Sta planirate za Novu godinu za decu

U parku smo se dogovorili nas 10ptak porodica, jednog tatu oblacimo kao Deda Mraza za vikend pre Nove godine... I dok se deca budu igrala na svom terenu, drugari koji odrastaju zajedno, eto i DM sa pokloncicima (dogovor je da to bude nesto simbolicno, tipa za 95 din, sitnica za dete, jer su u parku svi jednaki, a kod kuce cemo im vec spremiti prave poklone), okiticemo jelku, podelicemo sokove i bombone... Vecina roditelja radi po malim priv firmama i ne zelimo da malu decu (vecina ih je do 4-5god) vodimo na predstave gde se traumiraju od guzve i galame. Ocekujemo dobru zabavu :) i dobru reakciju dece u parku.
 
Blago tebi mačkice, i moj će spavati, ali ja imam i mišicu koja ide u školu i koja piše pismo deda mrazu, pa čeka kao vampir kada će da donese poklon. kada bi znala koja su to dovijanja da je negde sklonimo i postavimo poklone ispod jelke, obično moramo da angažujemo i tetku:lol:
 
moja deca zive za igraonicu,tj za kompjutere.posto im je to najstrozije zabranjeno,za docek idemo linijom manjeg otpora.slavicemo na moru u petrovcu u hotel palasu(jupi,peva severina) a deca tu noc mogu da se zabavljaju na komp koji su pored sale za docek.i vuk sit i ovce na broju.
 
Vec sada pricamo o njihovim zeljama i poklonima... Nekada mi se cini da se mi tome vise radujemo! U stvari, njihova sreca nas cini srecnima! Ulica otvorenog srca je super ideja ako nije puno hladno! Planovi: deca spavaju, mi sami, vecerica i gledanje tv-a dok se ne istope boje...

...dok se ne rastope boje...ah.. Nebojsa Bakocevic. Pa tako cemo najverovatnije i mi, a prvog uloca otvorenog srca
 
Mene vec malo hvata panika od NG...Pismo Deda Mrazu smo napisale a cim se necega seti trazi da se notira...:roll:
Lagano sam pocela sa kupovinom,jer me onaj prednovogodisnji shopping uzasava...
Ne znam gde cu ni sta cu jer su mi baba i deda dali do znanja pre neki dan da su se oni organizovali vec sa svojom ekipom...Kod tate da je posaljem tj kod njegove mame nesto mi je glupo a ja da negde idem,posto mi se u principu nigde ni ne ide specijalno..
Mislim,sta to ima sto vec nisam videla za Novu Godinu....:roll:
Tako da cemo verovatno uz jelku i klopicu kod kuce..pa otvaranje poklona 01.01 ujutru onako u pidzamama...pa onda kod babe i dede na otvaranje njihovih poklona..i tako...
Nadocekivala sam se Novih godina i naludovala pa mi zaista nista ne znaci..
Osim ako me neko pozove negde juzno ili negde na neku cistu egzotiku...:wink:
 
Pa dobro..malo loseg holesterola u novogodisnjoj noci nece da skodi....:)

Inace,ne znam ko je pitao za ulicu otvorenog srca....Po meni to nije za decu a posebno ne za tako malu...guzva,petarde,narod koji se muva tamo amo..zeva okolo...
Mi smo ziveli u blizini pa smo pre tri godine naivno izveli dete u prepodnevnu setnju koja je propala u stratu.Prvo je mene nervirala guzva i naletanje na kolica a onda se i ona smorila i pocela da larma...
Nema tamo nista sto bi dete od 19 meseci radovalo...
 
Ja imam 22 godine i meni još uvek roditelji prave paketiće... Znam da zvuči infantilno i kretenski, budući da sam ja jedna ozbiljna mlada dama, ali... običaji su običaji... :)
I biće tako dok ja ne dobijem svoju decu...
A pravim i ja paketiće... Roditeljima, određenoj grupi prijatelja... I evo, dok ovo pišem, obuzima me neka bezrazložna radost... pre samoj pomisli da sam već videla šta ću nekim osobima smislila šta ću za ovu godinu da im poklonim...

A kao mala nisam volela Deda Mraza (sad volim tu priču, mada su mi irvasi od njega simpatičniji, čak imam poklon od jednog prijatelja - igračku irvasa iz Kanade), znala sam da tata ostavlja paketiće pod jelku, pa mi i nije bilo nešto zanimljivo... :)
Samo se sećam da su nam jedne godine, sestri i meni, roditelji kupili po vokmen svakoj... Koja je to sreća bila... :)

I setih se da ja nisam najgori slučaj, pošto i mojoj kumi i još nekim drugaricama roditelji prave paketiće... Jedna drugarica čak zahteva da joj onu kesu napune slatkišima i grickalicama... :)

A znam da će ove godine moji da mi kupe onaj mekani, najmekaniji bade-mantil, pa eto dajem to kao predlog mamama i tatama, pored igračaka, koje su nezaobilazne... Ili one čarapice od tog materijala, pa ih napunite nečim... čokoladicama...
I neke nepotrebne i bezvezne stvari, ali blesave, to se pamti...
Ima nešto zanimljivo, a to je nekakav pikado od metala... raspitaću se kako beše... to ću ja nekome da kupim...
 
Pokloni u sarenim papirima sa masnama i sve to tako ispod okicene jelke je ako se ja pitam lepsi deo Nove godine.Ja se tome radujem kao dete a mozda i vise....
Volim da poklanjam ali obooozavam i da dobijem,mada mi je vaznije forma u tom slucaju nego sadrzaj.
Puno se trudim oko poklona za svoje drage,pa i oko pakovanja istih.Pakujem ih u til,u neke kese od materijala a u Garden centru sam pronasla simpa torbice od nekog cebastog platna koje su savrsene za tu namenu....:)
 
ja odnesem u cvećaru i oni upakuju suuuper, preve deci neke dodatke, prošle godine su ćeri napravili neke lutkice oko kutije, a sinu mesec na kome sedi dečak, ma prelepo, šteta što nemam sliku - ako plaćam kada idem negde da mi upakuju poklon mogu valjda i deci to da priuštim, pogotovo što u Nišu nema prodavnice sa odgovarujućim rekvizitima
 

Back
Top