Quantcast

Sta opterecuje srpsko-hrvatske odnose

JovanRadovic

Iskusan
Banovan
Poruka
6.482
Odnose normalnih Hrvata i normalnih Srba ne opterećuje baš ništa.

Jedino opterećeni ljudi vide neka opterećenja, probleme, nepomirljive razlike, ...
То је ли подразумијева да нађеш Србина коме некога из фамилије нисте убили....Изглада да ти по својим критеријима можеш највише пронаћи "нормалних" Срба из Лесковца, Врања, Сурдулице...

Што се тиче Хрвата....и прије сам ти поставио питање али ниси на њега одговорио.

Кажеш да имаш брата у Београду који има фамилију....

Није ти пало на памет да је у Хрватској 1981. између осталих живјело 531 000 Срба, 379 000 Југословена 188 000 неопредјељених - да је након рата остало око 120 000 Срба, Југословена нема, неопредјељених је остало тачно пола.
Да је по Хрватском попису 2001 године недостајалало 400 000 становника, упркос наталитету, досељеним Хрватима из Босне са Космета, Војводине из иностранства...

Није ти ни пало на памет да је по вашим критеријима и твој брат веома једноставно могао бити један, бар за репресалију, од овог броја који ћеш ти сам одредити - а ипак није био...Није био зато што смо ми ипак другачији.

osvetnik_zg

Primećen član
Banovan
Poruka
764
Pa si bas dosao na forum politika i na temu o srpsko-hrvatskim odnosima?
Niko nije bas toliko naivan ovde da ti poveruje.
ako želiš baš iskreno, došao sam prvo povodom sporta jer pratim NLB ligu i velik sam ljubitelj jednog kluba. No, proširio sam malo vidike i počeo sam gledati teme poput politike i povijesti. a to što neki pišu na ovom forumu je čisti govor mržnje i teško je da se ne uključim jer naprosto vrjeđa.

.-.. .--- ..- -... ---

Elita
Banovan
Poruka
22.663
То је ли подразумијева да нађеш Србина коме некога из фамилије нисте убили....Изглада да ти по својим критеријима можеш највише пронаћи "нормалних" Срба из Лесковца, Врања, Сурдулице...

Што се тиче Хрвата....и прије сам ти поставио питање али ниси на њега одговорио.

Кажеш да имаш брата у Београду који има фамилију....

Није ти пало на памет да је у Хрватској 1981. између осталих живјело 531 000 Срба, 379 000 Југословена 188 000 неопредјељених - да је након рата остало око 120 000 Срба, Југословена нема, неопредјељених је остало тачно пола.
Да је по Хрватском попису 2001 године недостајалало 400 000 становника, упркос наталитету, досељеним Хрватима из Босне са Космета, Војводине из иностранства...

Није ти ни пало на памет да је по вашим критеријима и твој брат веома једноставно могао бити један, бар за репресалију, од овог броја који ћеш ти сам одредити - а ипак није био...Није био зато што смо ми ипак другачији.
Bilo je svašta.

Od toga što su on i žena dobili otkaz na nacionalnoj osnovi, do prijetnji i njemu i djeci jer je nekome "mirisao" njegov stan u BG.

Ali vidiš, moj brat nije takav da podvije rep i pobjegne. :mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.