Шта нам ваља чинити?

StariDeda

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
109
Добро вече свима!
Овде један стари демократа и антикомуниста, борац за бољу, богатију и лепшу Србију.
Члан сам спо-а од самог оснивања. Учествовао сам у свим демонстрацијама против Милошевићевог режима и поносан сам пред унуцима и потомцима зато што сам учествовао у доношењу демократије у Србију.

Већ 4 године читам писаније на овом форуму, али сам сада решио да се укључим јер ме нервира и иде ми на живце хајка која се води против владе Србије и њеног председника.
Не могу више да поднесем те очигледне лажи и подметања, по читав дан сам нервозан и преносим нервозу на своју супругу.

Јасно је ко води ту хајку. Они што желе да нас одвоје од Европског пута и Европске будућности, они који хоће да нас изолују, они који желе ратове и немаштину.
Велику улогу у свему томе игра и руска обавештајна служба кгб, која свесно шири дефетизам и незадовољство у народу, како би на власт довели своје штићенике, а ми постали руска губернија.

Шта нам ваља чинити?

Народ има нереална очекивања. Велика је криза свуда у свету и људи морају бити свесни да влада чини све напоре и да не може бити боље него што тренутно јесте.
Тренутну економску кризу користе демагози из клерофашистичких и комунистичких странака, покушавајући да искористе тренутно незадовољство народа и тиме преузели власт.
Плашим се тог преузимања бласти и питам се шта би тада остало од наше Србије.
Овај народ брзо заборавља и никако да се научи на сопственим грешкама.

Зтао је потребно под хитно продати телеком, како би народ почео да живи боље и како би се ублажиле последице светске економске кризе.
Они који се противе продаји телекома морају да буду свесни да је комунизам пропао и да живимо у другом систему у коме држава не води економију, већ је обичан регулатор на економском тржишту.
Од тих пара спара би се повећали плате и пензије, а део би се уложио у инфраструктуру.

Мислим да би то било довољно да демократска проевропска коалиција однесе убедљиву победу на изборима и тиме спречи мрачне снаге из деведесетих да на крилима демагогије поново зајашу на леђа овом народу, што би уједно и био крај овог народа.

После победе на изборима потребно је одлучно, али стварно одлучно, кренути у процес Евроатлантских интеграција.
То подразумева хитан улазак у нато, јер би тиме Србија под нато кишобраном била безбедна и сигурна у овим турбулентним временима која следе.

После тога убрзаном процедуром усвојити све Европске законе и регулативе.
Хапшење Младића је тешко зато што у дб-у постоје остаци старог режима који се праве да раде а у ствари саботирају хапшење човека који нас све држи као таоце.
Под хитно те људе треба сменити и на њихово место поставити младе и способне људе, та места ће бити брзо упражњена, јер има толико омладине школоване и паметне са факултетом који једва чекају да улете негде.

Што се тиче Косово, оно је изгубљено већ у Титово време и ту се више не може ништа урадити.
И Грци су изгубили Цариград, Мађари Трансилванију, Немци Судетску област. Нисмо први народ коме се то дешава. Историја тече својим током и догађаји преплићу један други.
Тако и ми у вези Косова требамо прихватити реалност, а она се састоји у следећем.
Гледати ако можемо север да сачувамо, а што се тиче Срба на југу извршити размену становништва, Албанаца из прешевске долине и Срба са југа Косова.
Процес признавања Косова ослободио би Србију великих проблема и убрзао би процес евроатлантских интеграција.

Након ових спроведених мера, врло брзо би ушли у Европску унију, када би одмах видели драстично побољшање животног стандарда и напредак целокупне економије.
Србија би постала земља богатих и насмејаних људи и вратила би се тамо где је одувек припадала, а одакле су је одвојиле мрачне комунистичке снаге.
 
SPO je u Vladi sa crvenima i protivnicima restitucije. Treba ih unistiti i jedne i druge. Toliko. Hvala.

Опет би ви удбаши да убијате и уништавате поштене домаћине и грађане. Е не може. Слоба и Тито су умрли, а Србија је сада демократска Европска земља.
Што се тиче спс-а, они су се покајали због грешака из прошлости и прихватили Европске вредности.
 
Опет би ви удбаши да убијате и уништавате поштене домаћине и грађане. Е не може. Слоба и Тито су умрли, а Србија је сада демократска Европска земља.
Што се тиче спс-а, они су се покајали због грешака из прошлости и прихватили Европске вредности.

Kako demokratska kad nema restitucije ??? A udbas ti...da ne kazem ko....
 
Kako demokratska kad nema restitucije ??? A udbas ti...da ne kazem ko....

Биће и реституције. Садашња влада на челу са господином Цветковићем се труди и боре се као лавови, али немогуће је у једном мандату исправити све грешке које су последица владавине комунизма.
Доћи ће и то на ред, то је јједан од услова за пријем у Еврпску уннију. Процес Европеизације иде незадржвим током и нема те силе која га може зауставити.
 
Опет би ви удбаши да убијате и уништавате поштене домаћине и грађане. Е не може. Слоба и Тито су умрли, а Србија је сада демократска Европска земља.
Што се тиче спс-а, они су се покајали због грешака из прошлости и прихватили Европске вредности.

gosn stari demokrato, da li ste Vi toliko stari da ste postali dementni? :hahaha:
 
Биће и реституције. Садашња влада на челу са господином Цветковићем се труди и боре се као лавови, али немогуће је у једном мандату исправити све грешке које су последица владавине комунизма.
Доћи ће и то на ред, то је јједан од услова за пријем у Еврпску уннију. Процес Европеизације иде незадржвим током и нема те силе која га може зауставити.

Ти си деда, демагог. Чим си ти Цветковића назвао господином, све ми је јасно. А твој председник је НАТО подгузна мува.
 
Биће и реституције. Садашња влада на челу са господином Цветковићем се труди и боре се као лавови, али немогуће је у једном мандату исправити све грешке које су последица владавине комунизма.
Доћи ће и то на ред, то је јједан од услова за пријем у Еврпску уннију. Процес Европеизације иде незадржвим током и нема те силе која га може зауставити.

:hahaha:
 
Опет би ви удбаши да убијате и уништавате поштене домаћине и грађане. Е не може. Слоба и Тито су умрли, а Србија је сада демократска Европска земља.
Што се тиче спс-а, они су се покајали због грешака из прошлости и прихватили Европске вредности.
Твоја коалиција ништава српске домаћине, српску производњу и због тога узима кредите у име нас у привреди за своје баханалије.
Сиктер шљаму...
 
Биће и реституције. Садашња влада на челу са господином Цветковићем се труди и боре се као лавови, али немогуће је у једном мандату исправити све грешке које су последица владавине комунизма.
Доћи ће и то на ред, то је јједан од услова за пријем у Еврпску уннију. Процес Европеизације иде незадржвим током и нема те силе која га може зауставити.

Doci ce moj *****...jedan deo imovine mojih rodjaka su vec prodali nekom strancu...vise je retard Sloba vracao nego oni...sta je sa reformom sudstva, sta je sa smanjenjem administracije, kolika je prosecna plata u privatnom sektoru i kada ce se izjednaciti sa javnim, zasto je JEDINO kod nas valuta tako nestabilna, zasto se ne otvore dosijei iz vremena komunskog perioda, zasto se ne ukida monopol u skoro svim drustvenim oblastima...DS je na vlasti bio do sada sedam godina, SPO je bio 9 godina, Dinkic 10 godina, U nekim gradovima DS I SPO su na vlasti i po deceniju i po...gde je napredak i prosperitet??
 
images


Man fit to be slave
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.

Свака част. Ајд сад збогом!
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.

Вук длаку мења али чуд никада
толико
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.

Ajd mi reci šta je to klerofašista? I šta je to Evropski put?
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.

Ja sam za Srbiju u Evropi bez zlotvora iz SPO, DS I URS...Oterali smo Slobu, Seselja i Kostuna, oteracemo i vas...
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.

Мани се деда комендије. Причу коју си испричао као увод слушали смо од твог исписника Вука, још откад себе, ал нама све горе и горе, док твом идолу и исписнику све пунији буђелар.
Мајке ти намој више да србство бране Драшковићи и Дананин род, јербо ди год су они бранили Србија је очерупана ки да су скакавци пустошили.
А ту причу о клерофашизму у Србији мош окачити мачку о реп. То једино пролази код Чанка, Б-92 и НВО.
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.

Naravno,samo totalno je ludilo sto takvi poput tebe potpadaju pod zakon kao i ostali.
 
Пошто сам вас аргументима сатерао уза зид, вама клерофастистима остаје само да вређате и задевате.
Али нека, млади сте још, биће времена да отворите очи, ослободите се заблуда и вратите се на једини исправни пут, Европски пут.

Demo fasisto, kako baba olbrajt
 

Back
Top