Има доста тема о црногорском попису, већина, ако не и све, се баве о проценама резлутата али ниједна шта Србија треба да уради и како да се постави после тог пописа. Према неким проценама Срба ће бити око 35% и моје је питање како њима помоћи а да се истовремено о ту помоћ не огребу и ови национални Црногорци. Као што знамо државна заједница више не постоји а мени се чини да ти национални Црногорци, који углавном пљују по Србији, и даље у Србији имају иста права као да су њени држављањи. Разумем ја да тамо има много Срба па да је Србија у неку руку у пат позицији, али зар не може да се за те Србе обезбеди двојно држављанство? Дакле да ли је могуће да ова власт обезбеди двојно држављанство за оне који се на овом попису изјасне као Срби, а што се тиче националних Црногораца према њима поступати као према страним држављањима?