Šta pametni ljudi nikad ne rade?

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
36.991
Nemam pojma, radim i govorim ono sto mislim, a koliko se to uklapa sa šablonima sasvim mi je sve jedno.
Moguće je da su šabloni ponašanja dobra vežba za neukost.
Hrišćanstvo je uvelo mnogo šablona, kao i ostale religije, znaci, ako ne poštujesš ni jednu religiju imaš prednost, jer ti nebo nije granica, nego asfaltiran put. Tako je verovatno i sa naukom, narocito drustvenim naukama, mastiljara pise, a ljudi zive po svojim pravilima.

Poslednja izmena:

Frederick_

Domaćin
Poruka
3.559
mislim da treba razlikovati glupe, pametne, inteligentne i mudre. Glupi nemaju modele realnosti i povode se za mišljenjem drugih. Inteligentni imaju kompleksne modele realnosti. Pametni imaju proste ali tačne modele realnosti koji pogađaju suštinu. Mudri su oni pametni koji vole život (druge ljude pre svega) i trude se da ga shvate.

...a kada mudri ljudi shvate život (što, realno, i nije teško) onda postanu srećni, i to na takav način da tu sreću malo toga može da poremeti 😎

Frederick_

Domaćin
Poruka
3.559
meni je merilo necije inteligencije, to jest pameti, zasnovano na odnosu prema americi. Ako je taj odnos pozitivan, automatski ga stavljam na listu problematicne inteligencije. Na svu srecu takih je malo. Oni koji brane americke interese su pametni al to rade za materijalnu korist. Bez te koristi, mrze ameriku vise od mene.

Pa cak i ako neko brani interese amerike zbog licnih interesa, ne znaci da je voli.

Kao sto ako neko kudi nekoga, ne znaci da ga mrzi.

Harmonica

Aktivan član
Poruka
1.421
Po nekim mišljenjima, pamet nije sinonim za inteligenciju. Mada se neke definicije mogu primeniti i na pameti na inteligencju .

Ta mišljenja su potekla iz ispraznog govora korporativnog sveta gde polupismeni, ali ambiciozni idioti misle da se količinom izrečenog može nadoknaditi nedostatak supstance. Otud oni "biseri" poput "On je jedinstven i unikatan!", "On je vrlo unikatan!" itd.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
68.157
Niko nije imao bolji način prepoznavanja glupih ljudi do Sigmunda Frojda. Naime, on je otkrio da u društvu odmah možemo znati sa kim imamo posla, te da za to ne treba mnogo vremena.

Međutim, postavlja se pitanje šta pojedinca čini pametnim. Da li je to obilje činjenica koje čovek može zapamtiti? Da li je to natprosečan ili izuzetan koeficijent inteligencije? Možda je mudrost doneti ispravnu odluku u ključnom trenutku ili znati kako izvući najbolje iz loše situacije? Možda je to sposobnost da se što više aspekata uzme u obzir pre nego što se odluči o budućem pravcu delovanja?
Verovatno je to dobra kombinacija svih prethodno navedenih osobina. Ipak, pametni ljudi mogu se prepoznati i po navikama koje praktikuju ili ne. Mi vam donosimo neke od stvari koje pametni ljudi nikada sebi neće dozvoliti.

Паметни људи никада не користе силу или своја овлашћења да саговорника онемогуће да износи своје аргументе у расправи.

psmaniac

Poznat
Poruka
9.490
Evo nekih smernica :
1. Pametni ljudi ne oslanjaju se previše na druge
2. Oni se ne osećaju poraženima samo zato što moraju da preispitaju svoja ubeđenja
3. Ne dozvoljavaju da ih prošlost vuče unazad
4. Ne odustaju od svojih ideja samo zato što se drugi ne slažu sa njima
5. Ne precenjuju svoje sposobnosti
6. Ne dozvoljavaju da im sopstveni ponos stane na put
7. Ne stavljaju sva "jaja u jednu korpu"
8. Ne lažu sebe da će sve da bude lako
9. Ne preduzimaju nepotrebne rizike
10. Ne gube priliku da prošire svoje iskustvo
По овоме испаде да Вожд није лагао кад је рекао да је најпаметнији.

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
11.620
Pa ne znam, po muzickom ukusu najpre, svaka muzika se pravi za glupe i pametne i sredinu...
Многи музички жанрови се праве за мушку публику, јер садрже елементе насиља, бунта и свега што не лежи женском сензибилитету, рецимо панк, реп, метал итд. Зато на тим журкама има мало девојака.

Онда долазимо до неукуса и закључка да аутотјун турбо фолк слушају претежно мушкарци, док класичну сељанију турбо фолк типа Ђани слушају више жене.

Жене чешће слушају турбо фолк, не зато што су глупље од мушкараца, већ зато што немају другу алтернативу, јер огромна већина музичких продуцената су мушкарци.

Lagerta

Poznat
Moderator
Poruka
9.350
Многи музички жанрови се праве за мушку публику, јер садрже елементе насиља, бунта и свега што не лежи женском сензибилитету, рецимо панк, реп, метал итд. Зато на тим журкама има мало девојака.

Онда долазимо до неукуса и закључка да аутотјун турбо фолк слушају претежно мушкарци, док класичну сељанију турбо фолк типа Ђани слушају више жене.

Жене чешће слушају турбо фолк, не зато што су глупље од мушкараца, већ зато што немају другу алтернативу, јер огромна већина музичких продуцената су мушкарци.
Nisi skoro bio po splavovima i noćnim klubovima, čini mi se ;) mrtva trka što se tiče Đanija :D