Sta radite kad vas ljudi razocaraju?

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
5.962
Ne razočaravaju me ljudi nego njihovi postupci, ali ne križam nikoga nego nastavim dalje bez zamjeranja. Trebamo se zapitati koliko puta je neko drugi očekivao drugačiju reakciju od nas a nije je dobio. Po tom pravilu trebali bi da nas prekriže? Kad bi svi tako radili ovaj svijet bi bio jaaako usamljeno mjesto jer naša očekivanja i realnost su dvije različite stvari.

Prekriženje znači upravo to izbacivanje. Rade ga zato nas i nemaju vise u svom vidokrugu, a jos manje u blizini. Neki to rade bez empatije da su vas na bilo koji nacin iskoristili i sutnuli kao praznu limenku.

Slazem se da nekad drugi nisu dobili od nas ono sto su ocekivali. Ne mozemo mi da budemo svakom Deda Mraz i ispunjavamo želje. Neki ljudi nisu zaslužili da budu od nas iznevereni, ali ni neko ko je nas izneverio nije se pitao kako je nama. U ratu uvek stradaju nevini.

koto

Buduća legenda
Poruka
41.668
skoro mi se desilo nesto..pa najblaze receno cudno.
Dugogodisnja drugarica-od 95te se druzimo, je trazila posao..radile smo nekad zajedno, pre mnogo godina, pa jre ta firma propala, i ona nikad vise nije pocela negde normalno da radi..ali ume da napravi pare, nesto svasta..nebtno, bila je gdinama po nemackama tamo to dadiljanje baba i deda, i kad joj je to dosadilo prica mi kako ce poceti da radi u pekaru,ili da je radila u pekari, nesto tako
a mi taman tad trazili administrativnog radnika, i ja joj kazem aj dodji kod nas..i super pocena ona da radi, no traljavo to krene..15 god nije bila za kompom, ne zna mail da otvoi, ne zna exel, vord, tako osnovne stvari.i ja kao ok, znam da je pametna, polako..posle par meseci ja dobijem ponudu za drugi posao i odem, a ona ostane..
i sad pre par meseci zovu me iz te firme, kazu dala otkaz..sto sta je bilo, naljutila se-nisu bili zadovoljni njenim radom, nesto su joj prigovorili. ja je zovem, ona se ne javlja..hm, posaljem cestitku za uskrs, ona ne odgovara.
ostavim zenu na miru, ukapiram da je ocito i na mene ljuta iz nekog razloga...
jesam li bila razocarana? pa jesam jbg. ali odavno me postupci drugih ljudi ne potresaju preterano, pa sam i ovo na nogama prelezala.

u sustini, svi smo mi svakakvi..samo je pitanje koliko idealizujemo i sebe i druge.
s godinama manje burno reagujemo, ali dok god covek sebi daje slobodu da se vezuje za druge ljude, da za njih nesto oseca-boli. ali to je valjda znak da si jos ziv.
kad oguglas na sve, tu je i smrt negde.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.