Sta raditi sa omladinom?

Imamo dve grupe koje imaju problem...
Grupa od 16 do 32 godine i grupu maloletnika od 10-16 godina

Sta cemo sa njima...

Da pojasnim prvo ovu prvu grupu..
To su osobe koje bi trebalo da su u vrhu svoje snage i psiholoskih sposobnosti , a valjda i intelektualnih sposobnosti, ali nisu....nije im neki vrh , to kazem..

Navikli na stremljenje i bleju , nelogicnosti i ljigavost, oni su nova generacija koja prihvata od svega samo laganice, a ostalo je tu da se mulja i krsi....

Stvoriti takvih 16 generacija je poprilican problem za svako drustvo , pa i Srpsko...
Imas mnogo neuravnotezenih osoba, sa psiholoskim i dushevnim problemima, nemas izgradjene potencijale i dobro imas urusene vizije i planove, to se jos i da ispraviti u nekom drugom sistemu i drustvu , sa drugim shvatanjiima sta je mogucnost , jer to je najveci problem....

Kad starije generacije ne vide mogucnost drugacijeg puta, a mladje generacije osim toga ne vide ni sposobnost kojom bi mogli to da ostvare osim na prepad i na brzu grebku...to garantuje stabilnost parazitiranja na duzi period...kakva god bila zaposlenost i produktivnost, osnova je parazitizam..
Pri tome se starije generacije drze u nesposobnosti da bi podrzale tu sliku , tj one parazitiraju jer su blokirane na razne nacine...administracijom ili guranjem na siromastvo troskovima i slabim primanjima..

Ostaje problem koji je tema, sta sa ove dve grupe mladih ljudi...
Prvi su u svom prajmu ali se snalaze radom na poslovima novog milenijuma....influenserstvo i kriminal..

Relax, Srbije je otisla u 3 lepe. Sve cool, prodavace organe a ribe ce da dudlaju pimpeke muslijama koje dolaze u Srbiju. Sve po planu.

Ne titrati im.

Znaci, neka se neka maloletnica lozi na krimosa koliko god hoce, ali ne da je posle stite brat, otac i drzava kada bude trte-mrte.

Neka nauci da snosi posledice svojih retard izbora, ma koliko da ima godina.

Sta cemo sa njima...

To su osobe koje bi trebalo da su u vrhu svoje snage i psiholoskih sposobnosti , a valjda i intelektualnih sposobnosti, ali nisu....nije im neki vrh , to kazem..

Navikli na stremljenje i bleju , nelogicnosti i ljigavost, oni su nova generacija koja prihvata od svega samo laganice, a ostalo je tu da se mulja i krsi....

Stvoriti takvih 16 generacija je poprilican problem za svako drustvo , pa i Srpsko...
Imas mnogo neuravnotezenih osoba, sa psiholoskim i dushevnim problemima, nemas izgradjene potencijale i dobro imas urusene vizije i planove, to se jos i da ispraviti u nekom drugom sistemu i drustvu , sa drugim shvatanjiima sta je mogucnost , jer to je najveci problem....

Kad starije generacije ne vide mogucnost drugacijeg puta, a mladje generacije osim toga ne vide ni sposobnost kojom bi mogli to da ostvare osim na prepad i na brzu grebku...to garantuje stabilnost parazitiranja na duzi period...kakva god bila zaposlenost i produktivnost, osnova je parazitizam..
Pri tome se starije generacije drze u nesposobnosti da bi podrzale tu sliku , tj one parazitiraju jer su blokirane na razne nacine...administracijom ili guranjem na siromastvo troskovima i slabim primanjima..

Prvi su u svom prajmu ali se snalaze radom na poslovima novog milenijuma....influenserstvo i kriminal..

Ne mozes da generalizujes. Svako je prica za sebe. Evo, imam par rodjaka koji su u Srbiji, u grupi 16-32, i svi su top, jos bolji u svojim godinama nego ja sto sam bio.
U svemu.
Sportu. Nauci. Poslu. Imaju stabilne veze.

Na osnovu toga bih mogao da zakljucim da je savrseno za omladinu u Srbiji.
A nije.

Najgori je nepotizam, i ako se zaiebes pa odaberes struku gde nemas kvalitetan privatan sektor nego zavisis od korumpiranog drzavnog sektora.
E, tada im ostaje ili stranka i valjanje sa svinjama i blatu, ili da pale iz kaljuge.

Ne titrati im.

Znaci, neka se neka maloletnica lozi na krimosa koliko god hoce, ali ne da je posle stite brat, otac i drzava kada bude trte-mrte.

Neka nauci da snosi posledice svojih retard izbora, ma koliko da ima godina.
Ti svojoj zalupi vrata i pusti da je kriminalac ubije, dobar roditelj i porodica će uvek zaštititi i biti podrška svojoj deci.

I da, naravno da ne treba niti bih želela ni "tvoju" ćerku iko da mlati kad se npr. otrgne i pobegne od neprikosnovenih roditelja.

Sta cemo sa njima...

Decica su nam slatka i zastrasujuce slabog obrazovanja.
Na kraju oni dobiju te neke hartije, medjutim, hartija donose samo novac, sto je na duze staze neodrzivo i tako se kroz zivot na kvalitetan nacin ne moze.

Slabo citaju, slabo se informisu, nisu zainteresovani ni za filmove, nisu ni za muziku, hobije retko imaju.
Postavlja se pitanje koliko oni sebe uopste mogu da razviju.

Pametna su to deca...ali zatupela nekako. Kognitivno i emotivno.

Na kraju oni dobiju te neke hartije, medjutim, hartija donose samo novac, sto je na duze staze neodrzivo i tako se kroz zivot na kvalitetan nacin ne moze.

Slabo citaju, slabo se informisu, nisu zainteresovani ni za filmove, nisu ni za muziku, hobije retko imaju.

Deca odrastaju u svetu koji smo mi matoriji stvorili, tako da nije njihova krivica.

Deca odrastaju u svetu koji smo mi matoriji stvorili, tako da nije njihova krivica.
под наративима западне '' демократије''
где се руши породица као основ сваког друштва

где деца малолетна старија од 15 год када доктор сконта да су наркомани не мора да им обавести родитеље јер је то лична ствар те деце ?

где им се у књигама говори да не постоје мама и тата него родитељ 1 и родитељ 2 ?

где сте ви разведени по један пут па сад други пут у браку пример како се треба разбицавати и женити сто пута ?

где је педеризам нормалнаствар а не болест

где се наметају бинарне особе

где су кантери главна занимација а идоли ништавила са ријалитија као криситјан голубовић

где је издаја националних питања нормалнаства - јеремић пребацио питање косова из савета безбедности ун у брисел како би америку ослободио обавезујуће резолуције и техничког споразума из куманова 1999 и резолуције 12 44

где се наставници ништа не питају јер запад намећеда родитељи оцењују наставнике

где је немачка дража од рођене србије (некима попут тебе)

па шта су дјеца крива када ТРАНЗИЦИЈА америчка сасвим тим условима коригују наше несретне животе и друштво

Covecansto je postojalo i pre mene i pre Vas. Ovaj post Vas sam boldovala da bi se jasno videlo kako biste Vi da glumite nekog boga ili sta samo lose poredjali reci u recenici.
Ovaj deo "ali je situacija da ne umeju da zive." ko ste vi da spasavate svu decu ili da odredjujete da li umeju ili ne da zive ?

Sacuvaj boze omladinu staraca poput Vas i slicnih
Pa eto ja se nisam uopste mesao i onda ti dodju mladi i traze da se umesas....

Ali zato su se umesali mnogi koji kao bollje znaju kako treba sa mladima i uopste i dobili smo super rezultat..

Dobro zakljucak je da se i dalje ne mesam , nek ide kud je krenulo....

Ne mozes da generalizujes. Svako je prica za sebe. Evo, imam par rodjaka koji su u Srbiji, u grupi 16-32, i svi su top, jos bolji u svojim godinama nego ja sto sam bio.
U svemu.
Sportu. Nauci. Poslu. Imaju stabilne veze.

Na osnovu toga bih mogao da zakljucim da je savrseno za omladinu u Srbiji.
A nije.

Najgori je nepotizam, i ako se zaiebes pa odaberes struku gde nemas kvalitetan privatan sektor nego zavisis od korumpiranog drzavnog sektora.
E, tada im ostaje ili stranka i valjanje sa svinjama i blatu, ili da pale iz kaljuge.

Mi imamo izuzetne pojedince.

Medjutim, oni nam odu. Desi se da neki idealista ostane, ali to je retkost u poslednje vreme.

Ostaju oni koji ne znaju kada je bio Drugi svetski rat.
Pre par dana mi se desilo da sam cula dve tinejdzerke u redu kako se kikocu jer ne znaju da nabroje okeane i datume tog rata.
Selekcija je mnogo, mnogo losa a kako imam uvid u nastavni program, ja sam smrznuta, ako mi verujes.
Generacija koja sada ima desetak godina ima slabije opste obrazovanje od nasih prababa.
Ne bih se usudila da ovako nesto izjavim bez svedocenja i dokaza.
Nesto zna samo dete sa kojim se radi kod kuce i koje se vodi po muzejima, bibliotekama itd itd.
Ugasio je ko se oslanja na srpsku skolu danas.

U odeljenju mog sina nije citana lektira. To ti sve govori.
Ne smem, bukvalno ne smem da zamolim ucitelja da navede juna lektiru za sledecu godinu pa da deca citaju tokom leta.
Ne smem jer su roditelji mahom moja generacija koja vec nije zivela normalno i koja ne zna sta je normalno.

Ali vidis em se nisam mesao , zato sto nisu to moja posla da namecem nekom nacin zivota , a jesam onako da se ne vidi pomognes pomalo...da te ne napenale roditelji i ovi sto znaju sve...

Ali onda dodju deca i mole tebe za pomoc , prvo stavljajuci roditelje na prvo mesto , a sledeci put ruseci sve zivo jer vide da im ne koristi nego steti i da su samo lazna podrska.......

Na kraju sta da im savetujes nego da beze....

Zato ja i kazem resenje je program Srbija na vodi....dakle totalno smanjiti obrazovanje i troskove za njega, dozvoliti deci da se zezaju i provode, korisnije je za njih da nauce da ne sedaju pijana u auto nikako...nego to sto ih uce u skolama
I na kraju navici ih na to da imaju dovoljno za izlazak svako vece, kafic, za socijalizaciju , a da rade dnevno 5,6 sati...i da pravimo oazu za glupe i lenje u svetu..

Ali vidis em se nisam mesao , zato sto nisu to moja posla da namecem nekom nacin zivota , a jesam onako da se ne vidi pomognes pomalo...da te ne napenale roditelji i ovi sto znaju sve...

Ali onda dodju deca i mole tebe za pomoc , prvo stavljajuci roditelje na prvo mesto , a sledeci put ruseci sve zivo jer vide da im ne koristi nego steti i da su samo lazna podrska.......

Na kraju sta da im savetujes nego da beze....

Moja prijateljica, inace rodjena Moskovljanka koja je dosla kao izbeglica u ovaj grad skoro, je dala sugestiju da deca mogu posetiti izlozbu posvecenu Jezevoj kucici u Muzeju Jugoslavije na viber grupi.

Dobila je nula lajkova i nula odgovora u grupi koja broji preko cetrdeset clanova.
Nece, nije im stalo, ne zanima ih.

Skoro je bila Noc muzeja. Vodila sam dete da vidi Miroslavljevo jevandjelje.
Ulaz je bio besplatan.
Sa nama je u mracni sobicak usao kustos. Dobili smo kraljevski tretman.
Ispred je bilo cirka petoro ljudi i grupa stranaca.
Nula dece.

Za PISA test tvrdimo da je prevara.

Kuda mislimo tako...meni nije jasno.

Moja prijateljica, inace rodjena Moskovljanka koja je dosla kao izbeglica u ovaj grad skoro, je dala sugestiju da deca mogu posetiti izlozbu posvecenu Jezevoj kucici u Muzeju Jugoslavije na viber grupi.

Dobila je nula lajkova i nula odgovora u grupi koja broji preko cetrdeset clanova.
Nece, nije im stalo, ne zanima ih.

Skoro je bila Noc muzeja. Vodila sam dete da vidi Miroslavljevo jevandjelje.
Ulaz je bio besplatan.
Sa nama je u mracni sobicak usao kustos. Dobili smo kraljevski tretman.
Ispred je bilo cirka petoro ljudi i grupa stranaca.
Nula dece.

Za PISA test tvrdimo da je prevara.

Kuda mislimo tako...meni nije jasno.
Red je da ti odgovorim...Srpsko pravilo ako navuces sve da cekaju ispred motela, a ti odes u kafanu , neces imati guzvu i gazda ce ti dati besplatnu turu pica...
Sto vise nasankas ostale, to ti je bolje u zivotu......

Sta cemo sa njima...

E zato bude "organizovana depopulacija" koju drugačije zovemo Svetski rat...

Pa se pročisti...

Za nas su stariji bili u pravu da ćemo sjebati državu a ovi su taman za gasne komore...

Back