"Šta, nećeš da ga pogledaš?"

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Nedavno mi je drugarica pričala da joj je prije, naveče kasno, u cesti u kojoj ja sada živim, neki lik išao za njom preko puta ceste, skinuo hlače pa ju je dozvao i ona je samo pogledala i ubrzala hod, a ovaj joj je doviknuo: "Šta, nećeš da ga pogledaš?"
I ona je krenula trčati, a ovaj za njom i blizu je živjela pa je uspjela pobjeći.
Strašno mi je kako se tako belaj desi očas posla. Kako smo fizički slabiji pol i kako ima budala, dovoljno je samo se nađeš u pogrešno mjesto i vrijeme...
Da li imate suzavac, biber sprej, ili nešto drugo sa sobom kada idete naveče same?

Da li je možda neka išla na neke časove samoodbrane ili trenira krav maga/ili neku drugu borilačku vještinu?

I bojite li se ići same naveče?

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.260
ja se ne bojim. Doduše, možda zato jer sam muško?
Nema to veze (više).
Ako je ženama neka uteha, 90% nasilja trpe muškarci od drugih muškaraca.

Sam muškarac treba da se boji isto koliko i sama žena.

P.S. krav maga je odličan izbor, moja kćerka trenira. @~sweet girl~ Biber sprej mislim da više nije legalan ali šoker je legalan.

Kamo sreće da nismo došli dovde kao čovečanstvo...neki lik je skoro otvorio temu da ga nervira što žene beže od njega samo zato što je ulica mračna. Gadna vremena, najbolje noću autom. Nikako pešice. Bolje čak i sama sa autom nego u društvu drugarice pešice.

Mean Baby

Ističe se
Moderator
Poruka
2.582
Nedavno mi je drugarica pričala da joj je prije, naveče kasno, u cesti u kojoj ja sada živim, neki lik išao za njom preko puta ceste, skinuo hlače pa ju je dozvao i ona je samo pogledala i ubrzala hod, a ovaj joj je doviknuo: "Šta, nećeš da ga pogledaš?"
I ona je krenula trčati, a ovaj za njom i blizu je živjela pa je uspjela pobjeći.
Strašno mi je kako se tako belaj desi očas posla. Kako smo fizički slabiji pol i kako ima budala, dovoljno je samo se nađeš u pogrešno mjesto i vrijeme...
Da li imate suzavac, biber sprej, ili nešto drugo sa sobom kada idete naveče same?

Da li je možda neka išla na neke časove samoodbrane ili trenira krav maga/ili neku drugu borilačku vještinu?

Imam tejzer, samo nek priđe ko ima da ga izroštiljam

Enishi_Yukishiro

Domaćin
Poruka
3.589

ne nosim nista sa sobom, pre jesam perorez. Nozic takodje.
Vise ne, nista. Ne plasim se da idem negde tokom noci sama. Dovoljno sam zivcana da prebijem svakog ko mi pridje. Pre nekoliko dana sam uvece udarila druga po sred face kad me je tapnuo po ramenu da mi se javi. Decko dobio po nosu ni kriv ni duzan.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
...neki lik je skoro otvorio temu da ga nervira što žene beže od njega samo zato što je ulica mračna.
Ahahahaha, ja što znam muškaraca kažu da im je žao što se žena tako prepadne, što je normalna empatska reakcija.

Jedan drug se baš pitao da li je bolje da je prestigne, a prepašće se kad ga čuje da je ubrzao, ili da on uspori i opet će se ona bojati...

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Nije to za šalu. Preporučio bih biber sprej ili suzavac. Nož ne iz razloga što se može završiti katastrofalno po nju ili njega. Što se tiče samoodbrane, MMA bi joj najbolje legao, mada može i krav maga, samo što nema baš svugde. Dobri su i grapling sportovi gde je konstantno kontakt kada se vučete, gurate, valjate po betonu.
Koja je razlika među biber sprejem, suzavcem, elektrošokerom itd?
Poruka je automatski spojena:

A zar krav maga nije bolja zbog obuke za odbranu i od napada sa nožem, pištoljem itd? :-)

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.044
Koja je razlika među biber sprejem, suzavcem, elektrošokerom itd?

A zar krav maga nije bolja zbog obuke za odbranu i od napada sa nožem, pištoljem itd? :-)
Nisam lepo napisao. Trebalo je pisati: Biber sprej ili ti suzavac. Elektrošoker mislim da je nezakonit, ali opet kažem, samo mislim.
Krav maga je usmerena više za vojnu obuku, nešto što se ne sreće na ulici. Što ne znači da se ne može primeniti. Prljava borba je najbolja broba.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Nisam lepo napisao. Trebalo je pisati: Biber sprej ili ti suzavac. Elektrošoker mislim da je nezakonit, ali opet kažem, samo mislim.
Krav maga je usmerena više za vojnu obuku, nešto što se ne sreće na ulici. Što ne znači da se ne može primeniti. Prljava borba je najbolja broba.

Najprljavije je ako ga suzavcem nasred blata ošamutim i samo se srolja u to :mrgreen:

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
13.911
Posrecilo se drugarici, a ona od toga napravila dramu.
Da su uloge obrnute, musko bi se cerekalo i bilo sretno kao nova godina.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Ne znam odakle si, ali definitivno preporučujem da naučiš osnove samoodbrane. Zapamti, izbaci sve što je prekomplikovano nije efektivno.
Trenirala sam karate 9,5 godina.
Ali ako mene ko pita, rukomet je opasniji, kakav sam ja nikakav borac hahahaha
Šta ću, ja sam imala sve odlike karatiste osim agresivnosti i nisam nikada išla u borbe. Niti sam se volila sa ženama sparingovati, jer bi one da se biju. 😂

Well, probala sam krav maga malo i prestala jer sam se prepala nekog iskusnog, mišićavog lika, na čudan način je pokazivao simpatije
I ništa od mene i treniranja krav maga. A i tu me žena lemala, pa je možda i bolje! 😁

Baby Yoda ♥

Contributor
Poruka
18.044
Trenirala sam karate 9,5 godina.
Ali ako mene ko pita, rukomet je opasniji, kakav sam ja nikakav borac hahahaha
Šta ću, ja sam imala sve odlike karatiste osim agresivnosti i nisam nikada išla u borbe. Niti sam se volila sa ženama sparingovati, jer bi one da se biju. 😂

Well, probala sam krav maga malo i prestala jer sam se prepala nekog iskusnog, mišićavog lika, na čudan način je pokazivao simpatije
I ništa od mene i treniranja krav maga. A i tu me žena lemala, pa je možda i bolje! 😁
Ne volim sportove bez prakse. Veliki sam protivnik karatea ako se ne trenira kroz praksu, kroz sparing. Sve ostalo je samoobmana i lažna sigurnost zbog koje neko može platiti životom. Ako mene pitaš, najsavršenija borilačka veština je Muay Thai. Koristiš svaki deo tela da udaraš, mnogo se trenira balans, teško ih je oboriti. Low kick je brutalan, što je odlično na ulici.

Buakaw je, recimo, legenda u tom sportu danas:

Pošto je ples ljubav i to treniram, a borilački sportovi su racionalna odluka, imam nedoumicu:

Može li se napadač zbuniti ako krenem plesati? Pa da onda plesajući odem? :zcepanje:
Ma, ništa od plesa protiv manijaka :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.