Šta obići u okolini Temišvara?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Dobar dan.

Odlučio sam se da posetim Temišvar, pa me zanima da li neko ima da mi predloži još neku interesantnu posetu u okolini od 50-100km?
Nešto poput lepe prirode, jezera, šume ili interesantnog sela ili grada? Neke znamenitosti koju vredi posetiti?

Hvala.
 
Temišvar i banje u okolini. Sela su im prelepa. Lep je grad,...takođe priroda je fantastična svuda u Rumuniji. Čist vazduh, klopa je ok, nije skupo,...mda, najlepši su gradovi u podnožju Karpata.
Temišvar je jako lep, čist, kosmopolitski grad. Čaušesku je "uredio" taj grad po uzoru na Pariz.Topla preporuka!
Sela u Rumuniji su jako lepa.
 
Temišvar i banje u okolini. Sela su im prelepa. Lep je grad,...takođe priroda je fantastična svuda u Rumuniji. Čist vazduh, klopa je ok, nije skupo,...mda, najlepši su gradovi u podnožju Karpata.
Temišvar je jako lep, čist, kosmopolitski grad. Čaušesku je "uredio" taj grad po uzoru na Pariz.Topla preporuka!
Sela u Rumuniji su jako lepa.
Bukurešt se zvao Pariz Istoka, nisam bio nikad u RUM, al išao BiH zašto ne. Svi kažu da je Tem. Lep i zanimljiv.
 
Svi kažu da je Tem. Lep i zanimljiv.
Jako lep grad. Atmosfera je prava cosmopolitska,...puno turista i mladih ljudi (studentarije), jako zanimljiva arhitektura. Meni se sviđaju generalno gradovi i mesta na tom "cosmopolitskom" fazonu ili mesta ( sela) sa lepom i očuvanom prirodom. Rumunija stvarno ima od svega toga ponešto.
Otišla sam sa nekim predrasudama, kao i kad sam išla u Tursku,...pa se na kraju oduševila!
 
temisvar je predivan i prepun secesije.
ali obratite paznju, premnogo je lopova.
i mene su proletos kad sam bio tamo probali da opljackaju
pricao sam i sa jednim rumunom. on mi sam kaze da temisvar spada u dosta nesiguran grad
treba ga posetiti, prelep je ali budite oprezni.
 
Poslednja izmena:
Moguće,...pomešala sam. 😁
Temišvar zovu "Mali Beč".
Nisam bila u Bukureštu,...mda kažu da je Temišvar lepši.
Ja sam bila u Temisvaru na jednodnevnom izletu.
Lijep je,ali nista sad specijalno nema,mislim da je jedan dan dovoljan za obilazak.
Fotogenican je.🙂
 

Prilozi

  • FB_IMG_1667982004506.jpg
    FB_IMG_1667982004506.jpg
    118,8 KB · Pregleda: 20
  • FB_IMG_1667981999709.jpg
    FB_IMG_1667981999709.jpg
    33,8 KB · Pregleda: 20
  • FB_IMG_1667982010835.jpg
    FB_IMG_1667982010835.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 20
  • FB_IMG_1667982018114.jpg
    FB_IMG_1667982018114.jpg
    117,2 KB · Pregleda: 19
Inace, Temisvar pamtim i po jednom trznom centru iz kog nismo znali izaci.😀
Mislim da se zvao Julius mol...tako nekako.
Nevjerovatna zgrada,kao lavirint.
A mi se cudili sto vodic kaze krenite malo ranije da izadjete,ne cekajte zadnji minut.😂
Ali stvarno,kad udjes,nije kao ostali trzni centri gdje imas sve jasno i oznaceno.Taman dodjes do jednog ugla i mislis tu je izlaz,kad ono nije.
Zabrinuli smo se za nasu inteligenciju.😂
Posle nam je vodic rekao da su ga i pravili tako da se mogu skrivati od policije i da je namjerno tako cudan.
 
Inace, Temisvar pamtim i po jednom trznom centru iz kog nismo znali izaci.😀
Mislim da se zvao Julius mol...tako nekako.
Nevjerovatna zgrada,kao lavirint.
A mi se cudili sto vodic kaze krenite malo ranije da izadjete,ne cekajte zadnji minut.😂
Ali stvarno,kad udjes,nije kao ostali trzni centri gdje imas sve jasno i oznaceno.Taman dodjes do jednog ugla i mislis tu je izlaz,kad ono nije.
Zabrinuli smo se za nasu inteligenciju.😂
Posle nam je vodic rekao da su ga i pravili tako da se mogu skrivati od policije i da je namjerno tako cudan.
😆
 
Inace, Temisvar pamtim i po jednom trznom centru iz kog nismo znali izaci.😀
Mislim da se zvao Julius mol...tako nekako.
Nevjerovatna zgrada,kao lavirint.
A mi se cudili sto vodic kaze krenite malo ranije da izadjete,ne cekajte zadnji minut.😂
Ali stvarno,kad udjes,nije kao ostali trzni centri gdje imas sve jasno i oznaceno.Taman dodjes do jednog ugla i mislis tu je izlaz,kad ono nije.
Zabrinuli smo se za nasu inteligenciju.😂
Posle nam je vodic rekao da su ga i pravili tako da se mogu skrivati od policije i da je namjerno tako cudan.
ako ti je lakse, ja sam jedva nasao kola :rotf:

znaci vec je pocela panika da me hvata jer je TC poceo da se zatvara a ja lutam parkinzima i trazim kola... :rotf:

inace za izlaz i ulaz u TC ti je najsigurnije da odes na vrh do kafica i restorana brze hrane i tamo imas prolaz na terasu koja ima stepenice do podnozja i onog lepog parkica oko trznog centra
 
ako ti je lakse, ja sam jedva nasao kola :rotf:

znaci vec je pocela panika da me hvata jer je TC poceo da se zatvara a ja lutam parkinzima i trazim kola... :rotf:

inace za izlaz i ulaz u TC ti je najsigurnije da odes na vrh do kafica i restorana brze hrane i tamo imas prolaz na terasu koja ima stepenice do podnozja i onog lepog parkica oko trznog centra
E,bas ti hvala,sad mi je lakse.🙂
Odstampacu ovo uputstvo za drugi put.😂
 

Back
Top