Šta raditi kad žena počne da vam uvaljuje dete?

Poruka
63.321
Upoznali ste se ne LJiS i posle malo djidji-midji eto DESILO SE.
Šta se "desilo"?
Nemam pojma.

Kako vreme odmiče žena, a to joj Božja uloga, sve čeśće vam uvaljuje dete (Božiju ulogu) koje još malo da bi sa njim gledali utakmicu na stadionu i popili koje pivo. Za sve to treba vremena a ja sam čitao da je maloj deci potrebnija majka. One to umeju.

Autor ovih redova je patrijahalno zatucan i nema nameru da išta menja po tom pitanju.

Šta vele dragi forumaši?
:ceka:
 
Upoznali ste se ne LJiS i posle malo djidji-midji eto DESILO SE.
Šta se "desilo"?
Nemam pojma.

Kako vreme odmiče žena, a to joj Božja uloga, sve čeśće vam uvaljuje dete (Božiju ulogu) koje još malo da bi sa njim gledali utakmicu na stadionu i popili koje pivo. Za sve to treba vremena a ja sam čitao da je maloj deci potrebnija majka. One to umeju.

Autor ovih redova je patrijahalno zatucan i nema nameru da išta menja po tom pitanju.

Šta vele dragi forumaši?
:ceka:
Sta ima ovde da raspravljas o tome?
 
Bio mi je
Otac
I prijatelj
I drug
I umio je
Sa mnom
Sjecam se
Ucila sam
Pod plamenom
Svijece
Cijelu noc
Da ispunim obecanje
Umio je
Da izvuce iz mene
Najbolje
Otac moj
I prijatelj
I drug
Ideal...
Cesto bih sanjala
Snove
Kako nekud odlazi
Sa zavezljajem
Na ramenu
I u snu placem...
Pamtim poslednji san
Trcim
Ka doku
Da ga zaustavim
U zadnjem casu
Brod tone
Podmornica
Poslednji put
Znajuci za kim brine
Dadoh mu
Obecanje
Pod plamenom svijece
Mom ocu
Mom drugu
Mom prijatelju
Mojoj zvijezdi i
Mom pogledu..

Ja sam toliko bila vezana za moga oca kao dijete da sam se sve plasila da ce mu se nesto desiti pa sam ponekad i sanjala da negdje odlazi i placuci se budila. Ja znam da i mi imamo njegovog u sebi ali on jednostavno fali u kuci, ispred zgrade, na svadbi da sjedne za stolom kao glava kuce on je to mjesto ispunjavao i to ce reci svako ko je u nasu kucu dosao...on je bio sve ovo sto sam napisala i jos mnogo vise..
I on je bio patrijarhalno vaspitan i tako smo i mi vaspitani ali nam ljubavi nije falilo, potrudi se da budes ovakav otac!
To dijete nije trazilo da bude rodjeno i zasluzuje svu ljubav oba dva roditelja i niko ne treba da te tjera kuci da dodjes nego da zuris sam da zagrlis svoje dijete, da te ljubav prema njemu kuci vodi.
Mojeg oca vise nema medju nama ali on zivi u meni, moja krv, moje meso je njegovo i mamino, zapamti nema nista svetije od toga niti vaznije, ni flasa piva niti utakmica, ni nista na ovom svijetu...!
 
Upoznali ste se ne LJiS i posle malo djidji-midji eto DESILO SE.
Šta se "desilo"?
Nemam pojma.

Kako vreme odmiče žena, a to joj Božja uloga, sve čeśće vam uvaljuje dete (Božiju ulogu) koje još malo da bi sa njim gledali utakmicu na stadionu i popili koje pivo. Za sve to treba vremena a ja sam čitao da je maloj deci potrebnija majka. One to umeju.

Autor ovih redova je patrijahalno zatucan i nema nameru da išta menja po tom pitanju.

Šta vele dragi forumaši?
:ceka:
Bože kakve džukačke izraze imaš/koristiš.Tačno se vidi...
Odvratno.
Deset dana ignora.
Notes.
 
Upoznali ste se ne LJiS i posle malo djidji-midji eto DESILO SE.
Šta se "desilo"?
Nemam pojma.

Kako vreme odmiče žena, a to joj Božja uloga, sve čeśće vam uvaljuje dete (Božiju ulogu) koje još malo da bi sa njim gledali utakmicu na stadionu i popili koje pivo. Za sve to treba vremena a ja sam čitao da je maloj deci potrebnija majka. One to umeju.

Autor ovih redova je patrijahalno zatucan i nema nameru da išta menja po tom pitanju.

Šta vele dragi forumaši?
:ceka:
Autore, najbolje da se ti drzis piva i utakmica, deca nisu za tebe.
Naravno, normalna zena će da isputi svoje potrebe i da se resi nepotrebnog balasta, pošto već ima jedno dete u kuci....
 
Autore, najbolje da se ti drzis piva i utakmica, deca nisu za tebe.
Naravno, normalna zena će da isputi svoje potrebe i da se resi nepotrebnog balasta, pošto već ima jedno dete u kuci....
Ĉak je na engleskom dvoru zabranjeno da mladji članovi pričaju za astalom ako ne umeju da slože smislenu i zrelu rečenicu.

Metod jako sličan patrijahalno zatucanom naspram evropsko liberalnom.

Zato sa 30 godina ne ume da udje u prodavnicu da kupi najobičniji slatkiš već posle pola sata opipavanja artikala kaže: "ja želim kinder bueno"

Razlika izmedju "ja hoću" i "ja želim" je velika.
Evropsko neoliberalni model sa željama naspram patrijahalno zatucanoj volji je nesaglediva.

Majke su krive.
Otac ima drugu funkciju, daleko bitniju ali se evropsko neoliberalnom metodom izmešalo nebitno sa bitnim.
Aj da razumeš da treba odredjena boja zavese al da se natpamećujemo dal zavese uopśte trebaju neoliberalni model kao takav to negira.

Neoliberalni model nalaže da žensko i muško recimo imaju ista primanja ali zatucano patrijahalni uopšte ne nalaže źeni da izdržava članove familije bez posla dok muško to mora obzirom na funkciju.

A žene ko žene čas se pozivaju na evropski neoliberalno čas na patrijahalno zatucano kad su neugodni momenti u pitanju pa muško treba da bude Deda Mraz i reši zagovnjane probleme.

Zbog toga je nastao subkulturni imperativ "rodila te mama" a pežorati no "pravio te tata" pošto je pristup seksu poodavno iskrivljen.
 
Upoznali ste se ne LJiS i posle malo djidji-midji eto DESILO SE.
Šta se "desilo"?
Nemam pojma.

Kako vreme odmiče žena, a to joj Božja uloga, sve čeśće vam uvaljuje dete (Božiju ulogu) koje još malo da bi sa njim gledali utakmicu na stadionu i popili koje pivo. Za sve to treba vremena a ja sam čitao da je maloj deci potrebnija majka. One to umeju.

Autor ovih redova je patrijahalno zatucan i nema nameru da išta menja po tom pitanju.

Šta vele dragi forumaši?
:ceka:
Cije dete? Njegovo mu uvaljuje ili dete koje ima sa nek drugim muskarcem?
 
Ĉak je na engleskom dvoru zabranjeno da mladji članovi pričaju za astalom ako ne umeju da slože smislenu i zrelu rečenicu.

Metod jako sličan patrijahalno zatucanom naspram evropsko liberalnom.

Zato sa 30 godina ne ume da udje u prodavnicu da kupi najobičniji slatkiš već posle pola sata opipavanja artikala kaže: "ja želim kinder bueno"

Razlika izmedju "ja hoću" i "ja želim" je velika.
Evropsko neoliberalni model sa željama naspram patrijahalno zatucanoj volji je nesaglediva.

Majke su krive.
Otac ima drugu funkciju, daleko bitniju ali se evropsko neoliberalnom metodom izmešalo nebitno sa bitnim.
Aj da razumeš da treba odredjena boja zavese al da se natpamećujemo dal zavese uopśte trebaju neoliberalni model kao takav to negira.

Neoliberalni model nalaže da žensko i muško recimo imaju ista primanja ali zatucano patrijahalni uopšte ne nalaže źeni da izdržava članove familije bez posla dok muško to mora obzirom na funkciju.

A žene ko žene čas se pozivaju na evropski neoliberalno čas na patrijahalno zatucano kad su neugodni momenti u pitanju pa muško treba da bude Deda Mraz i reši zagovnjane probleme.

Zbog toga je nastao subkulturni imperativ "rodila te mama" a pežorati no "pravio te tata" pošto je pristup seksu poodavno iskrivljen.
Osim što je to civilizacijski ciklus, koji svakako više odgovara muškarcu i oslobadja ga uloge "vadjenja kestenja iz vatre", stvara ženi obavezu da misli, a ne samo da radi. Što bi značilo da se žena uklapa u ljudske tokove i nije više okrenuta samo sebi, već ima odgovornost prema drugim ljudima koju je izbegavala milenijumima iako je uticala posredno na živote ljudi.
S druge strane ta odgovornost uključuje empatiju koja je u ženi ugradjena čime joj se izbija iz glave surovost prema drugim ljudima dok je nezainteresovani entitet koji sprovodi volju preko muskarca.
Dakle, muškarac ima zadovoljstvo da provodi vreme sa svojim potomstvom i time odrzava svezinu duha.
Misleći da sam pametan, sasvim lepo sam se družio sa svojom decom, ali i sa tudjom i delio lepe trenutke, jer su deca izvor ideja i lepog druzenja.
 
, jer su deca izvor ideja i lepog druzenja.
Tačno, kad sin poraste pa ga tata odvede na stadion da gledamo Zvezdu i pevamo pesme koje mama "ne treba da zna", stvaramo poverenje izmedju oca i sina a kad poraste još malo onda i na pivo.

To sam ja rekao odmah na početku a ti meni nije tako nego je ovako pa na kraju ispalo isto.
 
Poslednja izmena:

Back
Top