Sta najcesce spremate od hrane?

Sta najcesce spremate za dorucak, rucak ili veceru?
I to onda kada ste umorni i kada na brzinu zelite sto pre da skuvate sebi nesto i da se najedete brale...

1659820056549.png



1659820094756.png
 
Ja sam pocela ovih dana krokete od krompira. I pljeskavice od krompira. I sve nesto od krompira.

Joj... nijedno jelo ne forsiram da mi se ne bi zgadilo, ali krompir je i meni najverzatilniji. Kad imaš krompir, imaš stotine mogućnosti: musaku na mnogo načina, pomfrit, čorbu, ma i onaj najstariji pečeni iz rerne... sa sirom (i začinima).
Ipak, za večeras izdvajam pastu u patradajz sosu.
Propržim crni luk, dodam usitnjeni paradajz, igram se sa začinima ali je najvažniji bosiljak. Dodam malo belog luka, malo mlevenog bibera, malo origana;
Pasta plus ovaj sos... prste da poližeš!
Bitno je da se paradajz pretvori u sos, da je dobro skuvan. I da se sveži listići bosiljka dodaju na kraju, da se ne skuvaju.
 
Joj... nijedno jelo ne forsiram da mi se ne bi zgadilo, ali krompir je i meni najverzatilniji. Kad imaš krompir, imaš stotine mogućnosti: musaku na mnogo načina, pomfrit, čorbu, ma i onaj najstariji pečeni iz rerne... sa sirom (i začinima).
Ipak, za večeras izdvajam pastu u patradajz sosu.
Propržim crni luk, dodam usitnjeni paradajz, igram se sa začinima ali je najvažniji bosiljak. Dodam malo belog luka, malo mlevenog bibera, malo origana;
Pasta plus ovaj sos... prste da poližeš!
Bitno je da se paradajz pretvori u sos, da je dobro skuvan. I da se sveži listići bosiljka dodaju na kraju, da se ne skuvaju.
ne pitam za veceras vec sta najcesce pravite
 
za doručak obično barena jaja sa malo čvaraka ili kajganu sa feta sirom ili omlet ponekad i sardine sa barenim kukuruzom
za ručak baš svašta paste,pice,pljeskavice,giros,piletina,ćuretina,riba ponekad,krompir,pirinač,dinstane šargarepe,boranija,kukuruz,brokoli itd.volim i salate da spreman
večeru preskačem
 
Ljeti volim jesti supu, napravim količinu za 2-3 dana. Mesnu, sa puno povrća. Najčešće mi i ne treba ništa uz nju. Jedem povrće, sireve. Jedem voće, i voće je obrok. Večeram bademe, orahe, lješnjak, leblebije ili samo jogurt. Doručak kako kad, ako sam na poslu onda ili pecivo sa zdenkicom, čaj ili ništa već odem na ručak malo ranije. Ne volim i ne jedem paštete, salame, viršle. Krompir i rižu volim u svim kombinacijama i često pravim i to.
 

Back
Top