Шта радити са непланираном трудноћом?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Нећу улазити у твоје личне фрустрације, али здрав разум говори да жена има већу одговорност пошто ће она да затрудни а не мушкарац
То је исто као да прелазиш улицу и кажеш ја нећу да пазим на возаче они треба да имају већу одговорност, и убије те камион :D

Ovde se moze staviti jos jedno naravoucenije - zene ne ulazite u krevet ako niste svesne svih ishoda i ne umete da se nosite sa njima :)

- - - - - - - - - -

Pa ja ne guram pod tepih.Moze svashta da se desi.Moze da se desi da zena ima piranu umesto vadzajne pa ti odgrize tuki.Moze da te drmne grom dok se kreshesh.A moze I da zatrudni I pored sve zastite.
I sta je resenje? Samo sex iz ljubavi?Glupost.

Ma evo , nabrojali smo mnoga resenja, ali ovo sto mislis da je glupost - e to je najsladje ;)
 
Нећу улазити у твоје личне фрустрације, али здрав разум говори да жена има већу одговорност пошто ће она да затрудни а не мушкарац
То је исто као да прелазиш улицу и кажеш ја нећу да пазим на возаче они треба да имају већу одговорност, и убије те камион :D

na semaforu postoji crveno svetlo. :mrgreen:
 
Био си са дјевојком, она остала трудна, али ти не би живот да проведеш с њом?

Шта чинити?

1. Абортус?
2. Оженити је иако никад не би желио да с њом проведеш остатак живота?
3. Нека роди дијете, плаћај алиментацију, ожени ону која ти одговара?
4. Настави да правиш дјецу дјевојкама и све их издржавај колективно ионако је наталитет у кризи?

6. sad možeš bar još mesec dva bez vađenja opušteno :super:
 
niko njega ne tera da ucestvuje u zivotu deteta. u tome je stvar. samo da snosi materijalni deo odgovornosti za dete. jer isto tako je licemerno i nemoralno i idiotski ocekivati od zene da rizikuje svoje zdravlje zato sto se desilo i da samo ona sve stavlja na kocku, a oboje su ucestvovali u tom desilo se. deo ce placati, opet ce ona snositi veci deo odgovornosti, jer ce dete biti kod nje. i to je to.


Ko je nju terao da siri noge , kad je postala trudnjaca sad neka ljulja dete i neka sledeci put pazi sta radi.
 
Па ј б г, следећи пут немој да очекујеш.

Ако она хоће да абортира апсолутно ме не занима, причам у ситуацији кад се дете роди тј ако се роди.

Лако, врло лако, све се то да средити... Само кад већ пишеш тако "да јој малу бебу одузмеш" а што би је она одузела мени нпр? Зашто дете да живи са мајком? Ко је ту одредбу написао?



Како за кога.

Pa, jbg zaista je naucna - fantastika, horor film, sta li, a drzim te za pametnog....(tako da me iznenadjuje).

Ako hoces objasni kako se to sredjuje, mozda i razumem sta si hteo da kazes...

Niko ne kaze da bi ona oduzela tebi vec se radi o situaciji o glupim stavkama pod pretpostavkom da ne zelite brak ili zajednicki zivot: (eno ti stavke 1,2,3,4)
Znaci ako jedan i dva odpada, ostaje 3,4... shvatila sam da i 4 odpada, pa je aktuelna trojka, ne mora doslovno (varijante u RL postoje).

Mala beba zivi sa majkom, to je em normalno, em humano, em ljudski pod predpostavkom da nije tezak narkoman, psihopata i sl. Doji, prve dane provodi non stop uz nju i sl. Sto ne znaci da ona tebe lisava tog deteta. To su ljudski i prirodni zakoni, ako hoces i Bozji. Nemaju muskarci i zene potpuno iste instinkte po ovom pitanju....

Ja imam skroz opustene stavove po tom pitanju, mogu i link od teme druge na Dipu da ti dam. Ukoliko nije moguce idealno, postoje razliciti nacini da dete i zivi "normalno" u heteroseksualnim uslovima...(podrzavam to ako se iscrpe sve ostale mogucnosti)
http://forum.krstarica.com/showthread.php/632673-co-parenting/page2

...."организовао" бих то тако да дете буде код мене и болео би ме баш ку*ац шта ће она и како ће.
Kako se to organizuje, sredjuje, predpostavljam i nadam se da je neki human nacin?
 
Poslednja izmena:
za ovu temu je diskutabilno dal je isitnita ili ne, al ovakvi slucajevi u rl itekako mogu biti istiniti. da uzmem da je prica istinita, onda

1. ni postavljac, ni ta njegova nisu koristili nikakvu zastitu, vec su se ko ovce :lol: oslanjali na metode - brojanje plodnih i neplodnih dana i vadjenje ''na vreme'', jer da je puko kondom postoji i pilula za dan posle. nije najsrecnije resenje i nije zamena za klasicnu kontracepciju, ali je svakako srecnije resenje od abortusa ili radjanja nezeljenog deteta, koje ne zeli ni otac, a moguce ni majka, koja ga npr. zadrzi samo zbog straha od posledica abortusa.

2. ona je njega slagala da koristi pilulu i htela je da ga navata na dete

3. pilula je stvarno zakazala iz nekog razloga, a ona se pouzdala samo u pilulu

a ako spermatozoid prodje sve zamke i opasnosti, koje mu se mogu ispreciti na putu, i uspe da oplodi jajnu celiju, onda i treba da se rodi i oboje da gledaju u potomka ko u cudo. :lol:
 
Био си са дјевојком, она остала трудна, али ти не би живот да проведеш с њом?

Шта чинити?

1. Абортус?
2. Оженити је иако никад не би желио да с њом проведеш остатак живота?
3. Нека роди дијете, плаћај алиментацију, ожени ону која ти одговара?
4. Настави да правиш дјецу дјевојкама и све их издржавај колективно ионако је наталитет у кризи?

ti tehnicki ne bi cionio nista :lol:

u sustini realnost je da ona sta odluci to ce biti, barem s njene strane
ti mozes da se prikljucis a i ne moras
a od njenog karaktera zavisi da li ce te pustiti ili ce pokusati na sve moguce nacine da te veze, ako nista drugo moze da te sudski ganja za alimentaciju....
sve zavisi kako se dogovorite
idelana varijanta je abortus, ali nece svaka, i ne mora, ako zeli da rodi neka rodi, ali protivnik sam toga da po svaku cenu ti moras da budes deo toga
bilo bi dobro da budes jer se ne radi samo o tvom zivotu nego i detetovom, ali ako ne zelis, imas prava da se udaljis od svega toga
sve se u sistini svodi na to da zena sama mora da se odluci i da sama snosi posledice svoje odluke
a vi mozete i ne morate da se aktivirate...zavisi od toga koliki si covek

mislim glupo je sad da odaberem jedan odgovor ko na anketi
suvise je to komplksna situacija da sve bude crno belo
ne mogu da kazem odma abortus jer to sto bih ja uradila ne znaci da bi svaka zena
ne mogu da kazem ma radjajte zenite se, jer opet ne bi svako, ne mogu da natrljavam nost nikome
to su zivotne situacije u kojima mudroseranje forumasa nema nikakvog znacaja
 
Pa, jbg zaista je naucna - fantastika, horor film, sta li, a drzim te za pametnog....(tako da me iznenadjuje).

Ako hoces objasni kako se to sredjuje, mozda i razumem sta si hteo da kazes...

Niko ne kaze da bi ona oduzela tebi vec se radi o situaciji o glupim stavkama pod pretpostavkom da ne zelite brak ili zajednicki zivot: (eno ti stavke 1,2,3,4)
Znaci ako jedan i dva odpada, ostaje 3,4... shvatila sam da i 4 odpada, pa je aktuelna trojka, ne mora doslovno (varijante u RL postoje).

Mala beba zivi sa majkom, to je em normalno, em humano, em ljudski pod predpostavkom da nije tezak narkoman, psihopata i sl. Doji, prve dane provodi non stop uz nju i sl. Sto ne znaci da ona tebe lisava tog deteta. To su ljudski i prirodni zakoni, ako hoces i Bozji. Nemaju muskarci i zene potpuno iste instinkte po ovom pitanju....

Ja imam skroz opustene stavove po tom pitanju, mogu i link od teme druge na Dipu da ti dam. Ukoliko nije moguce idealno, postoje razliciti nacini da dete i zivi "normalno" u heteroseksualnim uslovima...(podrzavam to ako se iscrpe sve ostale mogucnosti)
http://forum.krstarica.com/showthread.php/632673-co-parenting/page2

...."организовао" бих то тако да дете буде код мене и болео би ме баш ку*ац шта ће она и како ће.
Kako se to organizuje, sredjuje, predpostavljam i nadam se da je neki human nacin?

Ј б г, немој да ме држиш за паметног.

Од понуђена 4 одговора не морам да бирам ни један, јер то што је он сам себи дао 4 опције не значи да и ја пристајем на те 4 опције, генерално не одговарају ми.

Све си ти то лепо написала, хумани, Божији, људски, бла бла... Лепо... Али кажи ми како она то мене не лишава тог детета? Ево нпр ја нећу да видим њу, а морам да је гледам стално, она одређује кад ја виђам дете, колико, ја не знам шта она њему говори кад ја нисам ту, може да ме представи као кољача, психопату, оца који га мрзи и који се не занима за њега итд итд, и ако гледаш на то тако "она тебе не лишава тог детета" па ок, онда ни ја њу не лишавам тог детета ако оно буде код мене? Не видим разлику? Него је ок кад нешто иде у корист мајке а на штету оца, жене су тај образац одавно прихватиле и подржале, све што вама иде у корист макар цео свет остали горео је вама ок.

Како се то организује моја је ствар, али не брини не бих никога тукао, малтретирао, посебно не ту неку, имам ја неки кодекс не брини.
 
Ko je nju terao da siri noge , kad je postala trudnjaca sad neka ljulja dete i neka sledeci put pazi sta radi.

Pa i to je istina :D zanesu se zene, poveruju muskarcima da im je stalo do njih, a ovi u stvari lazu :)

Naravoucenije - ne verujte muskarcima, bice da lazu kad pricaju da im je stalo, vec odmah pitajte "bi li ti jednu bebu sa mnom?" i onda ce se videti - kako bezi :D i koliko mu je stalo :D
 
Био си са дјевојком, она остала трудна, али ти не би живот да проведеш с њом?

Шта чинити?

1. Абортус?
2. Оженити је иако никад не би желио да с њом проведеш остатак живота?
3. Нека роди дијете, плаћај алиментацију, ожени ону која ти одговара?
4. Настави да правиш дјецу дјевојкама и све их издржавај колективно ионако је наталитет у кризи?

Moco, šta bi ti uradio?

Meni se ovo desilo jedared i prelomio sam u sebi: "E sad ćeš lepo pojesti to gowno do kraja". Međutim, mala tada nije ostala trudna, ali moja odluka je bila konačna još od kad je kurton progledao.
 
Био си са дјевојком, она остала трудна, али ти не би живот да проведеш с њом?

Шта чинити?

1. Абортус?
2. Оженити је иако никад не би желио да с њом проведеш остатак живота?
3. Нека роди дијете, плаћај алиментацију, ожени ону која ти одговара?
4. Настави да правиш дјецу дјевојкама и све их издржавај колективно ионако је наталитет у кризи?

To treba da se dogovore te dve osobe koje su spavale...da devojka razmisli da li zeli da rodi to dete ili ne zeli,a momak da bude uz nju i da je podrzi i naravno da zajedno donesu odluku.

A najveca glupost je da se ozene/udaju ako se ne vole.

Moze to dete ako se rodi da bude srecno i da mu nista ne fali ako njih dvoje to zele...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top