Sta raditi sa omladinom?

Umri_muski

Legenda
Poruka
58.933
Imamo dve grupe koje imaju problem...
Grupa od 16 do 32 godine i grupu maloletnika od 10-16 godina

Sta cemo sa njima...

Da pojasnim prvo ovu prvu grupu..
To su osobe koje bi trebalo da su u vrhu svoje snage i psiholoskih sposobnosti , a valjda i intelektualnih sposobnosti, ali nisu....nije im neki vrh , to kazem..

Navikli na stremljenje i bleju , nelogicnosti i ljigavost, oni su nova generacija koja prihvata od svega samo laganice, a ostalo je tu da se mulja i krsi....

Stvoriti takvih 16 generacija je poprilican problem za svako drustvo , pa i Srpsko...
Imas mnogo neuravnotezenih osoba, sa psiholoskim i dushevnim problemima, nemas izgradjene potencijale i dobro imas urusene vizije i planove, to se jos i da ispraviti u nekom drugom sistemu i drustvu , sa drugim shvatanjiima sta je mogucnost , jer to je najveci problem....

Kad starije generacije ne vide mogucnost drugacijeg puta, a mladje generacije osim toga ne vide ni sposobnost kojom bi mogli to da ostvare osim na prepad i na brzu grebku...to garantuje stabilnost parazitiranja na duzi period...kakva god bila zaposlenost i produktivnost, osnova je parazitizam..
Pri tome se starije generacije drze u nesposobnosti da bi podrzale tu sliku , tj one parazitiraju jer su blokirane na razne nacine...administracijom ili guranjem na siromastvo troskovima i slabim primanjima..

Ostaje problem koji je tema, sta sa ove dve grupe mladih ljudi...
Prvi su u svom prajmu ali se snalaze radom na poslovima novog milenijuma....influenserstvo i kriminal..

Sta cemo sa njima...

To su osobe koje bi trebalo da su u vrhu svoje snage i psiholoskih sposobnosti , a valjda i intelektualnih sposobnosti, ali nisu....nije im neki vrh , to kazem..

Navikli na stremljenje i bleju , nelogicnosti i ljigavost, oni su nova generacija koja prihvata od svega samo laganice, a ostalo je tu da se mulja i krsi....

Stvoriti takvih 16 generacija je poprilican problem za svako drustvo , pa i Srpsko...
Imas mnogo neuravnotezenih osoba, sa psiholoskim i dushevnim problemima, nemas izgradjene potencijale i dobro imas urusene vizije i planove, to se jos i da ispraviti u nekom drugom sistemu i drustvu , sa drugim shvatanjiima sta je mogucnost , jer to je najveci problem....

Kad starije generacije ne vide mogucnost drugacijeg puta, a mladje generacije osim toga ne vide ni sposobnost kojom bi mogli to da ostvare osim na prepad i na brzu grebku...to garantuje stabilnost parazitiranja na duzi period...kakva god bila zaposlenost i produktivnost, osnova je parazitizam..
Pri tome se starije generacije drze u nesposobnosti da bi podrzale tu sliku , tj one parazitiraju jer su blokirane na razne nacine...administracijom ili guranjem na siromastvo troskovima i slabim primanjima..

Prvi su u svom prajmu ali se snalaze radom na poslovima novog milenijuma....influenserstvo i kriminal..
Ne ostavljati ih na cedilu.
Biti otvoren, ali I obazriv sa njima.
Primerom im pokazivati da je sreća preuzeti odgovornost za sebe, ali i druge, kao da ni muva nije stvorena da je neko omalovažava... ITD.

Mi smo rodjeni prepametni i nikada nismo bili mladi :roll: takodje moja generaija 1960( i neka) je ako niste znali otkrila toplu vodu !

Svako vreme novo breme za novo pokolenje... neka se sami izbore kako znaju i umeju mi "stari" tu nista pametno ne mozemo da uradimo dok ih zivot ne opauci po glavi i tada ce, bar se nadam, da uposle svoje mozgove za nesto konkretno. Do tada samo Forum samo Krstarica :lol:

E da, znaci nije problem bar kod nekih to sto mladi zive drugacije i imaju druge sisteme vrednosti , ja bih onda bio podrska mladima, ali je situacija da ne umeju da zive...Znaci ne biram im ja nacin zivota, niti ih osudjujem niti ih gledam...a onda dodje trenutak da vidis da ne umeju da se izbore sa onim sto sami prave...

Samo oni koji su od pocetka imali podrsku i zloupotrebu sistema od strane roditelja imaju neke svoje ljigave vizure pa cas ovako cas onako...
Vode pet zivota u paraleli...

Jasno je da nije odgovornost na njima nego na drustvu koje namerno talasa i daje pogresne signale, stalne medijske price, sad nam trebaju vozaci , a sad ih placamo 500e mesecno...

Ali kao sto su izgoreli najkvalitetniji strucnjaci , a i inovatori...pa se sada inovacije ostvaruju samo tamo gde su usmerene moderne paznje i gde moze da se naplati , a ne tamo gde su neophodne ili gde bi donele najvise, te tu i ne izlaze na povrsinu...

Pregoreti toliko ljudi nije zdravo...

Sta cemo sa njima...

Kladionice zabranit

Svaka generacija je sve gora. To je činjenica.
Pa imas ovakve matore kao sto je budala koji uzivaju u pakosti kad njima nije bilo potaman da se to oseti kao nesreca drugima....i ima ih puno , ta osvetoljubivost je mislim jako prisutna kod Srpskog naroda....
E sad nek bude propast kad necete kako meni odgovara..

Ali tu ima jedan problem, rad na propasti je em laksi em se isplati em na propasti mogu da rade i A i B i C iako su hteli sasvim druge stvari kao svoje dobro...
znaci propast je ujedinjenje propalih ambicija A i B i C....sto je mnogo aktivista na propadanju..

Pa imas ovakve matore kao sto je budala koji uzivaju u pakosti kad njima nije bilo potaman da se to oseti kao nesreca drugima....i ima ih puno , ta osvetoljubivost je mislim jako prisutna kod Srpskog naroda....
Ja pakostan što kažem da je omladina dobra, a ti onda šta si?

Dečica su super.
Ti si bre namćor kome sve smeta.
Pre podne mrzi sebe, popodne celi svet

Ja pakostan što kažem da je omladina dobra, a ti onda šta si?

Dečica su super.
Super su jer idu putem raspada ...a to je demagogija koja je zlatna,
Koristimo svaki primer koji mozemo , pobeda u ratu je uspeh, hajdemo da izazivamo ratove.....
Treba usmeravati razvoj drustva ka odrzivom i pozitivnom toku a ne ka ko se bolje snadje u kriminalnom okruzenju tehnike i metode..

Ali tu ima jedan problem, rad na propasti je em laksi em se isplati em na propasti mogu da rade i A i B i C iako su hteli sasvim druge stvari kao svoje dobro...
znaci propast je ujedinjenje propalih ambicija A i B i C....sto je mnogo aktivista na propadanju..
Vidim sjajne intelektualce u omladini koju tačno treba voditi povremeno u šumu na partiju vriskanja i dranja.
Zna i može, a usteže se iz neke suvišne stidljivosti i pokornosti.

Ma, teram svoj pravac do kraja, pa neka me odgovara milijarda ljudi, ostalih 7 i više je... uzdržano, bez stava ili ga skriva. :dash:
Pazi malo je ljudi koji imaju integritet, cak te ne podnose ni oni koji nisu toliko zlobni , ali nemaju svoj integritet....pravilo ku.rve i postenja....

Eto takve price bi trebalo da ljudi znaju , zasto ku.rva vecito prica o postenju.....
A ne da do mladih dopru samo uglovi , stavi sise i imaces 100e vise po snoski....

E da, znaci nije problem bar kod nekih to sto mladi zive drugacije i imaju druge sisteme vrednosti , ja bih onda bio podrska mladima, ali je situacija da ne umeju da zive...Znaci ne biram im ja nacin zivota, niti ih osudjujem niti ih gledam...a onda dodje trenutak da vidis da ne umeju da se izbore sa onim sto sami prave...

Covecansto je postojalo i pre mene i pre Vas. Ovaj post Vas sam boldovala da bi se jasno videlo kako biste Vi da glumite nekog boga ili sta samo lose poredjali reci u recenici.
Ovaj deo "ali je situacija da ne umeju da zive." ko ste vi da spasavate svu decu ili da odredjujete da li umeju ili ne da zive ?

Sacuvaj boze omladinu staraca poput Vas i slicnih

Back