Šta ne treba da kupujemo!

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
16.896
Listajući svesku svaštaru, naišla sam na spisak proizvoda
koje NE treba da kupujem u radnjama...

Evo šta sam napisala:

- industrijski džemovi
- pomfrit kupovni
- kokice kupovne (znam da su kancerogene one sa ukusom putera)
- kobasice (soja, svinjska mast, masnoća iz svinjke srži, svinjska koža 40%, aroma, tj. ukus mesa)
- paštete - isto
- šunka - meso do 5%, sve drugo je gel, pojačivači ukusa i boje
- sirove dimljene kobasice - one nisu nadimljene, već su umočene u kancerogeni formaldehid
- mlečni proizvodi sa rokom trajanja dužom od 2 nedelje

Volela bih da nastavimo da dopunjujemo ovaj spisak... jer, i sami znate da ima joššššš

Bilo bi pametno da odustanemo od kancerogenih proizvoda...

:vzagrljaj:
 
Sutlijaš kupovni.
Na ovom mestu sam saznala da neki ljudi trče na akcije gde se prodaje sutlijaš.
Lično ga nikad nisam kupila, a poslastica je koju niko ne odbija: sa cimetom, sa vanilom, sa orasima, sa slatkom od šumskih jagoda ili istim od ruže...
Nisam neki sladokusac, ali makar sutlijaš sam u stanju da napravim u bilo koje doba dana ili noći.
 
- industrijski džemovi
- pomfrit kupovni
Zasto? U dzemovima ne bi trebalo da ima mnogo hemije osim konzervansa, koji se koristi apsolutno svuda
Pomfrit je samo ociscen i narezan krompir, sta u njemu moze da bude lose (osim same sorte krompira, koja je bezukusna)?
- šunka - meso do 5%, sve drugo je gel, pojačivači ukusa i boje
5% je malo, cak i kod Matijevica
- mlečni proizvodi sa rokom trajanja dužom od 2 nedelje
Zasto? Po toj logici ne treba koristiti niti jednu vrstu sira, sterilisano mleko, jogurt...


Treba paziti sta se kupuje, ali ne treba preterivati...
 
Inace ja kad vidim na robi oznaku VEGE ili BEZ GLUTENA ne kupujem, cak i ne razmatram.

Kako rece kolega kecap, on je jedna od najbeskorisnijih i stetnijih namirnica, prepun secera i hemije.
Soja sos, kod nas je obicno dodavan tzv 'tecni dim', isti dodatak koji se dodaje u poneke suhomesnate proizvode.
Pa i ne prodaju tebi već ovima koji su alergični na gluten :P
 
Listajući svesku svaštaru, naišla sam na spisak proizvoda
koje NE treba da kupujem u radnjama...

Evo šta sam napisala:

- industrijski džemovi
- pomfrit kupovni
- kokice kupovne (znam da su kancerogene one sa ukusom putera)
- kobasice (soja, svinjska mast, masnoća iz svinjke srži, svinjska koža 40%, aroma, tj. ukus mesa)
- paštete - isto
- šunka - meso do 5%, sve drugo je gel, pojačivači ukusa i boje
- sirove dimljene kobasice - one nisu nadimljene, već su umočene u kancerogeni formaldehid
- mlečni proizvodi sa rokom trajanja dužom od 2 nedelje

Volela bih da nastavimo da dopunjujemo ovaj spisak... jer, i sami znate da ima joššššš

Bilo bi pametno da odustanemo od kancerogenih proizvoda...

:vzagrljaj:
Ovaj tvoj zagrljaj smile je kao vegeta u jelu 😁
 
Sve sto nosi prefiks Bio..bio šargarepa, bio kromnpir itd
To sa bio hranom je jedna prevara .ne postoji bio hrana osim kod neke babe u jednoj ili dve leje,
jer nije koristila veštacko djubrivo .a i tada ..kroz kisu pada sve i svasta na to voce i povrce

Ne kupujem suvomesnate proizvode osim praške sunke kada mi treba za rusku salatu..ima toga jos sto ne kupujem ali to je sve licni izbor i odluka
 
Sutlijaš kupovni.
Na ovom mestu sam saznala da neki ljudi trče na akcije gde se prodaje sutlijaš.
Lično ga nikad nisam kupila, a poslastica je koju niko ne odbija: sa cimetom, sa vanilom, sa orasima, sa slatkom od šumskih jagoda ili istim od ruže...
Nisam neki sladokusac, ali makar sutlijaš sam u stanju da napravim u bilo koje doba dana ili noći.
Ja jednom kupio u Lidlu iz znatiželje. Klasik mlecni bez vocai i ukusa sam izabrao. Onako, nije loše bilo. Nije kao domaći, gušći je.
 
Lista vina koja nikako ne smete kupovati:

  • Screaming Eagle Cabernet Sauvignon 1992, US$500,000. ...
  • Chateau Cheval Blanc 1947, US$305,000. ...
  • Jeroboam of Chateau Mouton-Rothschild 1945, US$310,000. ...
  • Shipwrecked 1907 Heidsieck, US$275,000. ...
  • Chateau Lafite 1869, US$230,000. ...
  • Chateau Margaux 1787, US$225,000.
 

Back
Top