Sta ostaje posle ljubavi

M

malecka

Gost
momo kapor je u knjizi *una* napisao jedan spisak od koga mi je najznacajnija bila konstatacija da posle ljubavi ostaje povredjena sujeta.

sad, mene zanima ovde sta mislite da li je moguce da obe osobe posle ljubavi ostanu totalno nepovredjene?
pod kojim uslovima i sl...?


mislim ovde mislim striktno na lj*u*b*a*v...
 
Draga moja ,o kakvoj ti to ljubavi govoris ako posle nje niko nije povredjen?Povredjen je ostavljeni,jer je ostavljen a nema prava da ispravi greske,ako ih je pravio,ili vise nije voljen.Posle ljubavi uvek je neko povredjen. :(
 
dr.:
Draga moja ,o kakvoj ti to ljubavi govoris ako posle nje niko nije povredjen?Povredjen je ostavljeni,jer je ostavljen a nema prava da ispravi greske,ako ih je pravio,ili vise nije voljen.Posle ljubavi uvek je neko povredjen. :(

da, ali ja recimo imam prilicno racionalan odnos prema ljubavi /da li je ovo paradox?/ i svesna sam zasto je nekad bolje biti ostavljen. biti u vezi po ceni da se zamrzis sa drugom osobom je gore nego se rastati u dobrim odnosima... i onda meni nije jasno zasto moja GLUPA sujeta ima tu da se mesa i pravi mi probleme???
 
Da.Bas si u pravu!Cemu onda raskidi ako si sa nekim u dobrim odnosima?Kod raskida bi trebalo ici u krajnosti s` pokusajima da se neko vrati,ma sta bilo,kako ne bi sebi mogli i posle duzeg vremena prebacivati ~Eh,sto nisam...~ i onda kada se sve to iscrpi jednostavno dignemo ruke,jer utim pokusajima neprimetno i prebolimo i nemamo za cim da zalimo.U ljubavi rec racionalno zvuci smesno.
 
dr.:
Da.Bas si u pravu!Cemu onda raskidi ako si sa nekim u dobrim odnosima?Kod raskida bi trebalo ici u krajnosti s` pokusajima da se neko vrati,ma sta bilo,kako ne bi sebi mogli i posle duzeg vremena prebacivati ~Eh,sto nisam...~ i onda kada se sve to iscrpi jednostavno dignemo ruke,jer utim pokusajima neprimetno i prebolimo i nemamo za cim da zalimo.U ljubavi rec racionalno zvuci smesno.

Potpuno se slazem.
 
malecka:
momo kapor je u knjizi *una* napisao jedan spisak od koga mi je najznacajnija bila konstatacija da posle ljubavi ostaje povredjena sujeta.

sad, mene zanima ovde sta mislite da li je moguce da obe osobe posle ljubavi ostanu totalno nepovredjene?
pod kojim uslovima i sl...?


mislim ovde mislim striktno na lj*u*b*a*v...

Ljubav mora biti dvosmjerna da bi bila ljubav na koju ti, pretpostavljam misliš. Čim jedna strana škripi tada nema ni ljubavi. Onaj ko voli teško može ostati prijatelj sa predmetom svog obožavanja. Onom koji više ne voli ionako je svejedno
 
malecka:
momo kapor je u knjizi *una* napisao jedan spisak od koga mi je najznacajnija bila konstatacija da posle ljubavi ostaje povredjena sujeta.

sad, mene zanima ovde sta mislite da li je moguce da obe osobe posle ljubavi ostanu totalno nepovredjene?
pod kojim uslovima i sl...?


mislim ovde mislim striktno na lj*u*b*a*v...
Da se oboje smore i da se vise nikad ne vide.
 
Samo ja znam:
nikada vise,
nikada vise,
necemo se uhvatiti za ruke
ni hodati od ugla do ugla
i pokusavati uzalud da se setimo dok cutimo
necega vrlo vaznog,
necega toliko ogromno vaznog
cega se razdvojeni nikada vise necemo moci setiti.


Miroslav Antic
"Posle ljubavi"
 
Zavisi. Poneko secanje ruzno ili lepo. Kiseo osmeh prilikom slucajnog susreta. Neka cudna praznina i pored puno ljudi oko tebe. Ostaje puno pitanja i nekih stvari koje si mozda zelela da kazes, a nisi imala prilike ili hrabrosti. Ostaje... Ostajes sama... Eto to...
 

Back
Top