Sta raditi?

Sta treba da radimo,da bi smo prosli sa najmanje posledica?

  • Treba uci u NATO

  • Treba praviti savez sa Rusijom

  • Treba ostati neutralan


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Propki

Iskusan
Poruka
5.741
PAZNJA! PRVO PROCITAJ POST,PA TEK ONDA GLASAJ!
Znam da je bila i tema i anketa,ali imam jednostavne cinjenice koje bi mogle da promene stanje na toj anketi(obzirom da glasovi iz anketa ne mogu da se povuku):

I korak:
Neutralnost nije dobra,tako ce i jedni i drugi da nas napadaju.Bolje prici jednoj strani,tako ce nas samo suprotna strana napadati,umesto obe(objasnio sam da cak i nepismen moze da shvati,sto se trudim i u svim postovima).

II korak:
Razmislite,ko je cinio zlo nasem narodu:
Zasto ne treba uciu nato:

1.Bombardovanje 99' -zbog Milosevica,ali svako pametan bi se zapitao: "pa cekaj,ako je za onoliko bombardovanje kriv samo jedan covek,a ameri su imali najbolje tajne agente u to vreme,zar nije jedan mogao da ga smakne,bez da unistava celu naciju?"
Time je podpomognuto siptarima na kosovu i rasparcana jugoslavija.
2.Priznavanje kosova-prvi su priznali nezakonito proglasavanje,jos su poslali vojnike dole,da "odrzavaju mir".Ako pod "odrzavanjem mira" spada zabrana srbima da obnavljaju kuce tamo gde su siptari vecina,i sprecavanje srba gde jesu vecina da stopiraju obnavljanje kuca siptara i jos mnogo primera gde su srbi na KiM ponizavani,a siptarima je sve bilo dozvoljeno,onda im je misija uspesna.

Zasto treba uci u pakt sa rusima:
1.Nista nam nazao nisu uradili.Ako nam nisu pomogli nikada u istoriji(sto nije istina,ali ako bas to zelite da mislite),nisu nam nista ni nazao ucinili.
2.I kada nas nisu branili,nisu bili protiv nas.Nisu nas bombardovali,cak ni njihovi najveci izdajnici(mislim na predsednike,i izdajnike na visokim polozaima u Rusiji).

III korak
Sada glasajte,ali uvazite ove cinjenice,jer samo to i jesu,ovde nije ubaceno moje misljenje niti bilo cije. :D
 
Super,znaci evo jednog neutralca,koji bi da nestanemo za 2 godine :hahaha:

Србија никада не беше у некаквим савезима па опстаде!!!:worth::worth::worth:
А ти га процени на 2 године!!!:eek::eek::eek:

НУТРАЛНОСТ БРЕ!!!

У СЕ И У СВОЈЕ КЉУСЕ!!!

А испод жита,:think::think::think:.............. се зна на коју страну - НА СТРАНУ СОПСТВЕНОГ ИНТЕРЕСА!!!
 
Bili smo van blokova tolike godine i nismo nestali. A mogla je anketa biti i javna.

ne stavljam ja javne ankete
Ali po koju cenu smo opstali?I nismo bili van blokova,bili smo u nato-u,samo ne na papiru.Oslabili smo varsavski pakt,i omogucili nato-u da opstane-to je dovoljno.
 
Poslednja izmena:
I korak:
Neutralnost nije dobra,tako ce i jedni i drugi da nas napadaju.Bolje prici jednoj strani,tako ce nas samo suprotna strana napadati,umesto obe


:think: :dontunderstand:

II korak:
Razmislite,ko je cinio zlo nasem narodu:


mrznja je trenutna a interesi su vecni.


1.Nista nam nazao nisu uradili.


ovo nije istina

Ako nam nisu pomogli nikada u istoriji(sto nije istina,ali ako bas to zelite da mislite)

ovo jeste, tacno je da su nam pomagali kroz istoriju :ok:
 
:think: :dontunderstand:

Ako si neutralan,a na povoljnom si geograf. polozaju,neces ostati neutralan-ili ces se nekom pridruziti,ili ces nestati


mrznja je trenutna a interesi su vecni.


:confused:


ovo nije istina

:dontunderstand:

ovo jeste, tacno je da su nam pomagali kroz istoriju :ok:
 
Samo istinski patriota i rodoljub se zalaze za vojno jaku i ekonomski stabilnu Srbiju,

sto se moze ostvariti samo saradnjom i clanstvom u NATO-savezu;

sve ostalo su eksperimenti koji nam vremenom mogu samo doci glave.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ne stavljam ja javne ankete
Ali po koju cenu smo opstali?I nismo bili van blokova,bili smo u nato-u,samo ne na papiru.Oslabili smo varsavski pakt,i omogucili nato-u da opstane-to je dovoljno.
Mi oslabili Varšavski pakt? Srušio se sam, jednostavno narodi tamo su se osećali porobljenim i to je to. Još je slabija ( da ne kažem nešto drugo ) tvrdnja da smo mi omogućili NATO da opstane. Znači ne bi opstao bez nas?:hahaha:
 
Bili smo van blokova tolike godine i nismo nestali. A mogla je anketa biti i javna.

tada je bilo Tita, a sada je srbija zemlja bullsheeta.....tada su posojala dva bloka, a sada samo jedan......vojna neutralnost je glupost danas isto koliko je nesvrstanost bila genijalna politika onda......

vojnu neutralnost moraju da ti verifikuju i priznaju druge drzave, inace mozes da je okacis o qraz......kao, sada smo mi sebe proglasili neutralnim, i niko ne sme da nas napadne...:hahaha:
 
Temu si postavio tako da braniš tezu saveza sa Rusijom, jasni su tvoji stavovi koje si ponudio u uvodnom postu.
Jednu, najbitniju stvar si smetnuo s uma, a to je da želje nemaju veze s realnošću. Dakle, ono što je najpipavije je stvar dobre procene. Procene šta će se desiti u budućnosti. Svrstavanje na neku stranu u ovom trenutku može biti korisno na kratke staze, no, razvojem događaja se okolnosti mogu promeniti i to u bliskoj budućnosti, a posle nema nazad.
Da dodam, što se tiče neutralnosti, na to utiču mnogi faktori, pre svega, geopolitički položaj. Porediti naš položaj sa položajem Švajcarske je, blago rečeno, obična glupost.
 
Poslednja izmena:
Војно јаки тек не би били ако би у НАТО ушли... За економску стабилност нам треба ЕУ... Дакле, који ће нам НАТО!? :think:

1.КОЛИКО ТОЛИКО ПОШТЕНИ ПОЛИТИЧАРИ!!!
2.ЛУКАВА И ПАТРИОТСКА СПОЉНА ПОЛИТИКА!!!
3.ДОМАЋИНСКИ ОДНОС ПРЕМА ОНОМ ШТО ИМАМО!!!
4.РАД, РАД И САМО РАД!!!
 
Неутралнос у сваком случају са интезивним праћењем стања у Бриселу и Москви. Само недговорна политика може Србију да прикључи НАТО пакту, али та би политика била промењена врло брзо демократским путем.
Најбоља је неутралност али не по сваку цену, јер нас тако неутралне неће оставити на миру, тежити ка Европској Унији, али и тражити посматрачко место у Шангајској организацији, што би сигурно приморало запад да прекине лобирање по свету за признавање јужне покрајине за државу.
Због пропуста из прошлости нашли смо се у компликованој ситуацији, а тренутни политички врх није дорастао проблему тако да нам је само остало да се надамо срећи.
 
Неутралнос у сваком случају са интезивним праћењем стања у Бриселу и Москви. Само недговорна политика може Србију да прикључи НАТО пакту, али та би политика била промењена врло брзо демократским путем.
Најбоља је неутралност али не по сваку цену, јер нас тако неутралне неће оставити на миру, тежити ка Европској Унији, али и тражити посматрачко место у Шангајској организацији, што би сигурно приморало запад да прекине лобирање по свету за признавање јужне покрајине за државу.
Због пропуста из прошлости нашли смо се у компликованој ситуацији, а тренутни политички врх није дорастао проблему тако да нам је само остало да се надамо срећи.

ae , napisi ti nama , sta je vojna neutralnost ,i kako se stice.......:think:

i wtf is sada "sangajska organizacija"???:hahaha:.....mrzi me da googlam, a pojma nemam ....:hahaha:
 
1.КОЛИКО ТОЛИКО ПОШТЕНИ ПОЛИТИЧАРИ!!!
2.ЛУКАВА И ПАТРИОТСКА СПОЉНА ПОЛИТИКА!!!
3.ДОМАЋИНСКИ ОДНОС ПРЕМА ОНОМ ШТО ИМАМО!!!
4.РАД, РАД И САМО РАД!!!

Већ ти је брате ово прво немогуће... :lol: Четврто и пето... Е, баш то је ЕУ. :) Ма то све ОК, него поента је... НАТО нам не треба!
 
ne stavljam ja javne ankete
Ali po koju cenu smo opstali?I nismo bili van blokova,bili smo u nato-u,samo ne na papiru.Oslabili smo varsavski pakt,i omogucili nato-u da opstane-to je dovoljno.

pa bili smo i u savezu Rusije i Belorusije 98.-99. godine , bilo na Dnevniku , izglasala skupstina , vlada ...sve po PS-u , tako da smo i taj film vec gledali
 
Mi oslabili Varšavski pakt? Srušio se sam, jednostavno narodi tamo su se osećali porobljenim i to je to. Još je slabija ( da ne kažem nešto drugo ) tvrdnja da smo mi omogućili NATO da opstane. Znači ne bi opstao bez nas?:hahaha:

:lol:
ja rek'o polozaj nam je br'te strava.naci ovo,ono...........opstali bi oni,naci,al' br'te nas sta su ruje mogle da urade preko nas,naci nisi svestan :hahaha:

Al ozbiljno,da smo bili u varsavskom paktu,grcka bi prva bila u opasnosti,pa bi izasla iz nato-a,mozda bi bila "vojno neutralna".A ja sam rekao lepo: neutralnost nije dobra,i zemlje sa povovljnim geograf. polozajem NEMOGU biti neutralne.Kad-tad ce nekoj strani biti potrebno da predje preko nje
 
Poslednja izmena:

Back
Top