Quantcast

Sta opozicija treba da zahteva?

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
40.684
U pravu si !
Ali pazi AV uopste nije naivan , namazan je on svim bojama !
Ima masineriju iza sebe koju debelo placa drzavnim i kradenim parama !
Ja ga ne mogu svriti , ali mislim da kupuje vreme i da jos uvek igra neku obrenovicku igru oko Kosova , sto je dobro u principu !
Pokojni djindjic se izleteo pre vremena ( Kosovo nam nije prioritet i resavace se u paketu sa Republikom Srpskom ) Sto je bio sah-mat za zapad i zato ga je zapad ubio , uz pomoc necinjenja tadasnjie vlast konkretno ( Bebe Popovica, Cedomira Jovanovica , Dusana Mihajlovica , Nebojse Covica.....

E sad Vucic se ne peca vise na tu zamku nego im ide niz dlaku i razvlaci stvari dok se geostrateska politika u svetu ne promeni i ne bude povoljna po nas !
Problem je sto je Vucic nije radio na poboljsanju zivotnog standarda naroda .
I to ce ga doci glavi , zato ga mrze ......
Vecina zapadnog sveta pociva na " mafijaskim" osnovama , tu prednjace Amerika, Engleska, Francuska, nemacka.....
S"tim sto su oni svome narodu omogucili ile normalan zivot i zato mogu da zare i pale po svetu bez posldica !
Ovaj nas se malo zigrao i stradace od balkanskog sindroma i prostkluka !
Hvala !

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.172
U pravu si !
Ali pazi AV uopste nije naivan , namazan je on svim bojama !
Ima masineriju iza sebe koju debelo placa drzavnim i kradenim parama !
Ja ga ne mogu svriti , ali mislim da kupuje vreme i da jos uvek igra neku obrenovicku igru oko Kosova , sto je dobro u principu !
Pokojni djindjic se izleteo pre vremena ( Kosovo nam nije prioritet i resavace se u paketu sa Republikom Srpskom ) Sto je bio sah-mat za zapad i zato ga je zapad ubio , uz pomoc necinjenja tadasnjie vlast konkretno ( Bebe Popovica, Cedomira Jovanovica , Dusana Mihajlovica , Nebojse Covica.....

E sad Vucic se ne peca vise na tu zamku nego im ide niz dlaku i razvlaci stvari dok se geostrateska politika u svetu ne promeni i ne bude povoljna po nas !
Problem je sto je Vucic nije radio na poboljsanju zivotnog standarda naroda .
I to ce ga doci glavi , zato ga mrze ......
Vecina zapadnog sveta pociva na " mafijaskim" osnovama , tu prednjace Amerika, Engleska, Francuska, nemacka.....
S"tim sto su oni svome narodu omogucili ile normalan zivot i zato mogu da zare i pale po svetu bez posldica !
Ovaj nas se malo zigrao i stradace od balkanskog sindroma i prostkluka !
Nemoj da se ljutis, ali sve je u ovoj analizi pogresno.

Nikakvu igru oko Kosova Vucic ne igra, nego mistifikuje i sakriva teme dijaloga, da bi ostavio prostor za spekulacije najrazlicitijeg tipa. Od toga da neki ljudi (kao ti) misle da on tu nesto igra, razvlaci, ne da se, a drugi da je izdajnik koji je doveden da potpise.

U pozadini se sve vreme radi na normalizaciji odnosa, raspravlja se o tehnickim temama, promet roba i usluga, dokumenti, pozivni broj, ekonomska pitanja. Kosovo protokom vremena (u poredjenju sa 2008. godinom) sve vise dobija obrise nezavisne drzave i sto vise vremena prolazi sve je dalje od Srbije. To je proces koji je nezaustavljiv, samo sto nijedna vlast to ne zeli javno da predoci narodu, a ponarocito ne vlast Vucica koji je majstor manipulacije "teme su dogovorene, bilo je tesko, ali nismo se dali". Niti kaze teme, niti sta je tesko, niti gde se nije dao. Onda svako moze da smislja scenario koji njegovom srcu godi.

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.172
У Србији би вероватно допустили само посланицима владајуће коалиције да постављају питања.

"Господине министре, зашто сте тако дивни?"

"Госпођо премијер, на који начин је ваша влада постала најуспешнија у новијој светској историји?"
"Zelim da Vam postavim pitanje zasto...."

Odgovor: "Ne, ne zelite vi mene to da pitate, ja znam sta Vi ustvari mene zelite da pitate..."

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.172
Zahtevi slabe opozicije prema vlasti nisu jasno definisani. Ali postojeci predozi su vise nego glupi. Radi se uglavnom o zahtevu za Vucicevu ostavku, hapsenje mafijasa sa vlasti, sloboda medija, mir u svetu i slicno. Opozicija ne treba da ima krupne zahteve nego sitne, koje bi lako mogli da prestave svetu.
Recimo prvi zahtev bi mogao biti emisija nedeljno na rts-u gde bi se nasli dva opozicionara i dva predstavnika vlasti i govorilo bi se o temama koje predlozi opozicija.
Drugi zahtev bi moglo da bude uvodjenje glasanja preko neta.
Treci zahtev ostavka krizno staba za koronu i postavljanje profesora Radovanovica.
Cetvrti zahtev. Da troskovi izvrsitelja ne mogu da predju 2x vise od osnovnog duga.

Sa kojom listom zahteva bi vi izasli ?
Dobar predlog za RTS.

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
40.684
Nemoj da se ljutis, ali sve je u ovoj analizi pogresno.

Nikakvu igru oko Kosova Vucic ne igra, nego mistifikuje i sakriva teme dijaloga, da bi ostavio prostor za spekulacije najrazlicitijeg tipa. Od toga da neki ljudi (kao ti) misle da on tu nesto igra, razvlaci, ne da se, a drugi da je izdajnik koji je doveden da potpise.

U pozadini se sve vreme radi na normalizaciji odnosa, raspravlja se o tehnickim temama, promet roba i usluga, dokumenti, pozivni broj, ekonomska pitanja. Kosovo protokom vremena (u poredjenju sa 2008. godinom) sve vise dobija obrise nezavisne drzave i sto vise vremena prolazi sve je dalje od Srbije. To je proces koji je nezaustavljiv, samo sto nijedna vlast to ne zeli javno da predoci narodu, a ponarocito ne vlast Vucica koji je majstor manipulacije "teme su dogovorene, bilo je tesko, ali nismo se dali". Niti kaze teme, niti sta je tesko, niti gde se nije dao. Onda svako moze da smislja scenario koji njegovom srcu godi.
Ima i toga , meni je upravo krivo sto se ne RADI o tim temema koje ste naveli , sve se svodi na puke i prazne sastanke jalovog Djurica ! A to Vucicu odgovara
Pa zar ne vidite kad god se nazre neko resenje da se desavaju neke promene vlasti kod albanaca , pitanje je kad ce Vucic poceti ovde da koristi istu taktiku !
Problem je bas taj sto vucic taktizira i upravo radi ovo sto sam naveo .
Koliko to traje dugo ? zapitajte se ?
Pomak ravan "0" jos od 2012.
On je radikal, radikalsko misljenje o resavanju Kosova njegovog "tate " znamo ! Ovaj to sprovodi !
Mafijasi mu tamo trebaju kako bi snabdevali narod na crno !
Mafija ko mafija naplacuje usluge , kao sto ce i njemu jedan dan ispostaviti racun !
Fakat je da on zeli dobro srbiji , ali da to radi ispod zita to je jasno i zapadu i svvima .
Samo se kompromituje i kod svog naroda i na zapadu !
Ispostavice mu svi racune za laganje i obmanjivanje svih !

Mystic+

Legenda
Poruka
52.770
..
To je zato što se nepoštovanjem R1244 na terenu pomeraju stvari koje nisu dogovorene na račun Kosovo Republjik.

Nemamo državnika na pregovorima.

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
40.684
To je zato što se nepoštovanjem R1244 na terenu pomeraju stvari koje nisu dogovorene na račun Kosovo Republjik.

Vucic treba strikno da insistira na postovanju rezolucije 1244 i na ispunjenju svih dogovora .
Mi smo nase ispostovali , sad treba insistirati da Albanci ispostuju svoje ! Do zadnje stavke i svega sto je potpisano
I tek kad to urade to treba da bude osnov za pocetak nekih novih pregovora jer su ovi devestirani od strane Albanaca !

Poruka
73.199
"Zelim da Vam postavim pitanje zasto...."

Odgovor: "Ne, ne zelite vi mene to da pitate, ja znam sta Vi ustvari mene zelite da pitate..."
"Znam ja šta bi ste Vi hteli, evo, olakšaću vam, svi smo mi smrtni, gospođo, pa ću tako i ja jednog dana umreti" itd itd

Ako je pitanje ozbiljnije onda će održati polučasovno predavanje o tome kako ne dopušta nikom da nasrće na njegovu decu, njegovu porodicu.

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
13.587
Zahtevi slabe opozicije prema vlasti nisu jasno definisani. Ali postojeci predozi su vise nego glupi. Radi se uglavnom o zahtevu za Vucicevu ostavku, hapsenje mafijasa sa vlasti, sloboda medija, mir u svetu i slicno. Opozicija ne treba da ima krupne zahteve nego sitne, koje bi lako mogli da prestave svetu.
Recimo prvi zahtev bi mogao biti emisija nedeljno na rts-u gde bi se nasli dva opozicionara i dva predstavnika vlasti i govorilo bi se o temama koje predlozi opozicija.
Drugi zahtev bi moglo da bude uvodjenje glasanja preko neta.
Treci zahtev ostavka krizno staba za koronu i postavljanje profesora Radovanovica.
Cetvrti zahtev. Da troskovi izvrsitelja ne mogu da predju 2x vise od osnovnog duga.

Sa kojom listom zahteva bi vi izasli ?
To su sve parole, a ne zahtevi. Opoziciji prvo trebaju novi ljudi, ideje, program i organizacija.

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.172
"Znam ja šta bi ste Vi hteli, evo, olakšaću vam, svi smo mi smrtni, gospođo, pa ću tako i ja jednog dana umreti" itd itd

Ako je pitanje ozbiljnije onda će održati polučasovno predavanje o tome kako ne dopušta nikom da nasrće na njegovu decu, njegovu porodicu.
"Mene mozete da pljujete, ali ne dam na drzavu. Srbiju mi ne dirajte!"

sokvisnja

Iskusan
Poruka
5.172
Ima i toga , meni je upravo krivo sto se ne RADI o tim temema koje ste naveli , sve se svodi na puke i prazne sastanke jalovog Djurica ! A to Vucicu odgovara
Pa zar ne vidite kad god se nazre neko resenje da se desavaju neke promene vlasti kod albanaca , pitanje je kad ce Vucic poceti ovde da koristi istu taktiku !
Problem je bas taj sto vucic taktizira i upravo radi ovo sto sam naveo .
Koliko to traje dugo ? zapitajte se ?
Pomak ravan "0" jos od 2012.
On je radikal, radikalsko misljenje o resavanju Kosova njegovog "tate " znamo ! Ovaj to sprovodi !
Mafijasi mu tamo trebaju kako bi snabdevali narod na crno !
Mafija ko mafija naplacuje usluge , kao sto ce i njemu jedan dan ispostaviti racun !
Fakat je da on zeli dobro srbiji , ali da to radi ispod zita to je jasno i zapadu i svvima .
Samo se kompromituje i kod svog naroda i na zapadu !
Ispostavice mu svi racune za laganje i obmanjivanje svih !
Upravo se radi na tim temama. Briselski pregovori su prvo bili tehnicki a zatim od 2013. i politicki kroz potpisivanje sporazuma o normalizaciji.

Ne treba neko da ti saopstava o cemu se tamo prica, dovoljno je da vidis stanje na terenu i da li je ta normalizacija put Kosova nazad u okrilje Srbije ili je vise put Kosova ka zaokruzivanju nezavisnosti. Postoji granica, roba se carini, imaju svoje sudove, policiju koja intervenise na celoj teritoriji i vojsku. Pozivni broj, licne karte, pasose. To su sve stvari koje su se desile od 2008. godine.

Kako mislis da se to samo od sebe tako napravilo i kako moze samo od sebe bez dogovora sa Srbijom da se sprovede? Sve su to stvari koje su dogovorene i idu postepeno. A na kraju ce doci famozni sveobuhvatni sporazum. Ali generalno ljudi na nezavisnost vise gledaju kao neku apstrakciju, a ne kao dug i spor proces kroz koji ti neku formalnost pretvaras u funkcionalno stanje.

O statusu se ne pregovara. Status je definisan. Kada ti ucestvujes u "dijalogu" celu deceniju na takav nacin da Kosovu omogucavas da sve vise ostvaruje svoju drzavnost, onda tu vise nema lakog preokreta pa taman i da se sutra ceo svet promeni i Rusija nalozi da Kosovo postane deo Srbije. Opet bi obrnut proces bio spor i tezak, jer sada treba da rasformiras neko novo stanje i tako u krug. Opet se sve vrti oko tehnickih stvari. Plate, penzije, imovina, ko placa kredite, koje ce se presude postovati, kako uskladiti, koja dokumenta vaze, do kada, itd...

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
14.810

Предлажем да ПОКС и ТКЗВКЊКВ својим ауторитетом докажу своје место у креирању Србије као Монархије ....

да оду пред ЕУ главешине и лупе шаком о сто

или же као комесари и пови само да чекају шта руља произведе ?!

Mystic+

Legenda
Poruka
52.770
Предлажем да ПОКС и ТКЗВКЊКВ својим ауторитетом докажу своје место у креирању Србије као Монархије ....

да оду пред ЕУ главешине и лупе шаком о сто

или же као комесари и пови само да чекају шта руља произведе ?!
Ti ne razumeš da one sile koje su izdale monarhiju i postavile tvog Titu sa glomaznim aparatom, ne žele suverenu Srbiju.

Treba im kompanija, ali sa kojom se može lako upravljati.

Mystic+

Legenda
Poruka
52.770
Србија је данас обично предузеће, одавно више није ни компанија.

То ко ће бити менаџер у овом предузећу, да ли позиција или опозија је небитно.

Битно је да се владе фиктивно мењају, али да народ не може да мења политике - И.Крастев

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
14.810
Ti ne razumeš da one sile koje su izdale monarhiju i postavile tvog Titu sa glomaznim aparatom, ne žele suverenu Srbiju.

Treba im kompanija, ali sa kojom se može lako upravljati.
Ахахахахахха...

А ТКЗВКЊКВ је 'тежак ' за управљање

Знаш шта ... Прво уваљујете монархију под паролом 'ма то је само декларативно ''то је само због порцелан меморабилија'.. а сада

одједном 'монарх је неко са којима се тешко управља '

Иазвини .. али НЕизвини ..... Ви сте Конфузни и то вам треба реће.

Нема више поповско-комесарских лажи .....

Или си и ти за 'права руље' одноно 'експлоатисаних' које и који стварају сва потрошна добра

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
14.810
Србија је данас обично предузеће, одавно више није ни компанија.

То ко ће бити менаџер у овом предузећу, да ли позиција или опозија је небитно.

Битно је да се владе фиктивно мењају, али да народ не може да мења политике - И.Крастев
Тако је било одвајкада .. и не само Србија .. свака држава је таква .... чему сада та депримирујућа патетика ?!

Mystic+

Legenda
Poruka
52.770
Не разумеш, јер тако сте лоше и започели са републиком !

Ти бркаш од 1945. унутарњу слободу и спољни суверенитет.

Код монарха је то обрнуто него код твог Тите.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.