Šta ne treba da kupujemo!

Pazi moguce da su zatvorili neka radna mesta pa tako i labose u okviru mlekara .. svasta je moguce u srj.
Ma ne moze bez toga... Znas li koliko puta seljaci ubace paracetamol (ili andol, nisam siguran, davno je bilo) u mleko da ne pokaze na prvom testu da je prokislo, u prijemnoj stanici. I stigne tona-dve mleka do mlekare vec pocelo da se kvari. Takvo mleko se odvaja, inace bi sav otkup za taj dan mogli da bace.
 
Svaka mlekara ima svoju laboratoriju, pobogu, mislis da oni proveravaju mleko kao vino-srkne, promucka, pljune?
Момчино, ти си, а не ја тврдио да је то лако провериво. Тврдим да није, не зато што сам докон. Пусти ти шта ја мислим или би требало да мислим.

Где у Србији можеш то да провериш?
Како изгледа провера из прве руке којом евидентираш БМ у млечном производу?
Који је то апарат у лабораторији који може да открије присуство и количину БМ?
 
Ma ne moze bez toga... Znas li koliko puta seljaci ubace paracetamol (ili andol, nisam siguran, davno je bilo) u mleko da ne pokaze na prvom testu da je prokislo, u prijemnoj stanici. I stigne tona-dve mleka do mlekare vec pocelo da se kvari. Takvo mleko se odvaja, inace bi sav otkup za taj dan mogli da bace.
Не убацују то, већ соду (раствор НаЦл НаОХ).
 
Poslednja izmena:
Извини, моја грешка (мултитаскинг), мислио сам на раствор НаОХ (веровао или не).
On se vezuje za masti u mleku, osim kiselina, zasto bi sipali u mleko... :think:
Verujem da svasta sipaju, zato i kupujem iskljucivo dugotrajno mleko, najveca verovatnoca da je sve neutralisano sterilizacijom.... Ili ako nekoga znam licno, pa da sam siguran da mi nece uvaljivati, a takvih je malo. Jako malo.
 
On se vezuje za masti u mleku, osim kiselina, zasto bi sipali u mleko... :think:
Verujem da svasta sipaju, zato i kupujem iskljucivo dugotrajno mleko, najveca verovatnoca da je sve neutralisano sterilizacijom.... Ili ako nekoga znam licno, pa da sam siguran da mi nece uvaljivati, a takvih je malo. Jako malo.
1. Због ПХ вредности. Поента је да прође проверу у млекари (а не на локалном откупном месту). Неутрализација сипањем соде има ефекта пар сати, а онда ПХ дратсично пада.
2. Од млека са антибиотиком (ако га млекара не баци као што би требала/морала) може да се направи само пастеризовано или стерилизвано млеко. Због тога сам и написао да је такво млеко највећи проблем за млекару (и за произвођача ако га нахватају).
3. Стерилизацијом се нешто губи, а нешто добија.
 

Back
Top