrzi Hrista? Na to si mislio pod "odrekne"? Ispravi me ako grešim.
A ateisti ga ne vole niti mrze, veruju da je možda postojao i to je maksimum.

P

Pojela maca

Gost
Kako neko može da recimo mrzi Hrista? Na to si mislio pod "odrekne"? Ispravi me ako grešim.
A ateisti ga ne vole niti mrze, veruju da je možda postojao i to je maksimum.
istumaci sam nasta se misli mozda i ja nisam.u pravu
Него вам кажем: који год призна мене пред људима признаће и Син човечији њега пред анђелима Божијим;

9. А који се одрече мене пред људима њега ће се одрећи пред анђелима

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.177
istumaci sam nasta se misli mozda i ja nisam.u pravu
Него вам кажем: који год призна мене пред људима признаће и Син човечији њега пред анђелима Божијим;

9. А који се одрече мене пред људима њега ће се одрећи пред анђелима
Hvala ti na odgovoru ali meni još nije sasvim jasno. Kako i šta treba neko da uradi... možda sam trebao da pitam na pitanja o Bibliji. To ću sad.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.260
Da, i to isto pričaju i Jevreji i Muslimani.
Mozda oni pricaju, ali dolaze, a narocito muslimani, da se izlece u manastir Ostrog. I zaista im pomogne, to oni svedoce, kad ga zamole od srca i iskreno.

Nema, to je tacno sto je Tihi napisao, toliko isceljiteljskih moci mostiju svetitelja, kao u pravoslavlju, samo ako im se pristupi cista srca i vere u ozdravljenje, toga nema nigde, ni u jednoj religiji....a moze da "prica" ko sta hoce.

(I to nema veze sa nacijama, da odmah razjasnimo, vec sa pravoslavljem kao celinom).

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
69.939
Mozda oni pricaju, ali dolaze, a narocito muslimani, da se izlece u manastir Ostrog. I zaista im pomogne, to oni svedoce, kad ga zamole od srca i iskreno.

Nema, to je tacno sto je Tihi napisao, toliko isceljiteljskih moci mostiju svetitelja, kao u pravoslavlju, samo ako im se pristupi cista srca i vere u ozdravljenje, toga nema nigde, ni u jednoj religiji....a moze da "prica" ko sta hoce.

(I to nema veze sa nacijama, da odmah razjasnimo, vec sa pravoslavljem kao celinom).
Svete i lekovite mošti čuvaju se i u budističkoj tradiciji. Takođe u staroslovenskoj
veri postoji običaj da se duhovnici sahranjuju u dolmenima, gde se boravi u
blizini njihovih moštiju i smatra se da su lekoviti.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.260
Svete i lekovite mošti čuvaju se i u budističkoj tradiciji. Takođe u staroslovenskoj
veri postoji običaj da se duhovnici sahranjuju u dolmenima, gde se boravi u
blizini njihovih moštiju i smatra se da su lekoviti.
Nisam znala ali dobro, daj neke primere i mesta cudotvornih iscelenja u budizmu kao sto je npr. Ostrog i ne samo on.

Sto se staroslovenske vere tice ako moze daj i tu, samo sto je to vise mitologija nego stvarna danasnja savremena vera.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.342
Izazov pravoslavnoj braci i sestrama.

Postavite nam jedan bibijski tekst koji kaze ovako: DUSA JE BESMRTNA?

Evo ja cu postaviti da je smrtna.

Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će umreti.
Jezekilj 18,20Koja duša zgriješi ona će umrijeti, sin neće nositi bezakonja očina niti će otac nositi bezakonja sinovljega; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.

Ako ne postavite tekst, to ce biti vas dokaz da covek ne zivi posle smrti.
I da dusa nije besmrtna

Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.

Ali vi postavite tekst dusa je besmrtna, i postidite me.
Obrukate me i ja nemam vise sta da kazem.
Ako ne?
Zasto odbacujete istinu?

Poslednja izmena:

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Izazov pravoslavnoj braci i sestrama.

Postavite nam jedan bibijski tekst koji kaze ovako: DUSA JE BESMRTNA?

Jezekilj 18,4Gle, sve su duše moje, kako duša očina tako i duša sinovlja moja je, koja duša zgriješi ona će umreti.
Jezekilj 18,20Koja duša zgriješi ona će umrijeti, sin neće nositi bezakonja očina niti će otac nositi bezakonja sinovljega; na pravedniku će biti pravda njegova, a na bezbožniku će biti bezbožnost njegova.

Ako ne postavite tekst, to ce biti vas dokaz da covek ne zivi posle smrti.
I da dusa nije besmrtna

Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.

Ali vi postavite tekst dusa je besmrtna, i postidite me.
Obrukate me i ja nemam vise sta da kazem.
Ako ne?
Zasto odbacujete istinu?
U prvom slučaju se pod dušom misli na čovjeka. Kao kad kažeš da je na nekom skupu bilo 5 hiljada duša (ljudi).

Tekst iz Propovjednika je filozofske prirode i govori o ništavnosti/prolaznosti čovjekovog života.

A ti sad ti raspravi sa Hristom oko sljedećih riječi: "Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo jer vam dušu ne mogu ubiti".

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.342
U prvom slučaju se pod dušom misli na čovjeka. Kao kad kažeš da je na nekom skupu bilo 5 hiljada duša (ljudi).

Tekst iz Propovjednika je filozofske prirode i govori o ništavnosti/prolaznosti čovjekovog života.

A ti sad ti raspravi sa Hristom oko sljedećih riječi: "Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo jer vam dušu ne mogu ubiti".
Ma pitanje ne glasi sza ti mislis.
Vec si trebao da das trsäazeni tekst.

Posto nisi.

Sami ste dokazali da u Bibliji ne postoji tekst koji kaze da je dusa besmrtna.
Cak postoji koji kaze da je smrtna.
Hvala.

I da ucenje o besmrtnosti duse nema nista sa Bogom, biblijpm i hriscanstvom.

Samo uocavamo sta je istina.
A vi slobodno verujte sta zelite.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.342

Bravo.
Znaci dusa bä nije besmrtna moze se ubiti.
Neho opet si izbegao da nam das tekst koji ksze: DUSA JE BESMRTNA?

Glavno ucenje crkve a u Bibliji nema ni jedna rec?

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Bravo.
Znaci dusa bä nije besmrtna moze se ubiti.
Neho opet si izbegao da nam das tekst koji ksze: DUSA JE BESMRTNA?

Glavno ucenje crkve a u Bibliji nema ni jedna rec?
Evo jos jednom: "Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo jer vam dušu ne mogu ubiti".

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.342
Evo jos jednom: "Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo jer vam dušu ne mogu ubiti".
Pogledajte ovde gore primer izvrtanja i vadjenja izvan konteksta.
Namerno i svesno izvrtanje istine .
I ovo sebe zove hriscanin?

Zapazite da nije dao tekst, vec svojim recima citirao.

Sada cete videti zasto nije dao tekst.
Jer tekst koji pominje govori da je dusa smrtna.
Matej 10,28I ne bojte se onijeh koji ubijaju tijelo a duše ne mogu ubiti; nego se bojte onoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u grobu.

Znaci tekst koji on citira u stvari kaze da je dusa snrtna a ne da ju niko ne moze ubiti kako je pokusao namerno pogresno da predstavi.

Pravi hriscanin bi odcutao ili kazao nena takav tekst.
Ali ne bi pokusao da prevari citaoce.

Videli ste da postovani vernici crkve nisu mogli da nam postave biblijski tekst koji kaze da je dusa besnrtna.

Zato sto to nije Biblijsko, apostolako i hriscansko ucenje.

Nenam ja problema sa time sta ce da veruju.
Vec sa time kada se govoiri ne istina.
Jer revnost za kucu Bozju jede me.

Psalam 69,9Jer revnost za kuću tvoju jede me i ruženja onijeh koji tebe ruže padaju na me.

C

Cvrc na kub

Gost

Pa ni tvoj primer ne pokazuje smrtnost duše vljer piše: koja duša zgriješi ona će umreti.

Dakle, Ona koja ne zgrješi neće je logičan zaključak jer ako bi duša bila smrtna umirala bi pa zgriješio neko ili ne i onda bi stih bio irelevantan i besmislen.

C

Cvrc na kub

Gost
Pogledajte ovde gore primer izvrtanja i vadjenja izvan konteksta.
Namerno i svesno izvrtanje istine .
I ovo sebe zove hriscanin?

Zapazite da nije dao tekst, vec svojim recima citirao.

Sada cete videti zasto nije dao tekst.
Jer tekst koji pominje govori da je dusa smrtna.
Matej 10,28I ne bojte se onijeh koji ubijaju tijelo a duše ne mogu ubiti; nego se bojteonoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u grobu.

Znaci tekst koji on citira u stvari kaze da je dusa snrtna a ne da ju niko ne moze ubiti kako je pokusao namerno pogresno da predstavi.

Pravi hriscanin bi odcutao ili kazao nena takav tekst.
Ali ne bi pokusao da prevari citaoce.

Videli ste da postovani vernici crkve nisu mogli da nam postave biblijski tekst koji kaze da je dusa besnrtna.

Zato sto to nije Biblijsko, apostolako i hriscansko ucenje.

Nenam ja problema sa time sta ce da veruju.
Vec sa time kada se govoiri ne istina.
Jer revnost za kucu Bozju jede me.

Psalam 69,9Jer revnost za kuću tvoju jede me i ruženja onijeh koji tebe ruže padaju na me.
Dao ti je dobar citat, sad što si slep kod ociju je tvoja odluka dakle:

10:28 I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a duše ne mogu ubiti
Da je duša smrtna, oni koji mogu ubijati telo bi ubijali i dušu ali, oni to ne mogu. Pravo piše a ti ga po običaju i svojoj krivoj "tradiciji" krivo i tumačiš.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.342
Pa ni tvoj primer ne pokazuje smrtnost duše vljer piše: koja duša zgriješi ona će umreti.

Dakle, Ona koja ne zgrješi neće je logičan zaključak jer ako bi duša bila smrtna umirala bi pa zgriješio neko ili ne i onda bi stih bio irelevantan i besmislen.
Stvar je u tome da je ucenje crkve da je svaka dusa besnrtna .
Ne moze umreti nestati biti ubijena
Ali vidimo da nije.
Tu je crkva pogresila.
Zasto bi bezgresna dusa stradala?
Ona nece stradati dok ne sagresi.
Ali cim sagresi hoce
Znaci ni ta nije besmrtna .

C

Cvrc na kub

Gost
Stvar je u tome da je ucenje crkve da je svaka dusa besnrtna .
Ne moze umreti nestati biti ubijena
Ali vidimo da nije.
Tu je crkva pogresila.
Zasto bi bezgresna dusa stradala?
Ona nece stradati dok ne sagresi.
Ali cim sagresi hoce
Znaci ni ta nije besmrtna .
Pa dok ne sagreši ne strada. A dok ne sagreši, nije smrtna.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.342
Pa dok ne sagreši ne strada. A dok ne sagreši, nije smrtna.
Mozes ti da eskiviras koliko hoces ali ljudi to vide da ti istinoljubivost nije princip..
Ne govorimo o tome niti je to besmrtnost sto pokusavas da prodas publici.
.
Po ucenu crkve sagresila ne sagresila dusa je besmrtna.

Ali vidimo sa vasim dokazom da nema takav tekst u biblliji jer to nije njeno ucenje.

Eto ti si sada ziv.
Da li si besmrtan jer si sada ziv?
Znaci nedaj boze predje voz preko tebe i tebi nista?

E to bi bila besmrtnost.

A ne dok ne zgresi besnrtna je?
Dok ne predje voz preko besnrran si?

Nije dzsa besmrtna cim moze da umre kad tad.
Molim za malo ozbiijnosti i postovanja prema onome sto Bog kaze u svojoj reci.

Besmrtan je ovo;

1. Timoteju 6,16Koji jedini ima besmrtnost i prebiva u svjetlosti, kojoj se ne može pristupiti; kojega nitko od ljudi nije vidio, a niti može vidjeti; kojemu čast i vlast vječna! Amen.
Samo Bog ima besnrtnost i niko i nista vise....
Treba samo citati pismo.
Tamo sve pise.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.