Sta Novosadjani misle o Nishu..?

interesantno je da niko vise od novosadjana ne barata ciframa. ns je po povrsini i broju stanovnika treci grad u srbiji(bez kosova), ali je prvi grad po da tako kazem standardu...neko je rekao da je razlika u broju stanovnika nisa i novog sada oko 60 000, poruka za njega je "ne lupaj gluposti, decace" .
sam grad nis ima 270 000 stanovnika, bez ikakve okoline, dok ns ima 300 000 sa sremskom kamenicom, futogom, petrovaradinom, rumenkom i jos nekoliko naselja van ns-a. najvece lokal-patriote su iz ns-a, a lokal-patriotizam je odlika provincijalaca, verujem da se tripujete da ste veci i od bg-a, mozda budimpeste, ali niste...definitivno...samo novosadjani misle da ns drugi grad u zemlji...ako vam je tako lakse...
 
Djeneral:
interesantno je da niko vise od novosadjana ne barata ciframa. ns je po povrsini i broju stanovnika treci grad u srbiji(bez kosova), ali je prvi grad po da tako kazem standardu...neko je rekao da je razlika u broju stanovnika nisa i novog sada oko 60 000, poruka za njega je "ne lupaj gluposti, decace" .
sam grad nis ima 270 000 stanovnika, bez ikakve okoline, dok ns ima 300 000 sa sremskom kamenicom, futogom, petrovaradinom, rumenkom i jos nekoliko naselja van ns-a. najvece lokal-patriote su iz ns-a, a lokal-patriotizam je odlika provincijalaca, verujem da se tripujete da ste veci i od bg-a, mozda budimpeste, ali niste...definitivno...samo novosadjani misle da ns drugi grad u zemlji...ako vam je tako lakse...

Нови Сад

http://sr.wikipedia.org/wiki/Нови_Сад

Ниш

http://sr.wikipedia.org/wiki/Ниш

:!: :!: :!:
 
Дружи се мало са Републичким заводом за статистику:

http://webrzs.statserb.sr.gov.yu/axd/pok.php?god=2004

Сазнаћеш занимљиве ствари:


popiskc0.jpg
 
Ti si sine glup :roll:
Popis koji vrsi republicki zavod za statistiku, za neki grad, se odnosi na celu teritoriju opstine, a ne na integrisano gradsko jezgro. Tako da ti ta prica, sa ovim i sa onim, ne pije vodu, jer isto vazi i za NS i NŠ.
Druga stvar, taj popis je iz 2002. BG po njemu ima 1,6 miliona. Realno je stanovnika mnogo vise danas, jer treba uzeti u obzir i sve dosljake, izbeglice, koji ni tada nisu bili popisani kao Beogradjani, ali su ipak popunjavali taj prostor. Danas, BG, verovatno ima preko 2 miliona, kojekakvog djubreta.
NS, pati od iste boljke, druga je najpozeljnija destinacija u Srbiji. Tako da i on ima sigurno vise od 300k realnih stanovnika.
A Nis je grad koji je kroz '90-te jako propao i stvarno ne znam ko ima zelju da tamo ide i zbog cega. Privlaci samo juznu prugu i to je to. Ne znam od cega bi on mogao da bude toliko veliki.
 
ne zovi me sinom, jel ne bih voleo ni da te poznajem. kad ne znas nesto, onda ne repliciraj, drugi je problem sto je sever finansijski jaci, ali ne u toj meri da pocinju da se ponasaju kao englezi. citam po drugim forumima, kakva su misljena vojvodjana o novom sadu...ne pozitivna. a ovo sto kazes za bg i 2 miliona je smesno...jedino se slazem sa tobom u vezi tvog nick-a, dosledno ga sledis.
 
Sasvim tacno znam o cemu pricam. Rodjeni sam Beogradjanin, proziveo ovde '90-te, znam tacno zasto i kako se Beograd izmenio. Sever Srbije, a Vojvodina pogotovo je finansijski jaci, zbog cega ljudi najvise i dolaze u BG i NS.
Ako ti se ne svidja cinjenicno stanje sta da ti radim, preseli se u NS ili BG.
 
Djeneral:
interesantno je da niko vise od novosadjana ne barata ciframa. ns je po povrsini i broju stanovnika treci grad u srbiji(bez kosova), ali je prvi grad po da tako kazem standardu...neko je rekao da je razlika u broju stanovnika nisa i novog sada oko 60 000, poruka za njega je "ne lupaj gluposti, decace" .
sam grad nis ima 270 000 stanovnika, bez ikakve okoline, dok ns ima 300 000 sa sremskom kamenicom, futogom, petrovaradinom, rumenkom i jos nekoliko naselja van ns-a. najvece lokal-patriote su iz ns-a, a lokal-patriotizam je odlika provincijalaca, verujem da se tripujete da ste veci i od bg-a, mozda budimpeste, ali niste...definitivno...samo novosadjani misle da ns drugi grad u zemlji...ako vam je tako lakse...

Brate ne tripuj se. NS je imao 200.000 jos krajem 80tih i pocetkom 90tih. Sada ima sigurno 300.000

Za Nis ne mogu da tvrdim nista. Ako ima vise od 300.000 onda OK verovacu ti na rec ;)

storm cloud:

Hmm pretece me...
 
Djeneral:
vidi se da nisi pratio/la izlaganje, novi sad sa petrovaradinom, kamenicom, futogom...itd, ako ne razumes, mogu i da spelujem.

ova cifra za nis se takodje odnosi na nis i prigradska naselja kojih u slucaju nisa ima cak 71, na teritoriji NS-a ih ima svega 16....
petrovaradin, kamenica, futog i veternik su administrativno zasebna mesta, ali su fizicki potpuno integrisana u grad, a imaju po 15-20.000 stanovnika (zvanicno)...

ako te zanimaju cifre samo za naseljena mesta nis i novi sad, a prema popisu iz 2002.....
nis - 173.861 (bez ostalih naseljenih mesta na teritoriji grada)
novi sad - 196.902 (bez ostalih naseljenih mesta na teritoriji grada)

http://www.world-gazetteer.com

...ostalo su ti vec objasnili iznad...
 
Njega ne zanimaju cifre, nego da se svadja i ubedjuje.
A i btw, tema sama po sebi je... ne znam koji ce qurac na NS-u. Jeste pitanje za Novosadjane, ali uopste ne vidim smisao pitati Novosadjanje za konkretan drugi gard. Osim za pravljenje shorke, kao sto je ustvari pocelo. Stagod da je neko rekao za Nis, a da nije bilo ljubim ga, odma je dobio packu... Evo cak i ja, koji sam iz BG-a i svi znaju da je BG najveci najlepshi :lol:

Ne stvarno, bez zezanja, moderatorke, reagujte malo na ovakve teme... nemojte da zaplivate dunavom :mrgreen:
 
Kad_LupimLupim:
Njega ne zanimaju cifre, nego da se svadja i ubedjuje.
A i btw, tema sama po sebi je... ne znam koji ce qurac na NS-u. Jeste pitanje za Novosadjane, ali uopste ne vidim smisao pitati Novosadjanje za konkretan drugi gard. Osim za pravljenje shorke, kao sto je ustvari pocelo. Stagod da je neko rekao za Nis, a da nije bilo ljubim ga, odma je dobio packu... Evo cak i ja, koji sam iz BG-a i svi znaju da je BG najveci najlepshi :lol:


UA! :-x :-x

Novi Sad je veci od Bg!!

utokany3.th.jpg
 
15000 postova, a ovakva komunikacija...ccc, kakva si ti danguba, no, nisam ni zeleo sa tobom da komuniciram. nego sa dragim novosadjanima, najvecim demografima u evropi, a mozda i sire. ja sam inace iz gnjilana, doselio se u nis, i zavoleo ga, poenta mog javljanja je bilo pljuvanje pojedinih nadobudnih novosadjana po nisu, to mi je zasmetalo, jer skoro i da nema nislije koji bi pljuvao po ns.
 

Back
Top