Sta nam se to desava s vojskom ??

Znas ako bi to bila neka okultna "rabota" ostali bi neki tragovi. Negde. Bilo gde. Cilj izvrsenja necijeg okultnog ubistva ili izvrsavanje ritualnog samoubistva zbog pripadnosti nekoj sekti jeste da ode na drugi svet u stilu njegove crkve/vere, a to ovde nije slucaj.
 
_guru_:
Znas ako bi to bila neka okultna "rabota" ostali bi neki tragovi. Negde. Bilo gde. Cilj izvrsenja necijeg okultnog ubistva ili izvrsavanje ritualnog samoubistva zbog pripadnosti nekoj sekti jeste da ode na drugi svet u stilu njegove crkve/vere, a to ovde nije slucaj.

ne mora da znachi... :(
objasne lako budali da to tako treba
pogle kako je mixajlu sjeban mozak... a njegovi ortodoxi su zlatni u odnosu na ove mahere
 
serb_pagan:
ti ko da zivis u zemlji snova,zar stvarno mislis da oni rade svoj posao???? pa ni inspektori protiv narkotika se ne pretrzu od posla,a kamoli odeljenja protiv sekti.jedino sto sam video u vojsci je da gledaju tetovaze,toliko od specijalnih odeljenja za borbu protiv sekti

a tu si u pravu! skroz... ovde niko ne radi svoj poso :(

a i za to... tatoo i bedz... pa to nishta ne mora da znachi, al... :( kakvi nepismeni brinu o nashoj sigurnosti, to je strashno
 
_guru_:
Znas ako bi to bila neka okultna "rabota" ostali bi neki tragovi. Negde. Bilo gde. Cilj izvrsenja necijeg okultnog ubistva ili izvrsavanje ritualnog samoubistva zbog pripadnosti nekoj sekti jeste da ode na drugi svet u stilu njegove crkve/vere, a to ovde nije slucaj.

sasvim ispravno razmisljanje.najlakse je lupetati gluposti tipa sve je to drogirano,sekta,blabla,niko nije nasao kod ubijenih mladica ni jedan trag opijata ili bilo kakav dokaz da su pripadali sekti.sve ostalo su carsijska naklapanja.dajte da vidimo te dokaze na osnovu kojih se temelji pretpostavka da su mladici bili sektasi...
 
I jos jedna stvar. Kada sam ja bio na regrutaciji samo jednog decka nisu pustili na sluzenje. Taj decko je inace skoro retard. Podseca na smotanog Foresta Gumpa. Inace mnogo je vaznije koga su sve pustili. Pustili su jednog cigu koji je poluretardiran i kad me je nesto pitao drzao je prst u jednoj nozdrvi dok mu je iz druge curila slina. Pogled nekako cudan, a govor ni da ne spominjem. Imam druga koji Jehovin svedok i znam da su ga i pored onog pitanja: da li ste clan sekte? i psihijatrijskog razgovora pustili u pesadiju. Mislim on je OK decko, ali to pitanje je tu sa razlogom. Ipak ocigledno da ne misle svi tako.
 
serb_pagan:
sasvim ispravno razmisljanje.najlakse je lupetati gluposti tipa sve je to drogirano,sekta,blabla,niko nije nasao kod ubijenih mladica ni jedan trag opijata ili bilo kakav dokaz da su pripadali sekti.sve ostalo su carsijska naklapanja.dajte da vidimo te dokaze na osnovu kojih se temelji pretpostavka da su mladici bili sektasi...

ne mora da znachi da su oni bili sektashi...
ne verujete jer nishta slichno niste ni vidli ni doziveli... nisam ni ja verovo...
al da ne serem vishe... odo da spavam.
 
serb_pagan:
sasvim ispravno razmisljanje.najlakse je lupetati gluposti tipa sve je to drogirano,sekta,blabla,niko nije nasao kod ubijenih mladica ni jedan trag opijata ili bilo kakav dokaz da su pripadali sekti.sve ostalo su carsijska naklapanja.dajte da vidimo te dokaze na osnovu kojih se temelji pretpostavka da su mladici bili sektasi...

Знаш шта... ја мислим да су поједини случајеви заиста последица дејства разних секти, поједина убиства су организована од страних обавештајних служби... а поједине несреће су се догодиле због тих грамзивих идиота који су још увек нека власт у војсци...

... дакле набрајам три варијанте...

...е, али верујем да ће овај Станковић да им свиме ј'бе кеву...
 
serb_pagan:
sasvim ispravno razmisljanje.najlakse je lupetati gluposti tipa sve je to drogirano,sekta,blabla,niko nije nasao kod ubijenih mladica ni jedan trag opijata ili bilo kakav dokaz da su pripadali sekti.sve ostalo su carsijska naklapanja.dajte da vidimo te dokaze na osnovu kojih se temelji pretpostavka da su mladici bili sektasi...
Leeeee. Ova tema ide kao chat.
Ja ti kazem ono sto znam od drugova koji su tamo trenutno i onih koji su odsluzili. Ne pricam prazne price.
Inace koliko se to stvarno zna o bilo kome. O bilo kom slucaju. Ne znamo nista. Mogu da nam kazu i da ga je ubio veliki strumf i mi ne bi mogli da kazemo da nije.
 
_guru_:
Leeeee. Ova tema ide kao chat.
Ja ti kazem ono sto znam od drugova koji su tamo trenutno i onih koji su odsluzili. Ne pricam prazne price.
Inace koliko se to stvarno zna o bilo kome. O bilo kom slucaju. Ne znamo nista. Mogu da nam kazu i da ga je ubio veliki strumf i mi ne bi mogli da kazemo da nije.

pogresno si me shvatio ;) tvoje razmisljanje je sasvim ok,praznu slamu i neosnovane pretpostavke ovde iznose neki drugi.
 
Zex:
Radio sam u vojsci '80.-ih i '90.-ih godina proslog veka, tako da mi je manje-vise jasno sta se radi. Vojska danas nije nista drugo do isparcelisana livada po kojoj haraju razni bumbari pukovnici, generali i ostale cvecke. Sav sposoban kadar je iz vojske izbacen (isteran, smenjen, demobilisan, penzionisan) tokom '90.-ih godina proslog veka. Svako ko je iole mislio svojom glavom i ko se iole zalagao za srpstvo i Srbiju - proganjan je i na kraju slomljen od strane komunista. Ja sam primer za to, ja i jos puno mojih kolega, drugova, saboraca. Mogao bih o toj temi da pisem satima, ali nema smisla. Zasto se desavaju ovakvi propusti i kao njihova posledica tragedije? Vidite, prvo mislim da je za ovakvu tugu u vojsci odgovoran mentalni sklop starih komunistickih oficira preobracenih u "demokratske profesionalce", pa tek onda neki centri za dirigovanje raspada Srbije i vojske. Prvo je na udaru bila obavestajna sluzba i to ne ona na vrhu, nego trupni obavestajci. Trupni obavestajac je osnova za dobro funkcionisanje kasarne, jedinice, ljudstva uopste. On je bio taj koji sa strane posmatra koji se vojnik kako ponasa, da li je tuzan ili previse aktivan, zagledao je svakoga u oci, posmatrao vojsku na pauzi i na obuci i po proceni pozivao na razgovor vojnike. Takodje je pozivao povremeno na razgovor vojnike za koje proceni da su ozbiljni i odani svom poslu, vojsci, drzavi i davao im sitne zadatke koga da prate i sta da pitaju ili koje teme da pokrenu medju vojnicima sa sumnjivim ponasanjem. E, taj i takav obavestajac je mogao da prepozna opasnost po vojnika, jedinicu, ljudstvo uopste. (Kasnije je tu ulogu preuzeo trupni psiholog (po obicaju mlada i neiskusna zena :twisted: ), sto se pokazalo kao smrtna presuda za mnoge mladice sa stvarnim psihickim problemima i problemima bolesti zavisnosti.) Dakle, problem nastaje u trenutku kada trupne obavestajce vise ne salju po zadatku iz nadredjenih komandi, vec pocinju da ih odredjuju lokalni komandanti garnizona i kasarni. Tada dolazi vreme ratno, siromastvo i jad i beda, i lokalni komandanti preuzimaju manire lokalnih vlasti i politicara - dakle cuvaju poziciju po svaku cenu. To podrazumeva i smenu starih obavestajaca i postavljanje novih - lojalnih samo komandantu i nikome vise. Jasno vam je sta to podrazumeva... Nema vise brige o vojsci, nego o svom dupetu. Iz dupeta svakog komandanta virio je obavestajac i vise ga nije zanimalo kako vojnici zive i rade, vec ko ce sta da kaze protiv komandanta, da li ce neki oficir mozda da vozi bolji auto nego komandant... Tada krece i masovna zloupotreba vojske, u stilu kopanja bunara, betoniranja puta do komandantove vikendice ili za racun lokalnih mocnika. A za sve to vreme neko trlja ruke iz senke i smeje se nasoj gluposti, gramzivosti i sujeti koja je jaca od razuma. Lepo rece neko - svaka ljubav vremenom slabi, samo ljubav prema vlasti vremenom jaca...
Dakle, jedino resenje je zaposliti ponovo ljude kojima je stalo. Ali zaista stalo do napretka.
zox, 1956, sluzio sam JNA,u Srarajevu, imao sam prilike da razgovaram sa rezerni oficira JNA koji su bili pozvati na vojnu vezbu u istom krugu gde je i moja vojna jedinica na tom reonu izvodila vojnu vezbu.
Oficiri skim sam imao male sanse da razgovarm ,prema moji komandni oficirima bili su i mladji i u duhu prijatni: uz gusle su se okupljali pevajuci Srpske Junake pesme iz vremena Turskog robstva Srpskog Naroda.
Pa sam se pitao, zasto su ti oficiri tako mladi rezervisani!? kad vec imam u komandni i oficiri stariji po godinama, a ponasali su se prema nas Srba kao da su fasiste, gde si mogo da ih satima slusas kako dage Srpsku Crkvu, i Srbe od Kosovske bitke do onog dana kada sam im reko!...dosta je dosta ,pred mlade regruta prljajati Srpsku Istoriju i Pravoslanu Crkvu.
Iz vasu poruku kako vi izvestavate nas, ima izgled da posle 1945 i barbarsko bombardovanje Srpske zemlje i Srbiju 1999 , rezervisanje oficira, zakljucio sam da se nije promenila Anglofasistika mafija ,koja je rame uz rame radila sa zlocincem J.B. TITO da unisti drzavu Srpskog naroda.
Nadajmo se ,smrtna nesreca ovog Srpskog mladica (radi spaseneje druge) da ce probudi Srpski narodi, da vide da Srpska Vlada nije Srpska, pa je potrebno u naj krace vreme zameneniti je sa Vladu koja ce se briniti o svojim gradjanima, a ove majmune, za narusavanje integritet Srpskog naroda staviti ih u zatvor za mnogo godine ....
 
eremita:
Зекс, мислим да је Твоја анализа заиста одлична, али зар не мислиш да у свему томе ипак нешто недостаје... дакле све је то тачно... али ја верујем да су они који воде специјални рат против нас добро проучили "психолошки профил" одговорних лица на одређеним местима у Војсци и устремили се на њих да им потхране мане које имају јер лоповлук и черупање Војске је једно а убијање војника је нешто сасвим друго... 8-)

Apsolutno tacno, to sam i napisao izmedju redova, ako pazljivije procitas.
 
serb_pagan:
ZEX je potpuno u pravu.svaka cast,i ja sam cuo nesto slicno ovoj prici.

i ubedjen sam da za propast vojske najvecu krivicu snose alave oficirske guzice..

kakve teorije zavere i slicne nebuloze,najlakse je okriviti druge za sve...

Hvala, trudio sam se da profesionalno objasnim makar jedan deo price oko strasnih nesreca u danasnjoj vojsci. Bez ljutnje za gornji post, ne volim kad bilo ko pausalno donosi ocene o bilo kojoj instituciji bez sustinskog shvatanja izjava koje iz nje dolaze. 8-)
 
serb_pagan:
uzdam se u novog ministra vojnog...

Takodje mislim da je Zoran vanredno jaka licnost i veliki profesionalac, ne samo u svojoj struci nego i u svakom poslu koga se dohvati. Zlonamerni ce odmah primetiti kako on nije za ministra jer je bio vojno lice, kako nije strucan za ministra jer je bio, eto, "samo" lekar i slicno, ali to je samo suvo baratanje nekim beskorisnim cinjenicama. (molim sve lovce na retoricke greske da zaobidju ovaj post) Za posao ministra vojnog nama danas treba neko ko ce da izgara na tom mestu, srcem i dusom. Zayebite price o strucnosti i kompetentnosti (btw, kako se niko ne seti da analizira strucnost onih nakostresenih i pajtoskih je Bojana u Vojvodini?). Daj Boze da Zoran smogne snage da rasvetli sve tragedije, ili makar jednu pa da se stvori domino efekat (a ja mislim da ce to i biti) i da padnu maske. I jos nesto, nemojte se iznenaditi ako uskoro neko pokusa da ubije Zorana ili da mu namesti neku aferu ili pokusa da ga smeni i slicno. U tom slucaju pozivam sve na demonstracije, na ulice! Kao u vreme SMrada, usranu motku u ruke i udri. Uf, opet sam se zaneo... 8-)
 
serb_pagan:
ti ko da zivis u zemlji snova,zar stvarno mislis da oni rade svoj posao???? pa ni inspektori protiv narkotika se ne pretrzu od posla,a kamoli odeljenja protiv sekti.jedino sto sam video u vojsci je da gledaju tetovaze,toliko od specijalnih odeljenja za borbu protiv sekti


Razlog nije u lenjosti, vec u necemu mnogo ozbiljnijem, a to je da sa paketom demokratskih pricipa i nacela kao i mondijalistickog uredjenja drzave, stigla je i naredba tolerisanja svih sekti i njihovih delatnosti. Jedino ako se sazna uz pomoc neoborivih dokaza da je neka od njih upletena u kriminal i kultna ubistva, prilazi se resavanju istog. A neki put cak i pored svh dokaza ne. Srecom, vrlo brzo ce se tome stati na put i vecina ce pobeci glavom bez obzira iz Srbije.
 
marlon:
Razlog nije u lenjosti, vec u necemu mnogo ozbiljnijem, a to je da sa paketom demokratskih pricipa i nacela kao i mondijalistickog uredjenja drzave, stigla je i naredba tolerisanja svih sekti i njihovih delatnosti. Jedino ako se sazna uz pomoc neoborivih dokaza da je neka od njih upletena u kriminal i kultna ubistva, prilazi se resavanju istog. A neki put cak i pored svh dokaza ne. Srecom, vrlo brzo ce se tome stati na put i vecina ce pobeci glavom bez obzira iz Srbije.

ja mislim da je to izgovor marlone, jer svi duvaju u istu tikvu, a za male pare u srbiji mozesh mnogo :(

ubistvo je ubistvo, za njega je kazna... koliko, 40 godina ako se ne varam. shto trebaju dokazi da je kultno il shta vec, ako postoje dokazi da je neko nekog ubio, ili naveo na samoubistvo. aja neshto ne vidim da se istrazni organi lome oko nekih sluchaja koji "ima osnove" da se sumnja :(

a za ovo zadnje... iskreno se nadam! al se neshto plashim da i akobude tako neshto, ima da ispashtaju neduzni i politicki il kako vec nepodobni, a ona g.... ima da se integrishu kao i milion puta do sad :(
 
verovatno svi znaju ovaj slucaj - ali da se podsetimo...



>> >Stovani gospodine ministre obrane,

>> >Dozvolite mi da Vam objasnim svoju situaciju u nadi da cete moci
>> >razrijesiti moj slucaj.
>> >
>> >Trenutno cekam poziv u redove HV. Imam 23 godine, ozenjen sam
>> >47-godisnjom udovicom, koja ima 26-godisnju kci. Sa tom kceri
>> >ozenjen
>je
>> >moj otac. Ozenivsi kci moje zene, moj je otac postao i moj zet. U
>isto
>> >vrijeme, moja je zena tasta mome ocu, a kci moje zene moja je
>> >maceha.
>> >
>> >U sijecnju zena i ja dobismo sina. To je dijete brat oceve zene, a
>> >>zet moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj stric, jer je brat
>> >moje macehe. U svibnju zena mog oca rodila je sina. To je dijete moj
>> >brat,
>>jer
>> je sin moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj unuk, jer je sin
>> >zenine kceri.
>> >
>> >Dakle, ja sam brat svoga unuka, a s obzirom da je muz necije majke i
>>otac
>> toga dijeteta, ja sam i otac zenine kceri, te brat njenog sina.
>>>Jasno
>je,
>> dakle, da sam ja svoj vlastiti djed.
>> >
>> >Nadam se da sam sve jasno objasnio. Nadam se, gospodine ministre, da
>>cete
>> me razrijesiti vojnicke duznosti, jer zakona nalaze da sinovi vise
>>>od dviju generacija (dakle djed, otac i unuk) ne smiju istovremeno
>>sluziti vojsku.
>> >
>> >Hvala vam na razumijevanju.
>> >
>> >- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
>> >-
>-
>>-
>>
>> >
>> >Odgovor Ministarstva Odbrane RH uslijedio je nakon dva tjedna. U
>> >izvjestaju pisalo je:
>> >
>> >Osoba je permanentno razrijesesna vojnicke duznosti, zbog sumnje
>> >psihickih nedostataka i mentalne nestabilnosti koje su poslijedica
>> >kaotickih odnosa unutar obitelji.
 
crow:
ja mislim da je to izgovor marlone, jer svi duvaju u istu tikvu, a za male pare u srbiji mozesh mnogo :(

ubistvo je ubistvo, za njega je kazna... koliko, 40 godina ako se ne varam. shto trebaju dokazi da je kultno il shta vec, ako postoje dokazi da je neko nekog ubio, ili naveo na samoubistvo. aja neshto ne vidim da se istrazni organi lome oko nekih sluchaja koji "ima osnove" da se sumnja :(

a za ovo zadnje... iskreno se nadam! al se neshto plashim da i akobude tako neshto, ima da ispashtaju neduzni i politicki il kako vec nepodobni, a ona g.... ima da se integrishu kao i milion puta do sad :(

Crow, to je moje misljenje utemeljeno na razgovoru sa nekim ljudima koji rade na tim stvarima. Ja ne govorim nista napamet. E sad je pitanje da se ne daj Boze nekome od prijatelja ili rodbine desi takva stvar....brate ne znam da li bi cekao pravdu nekoliko godina. Jos uvek se u Srbiji stvari resavaju kaubojstinom, naravno ne u toj meri kao nekad ali ipak toga ima, kao i svuda u svetu.
 
Ukinuti sluzenje vojnog roka je, cak sam i ja postao svestan, najbolje resenje. Profesionalizacija je spas. A kako ne znam. Ali ima jedna fora tu, a to je da se vecina dece drogira samo tako, da su onda opasni kao regruti, da se ovi kilavci svi prijavljuju u civilno sluzenje i da se onda drasticno spusta kriterijum kod prijema u regualrnu vojsku - da bi se popunilo brojno stanje. A to je opasno, bre... i po vojsku i po vojnike...
Dakle, kako znamo i umemo da se profesionalizuje. A OD GRADJANA KO HOCE DA SLUZI VOSJKU DA MOZE DA JE SLUZI... Isto kao i profesionalci.
Pa ono malo militantnih sto ima da idu u vojnike a ****** nek se pune u kanticu, narkomani u venu i nozdrvu i svi ce biti srecni.
 
FrankSWildYearS:
A da malo razloge potrazhite na drugo mesto...pa hm..shta znam nemashtina, nesigurnosti lichnosti,beznadje majmuni od oficira droga itd...umesto shto blatite te nesrechen momke u dokazivanju ko che bolju teoriju zavere da isere

Ako procitas moj post, bice ti jasno. A ti uzivas da teras kontru, pa nije bitno kome. Niko ovde nije blatio te nesrecne momke, nego one koji su ih ubili, neposredno ili navodjenjem na samoubistvo! I ne rise vise, smaras sa tim tvojim kontriranjem bez razloga. Gle sad:
Nemastina - kakav je to razlog za ubistvo u vojsci? Nije mogao da se navikne da za dorucak umesto toplih sendvica jede hladno bareno jaje sa masnom slaninom i cajem?Za samoubistvo zbog nemastine se ne ide u vojsku, samoubice to rade i u civilstvu. Uostalom, znam mnoge koji su problem nemastine resili tako sto su se zaposlili kao ugovorci.
Nesigurnost licnosti - idealan teren za sektase. Dakle, potvrdjujes prethodne postove.
Beznadje = Nemastina + Nesigurnost licnosti
Majmuni od oficira - o tome sam pisao, ako si procitao, ima ih i ohohoo
Droga - Bolesti zavisnosti (procitaj moj post o tom problemu po ovoj temi)

Dakle, sta hoces ti u stvari? Osim ako ti nije cilj da samo bez veze kontriras i dalje?
 

Back
Top